Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » :' ( nagyon szeretem. Nem...

:' ( nagyon szeretem. Nem tudom mit tegyek. (? )

Figyelt kérdés
Az anyukám nemrég munkahelyet váltott, mert az régi munkahelyén, kikészítették idegileg. Szinte mindennap sírva jött haza, és ezt nem bírta tovább. A mostani munkahelyén kb. 40ezer forinttal keres kevesebbet, de legalább boldog. Csak nagyon nehéz 80ezer forintból megélni, mikor vagyok én és az öcsém... A suliba az ebéd fejenként 5000 forint, ez egyből már csak 70ezer..ott van anyukám telefonja, a kocsi részlet, az kb megint -20.000 forint. és akkor még nem tankolt..ez a hónap első fele. 50.000ft-ból vásárol minden nap, kenyeret, kiflit, meg ami szükséges..de akkor még nem vett magának semmit. A tesómmal szoktunk kapni minden hónapban 1000-1000 forintot, de nekem lelkiismeret furdalásom van ettől. Sajnos az öcsém még kevesli is, mert még nem látja úgy át a dolgokat..Én nagyon szeretem az anyukámat és ennél ő jobbat érdemel. Az apukám jól keres, de anyukám inkább éhezne minthogy kérjen tőle pénzt. Félreértés ne essék, nagyon szeretik egymást, de anyukámban van tartás.de anyu bármit megtenne értünk. És szeretnék neki valahogy segíteni. Van olykor hogy amit kér nem csinálom meg, mert kamasz vagyok..meg lusta is. ezen muszáj változtatnom, de nem egyik napról a másikra. Minden este elsírom magam, mert szeretném ha jobb élete lenne..van így is elég gondja. Tudom hogy válság van, és nem csak mi vagyunk nehéz helyzetben, de segíteni szeretnék neki. Kérlek titeket segítsetek ötletekkel hogy hogyan tudnám megkönnyíteni a dolgát. :(( Köszönöm a válaszokat előre is :)
2010. nov. 8. 19:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja és most fogok elutazni.. arra is 10.000 forintot kellett befizetni anyunak. és most eladott valami régi kosarat, 4000 forintért, és azt is nekünk adta. (azt mondta decemberben nem kapunk akkor zsebpénzt..én próbáltam visszaadni neki, de nem fogadta el. arra gondoltam, belecsempészem a tárcájába.)

nem tudom mi tévő legyek. :'( egyszerűen szörnyű ez a tétlenség. az miatt tanulok, hogy nekem jó állásom legyen, és kamatostul visszafizessek mindent amit ő adott nekem.

2010. nov. 8. 19:47
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves vagy?Fiú vagy lány?


Nos,én 14-15 éves lányra tippelnének,de ez most mindegy:)

Ha ilyen idős vagy azzal tudsz a legtöbbet segíteni,ha sokat segítesz neki.Nem anyagiakban,hiszen így nem tudsz.De hidd el,anyukádnak az is nagyon sokat segít,ha rendet tartasz a szobában,besegítesz a háztartásban (takarítás,mosás,teregetés,tiszta ruhák elpakolása) és hogy foglalkozol az öcséddel.Nem tudom ő hány éves,de korának megfelelően foglalkozz vele.Játszatok együtt,ha kell segíts a tanulásban neki,kérdezd ki a leckét.Esetleg fokozatosan bevonhatod a segítésbe.Pl.:segítsen kiteregetni vagy elrakni a tiszta ruhát:)

Ha anyukád látja,hogy segíteni akarsz és az öcséddel is foglalkozol nagyon boldog lesz!

Esetleg a későbbiekben,ha nem javul az anyagi helyzetetek,akkor nyáron elmehetsz diákmunkára (16 éves kortól).Ebből a pénzből adhatsz anyukádnak,vagy ha nem fogadja el,akkor ne kérj zsebpénzt,illetve vedd meg magadnak ami kell (ruha,cipő,kozmetikum,apróságok...).


Remélem hamar rendbe jönnek a dolgaitok!:)

15/L

2010. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Árulj bolhapiacon vagy rendezz garázsvásárt. Jobb ötletem nincs ha még nem vagy 16...
2010. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
igazából nem értem, apuddal most együtt éltek, vagy külön, hogy csak anyud keresete van?
2010. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

salala salala köszönöm a válaszodat. én 13, az öcsém 10 éves. körülbelül ezeket csinálom. ma is kitakarítottam a házat (pedig nagyon nagy.) és annyira jó volt látni hogy örült neki :) és köszönöm szépen jó tippeket tudtál azért adni...

az utolsónak üzenem, hogy apukámmal együtt élnünk, és ő jól keres meg minden, csak anyukámnak kevés a fizetése..jó ez így most hülyeségnek hangzik hogy akkor miért sajnáltatom magam, de ez nem ilyen egyszerű :/ csak anyukámnak vannak egészségügyi problémái is, alig van önbizalma, és nekem bűntudatom van, hogy szinte többet költ rám meg a tesómra, mint magára..

2010. nov. 9. 18:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Esetleg vállalhatnál gyerekfelügyeletet ismerős családoknál. Időseknél aprób munkák elvégzését(házimunkába való besegítés).
2010. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ha apukáddal jóban van anyud (nincs válás stb) akkor apukád mondjuk Csinálhatna néha bevásárlásokat és ezzel is a család kasszát javíthatná (te súgod a fülébe :D de ez csak akkor működik ha anyukátok csinál bevásárló listát és azt el "lopod")
2010. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
őőőő....Apud nem veletek él?Mert ha igen akkor, minden a "közösbe"kéne menjen, amennyiben nem együtt élnek az más...De akkor meg fizet tartásdíjat..Az öcsidnek meg magyarázd el az egészet...És sporólj, aztán add vissza anyudnak!Sok sikert!:D
2010. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm jó tippeket adtatok :)

Utolsó: Velünk él, a számlákat ő fizeti, és ha megyünk nyaralni azt is, meg heti egyszer a nagy bevásárlást,csak ugye a mindennapi, kisebb bevásárlásokat anyu csinálja, meg ránk (öcsém+én) is sokat költ, és nekem csak azért van bűntudatom..de apukámnak soha nem panaszkodik..meg senkinek, csak én vagyok ennyire érzelgős...nagyon szeretem..és jó lenne ha többet költene magára, csak nem akar, mert akkor úgy érzi, hogy elhanyagol minket..

________________________________________________

2010. nov. 11. 14:42
 10/15 A kérdező kommentje:
És még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat :))
2010. nov. 11. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!