Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mi erről a véleményete...

Szülők! Mi erről a véleményetek? (lent megtaláljátok a problémám részletesen! )

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, a koromhoz képest (többben mondják hogy) érett is. 3 éve kapcsolatban vagyok egy fiúval akit nagyon szeretek. A srác egykorú velem, nagyon rendes, illedelmes és okos (tehetséges is: úszik, zongorázik, néptáncol) és ami a legfontosabb: nagyon szeret! Elég sokmindenen keresztül mentünk együtt... Ott volt amikor meghaltak a nagyszüleim, én pedig amikor majdnem elváltak a szülei. A szüleimnek sincs problémájuk a sráccal, mert rendes velük.

Most jön a probléma:

Mivel 16 évesek vagyunk már mindkettőnket érdekli a szex... Én inkább csak kíváncsi vagyok(utánna nézek pár dolognak) de ő már majd megőrül!! Meg érti, hogy én még nem szeretném azért nem fogunk lefeküdni! De viszont szeretnénk együtt aludni (de tényleg CSAK aludni). Szeretjük egymást és imádom amikor velem van, az is elég ha csak dumálunk, vagy megölel (nem szexelni akarok)... :) szóval jó lenne együtt aludni. szüleimet azonban nem akarom átvágni hazudozással. Megszeretném tőlük kérdezni a dolgot, és persze az a cél h megengedjék!!! Szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy hogyan hozzam föl a kérdést, és eggyáltalán érdemes-e... Vagy a szülök ennyi idősen nagyon elítélik az ilyen dolgokat???? Ha a ti gyereketek kérdezne ilyet akkor elzavarnátok vagy gondolkoznátok rajta???

Előre is köszii! :)


2010. nov. 4. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szülő, de az én a barátommat akartam elhivni hozzánk sátrazni mondtam is, hogy nem aludnék vele együtt meg, hogy külön sátor, de akkor is csak húzta a szájját. Nekem biztos nem engednék meg.
2010. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen őszintén leülnék a szüleimmel beszélni mint ahogy itt leírtad. Nem kell mást tenned.
2010. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel. Bár nekem 16 évesen nem voltak ilyen irányú igényeim, de szerintem mivel megbíztak bennem megengedték volna. Nálam ez később jött el :) Most 26vagyok, van egy 5 hónapos fiam, és majd szeretnék velem olyan kapcsolatot, amilyen nekem volt/van a szüleimmel.

Szóval lényeg a lényeg -szerintem- ha olyan a kapcsolatod a szüleiddel nyugodtan beszéld meg velük. Szerintem mindenképpen pozitívnak tartják majd hogy nem a hátuk mögött akarsz "ügyeskedni" hanem felnőtt módjára megbeszélni velük. Sok sikert, és legyetek nagyon nagyon sokáig boldogok együtt :)

2010. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, és a jó kívánságot is :)

Megpróbálok velük beszélni mert nagyon jó kapcsolatunk van. Csak nem tudtam, hogy mennyire ilyesztő egy szülőnek, hogy a lánya 16 évesen egy fiúval alszik...

2010. nov. 4. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos,hogy őszinte legyél a szüleiddel.

Mondd el,mennyire szeretitek egymást és milyen jó lenne végre egymás mellett ébredni.Fontos,hogy tudják azt is,hogyan vélekedsz a szexről,hogy korainak tartod és ezt a barátod is megérti,nem erőlteti és nem is fog megtörténni most,csak együtt töltenétek az estét,megnéznétek egy filmet és együtt aludnátok.

3 év pedig rengeteg idő,főleg ilyen fiatal korban,úgyhogy a szüleid is biztosan jól ismerik a fiút és remélhetőleg megbíznak benne(tek).


Én is fiatal vagyok,éppen ezért nem akarok állást foglalni abban kérdésben,hogy engedném-e,de ha ezt így őszintén elmondod szerintem esélyes,hogy megengedik!

15/L

2010. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mutasd meg ezt a kérdést a szüleidnek. Nálam nyerő lenne, ha a lányom majd ennyi idős korában így állna hozzá a dologhoz.

Érett, felelősségteljes fiatal lánynak tűnsz, örülök, hogy vannak még ilyenek :)

2010. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!