Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felmondtam a munkahelyen a...

Felmondtam a munkahelyen a munkáltató nem akarja kifizetni a bent maradt szabadságot, pedig a könyvelö kiszámolta mennyi jár. Most azt mondja nem fizettem munka vállalói járulékot. Mikor kellett volna? és kinek:? mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkavállalói járulékot (ami január 1-től munkaerő piaci járulék néven fut) a bruttó béredből kell levonni és úgy kifizetni neked a járandóságodat. Tehát ne meséljen, hogy nem fizetted, mert azt neki kell levonnia és befizetnie, méghozzá havonta!
2010. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

benmaradt szabit ki kell fizetni

nincs kivétel


járulékokat munkálató vonja


ha nem fizet

marad a per

megéri

úgyis nyersz


előtte legyen irásbeli felszólitás részedről

tértivevénnyel

2010. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Munkavállalói járulékot???

Hát én körberöhögtem volna.

Azt ugyanis neki kell fizetni. Ha nem fizette, akkor az az ő sara, nem a tiéd. Úgyhogy menj nyugodtan vissza hozzá és mondd meg neki, hogy ne akarjon már átvágni.

De előtte olvass utána ezeknek a dolgoknak, ezek szerint egyáltalán nem vagy tisztában velük :(

2010. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A munkavállalói járulékot a munkaadód fizeti utánad. Ha ezt nem fizette be, akkor adót csalt. Fenyegesd meg perrel, biztos nem lesz olyan nagy arca! A szabikat pedig ki kell adnia vagy bérben kifizetnie, ami bent maradt. Ez a törvény.
2012. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!