Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy beszéljem rá anyáékat a...

Hogy beszéljem rá anyáékat a kontaktlencsére? Nem szeretem a szemüvegem.

Figyelt kérdés
nyár elején leszek 14
2010. nov. 21. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát kérdezd meg őket, kezd azzal. ;)
2010. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
a kontaktlencse nem maszatolódik össze úgy, mint a szemüveg, nem tud eltörni, nem látsz ki alatta-fölötte. És kényelmesebb.
2010. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Akkor válassz magadnak olyan szemüveget, amit szeretni fogsz.

Használtam lencsét is, tudom mi a különbség.

Azt mondom: soha többé kontaktlencse!

Amennyi maszatolás van vele, amennyi idő mire megszokod, hogyan kell behelyezni, a helyes tárolás, kezelés, tisztítás, sokba is kerül. Hányszor begyulladta a szemem tőle, árpám lett miatta....

Egy jól megválasztott szemüveg öltöztet is, és sokkal kényelmesebb, praktikusabb.

2010. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Megértelek... Én 16 éves korom óta használom (34 vagyok).

Mi a kifogásuk ellene?

Sorolj fel érveket mellette: reggel beteszed, este kiveszed; tesiórán nem veszélyes; nem párásodik be, ha hidegből melegbe mész; ha esik, nem pöttyöződik, (nekem sokkal jobban be tudták állítani a kontaktlencsével a dioptriát, így jobban látok vele, mint szemüveggel).


Esetleg kérd meg valamelyik szülődet, menjen el veled egy látásvizsgálatra (olyan helyre, ahol kontaktlencsével is foglalkoznak) és beszéljetek egy szakemberrel is. Próbalencsét azt hiszem ingyen adnak, így kipróbálhatod. Szerintem hamar bele lehet tanulni a használatába.

2010. nov. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves harmadik, én nem értek veled egyet. ÉLJEN A KONTAKTLENCSE!

Nem igaz, hogy sok gond van vele, össz-vissz 10 perc egy nap. Tisztán tartás nem nagy dolog, csak egy kis folyadékot beleöntesz a lencsék tálkájába és annyi. Én sokkal többet kínlódtam a szemüvegem tisztításával, mert hiába töröltem, elmaszatolódott és csíkos volt.

Hozz fel érveket a szüleidnek:

-nem keretek között látsz, hanem 180 fokban

-nem párásodik

-nem törik el, nem esik ki, ha jól berakod

-sokkal praktikusabb

És nem utolsó sorban, még az önbizalmadat is növelheted vele. Amint leírtad, utálod a szemüveged. Nos, én is így voltam vele, és amióta sikerült anyuékat rávenni a kontaktlencsékre, sokkal magabiztosabb vagyok. Megváltoztatta az életemet. :)

Tehát ha nagyon akarod, és anyagilag megengedhetitek magatoknak(bár nem kerül sokkal többe a kontaktlencse, mint a szemüveg) akkor hajrá!

Bár lehet, hogy még túl korai a kontaktlencse, hisz még csak 13 éves vagy. Ilyen korban nem igazán ajánlják a lencséket, max sportokhoz. Én 15 éves vagyok, de még így is csak felelősségteljes embereknek ajánlják, sokan még felnőtt korban sem képesek rendesen gondoskodni a lencsékről.

2010. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
hát igazad van ha én szemüveges lennék(de szerencsére nem vagyok)akkor biztos kontaktlencsés lennék
2010. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

1. miért ellenzik?


2. kkorodnak ehhez mi köze? nem tudod magadnak megvenni? vagy a szülők szerint túl kicsi vagy?


3. mit mond a szemész? - ez talán a legfontosabb!

2010. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Utolsónak üzenem: nem, ne veheti meg egyedül. Ha meg is tudná, honnan lenne 20-30 ezer forintja 3 havonta? :)

15 éves leszek, fél éve van lencsém. Imádom, sokkal nagyobb lett az önbizalmam. Nincs vele sok gond, beteszed, kiveszed, cseréled a folyadékot és tisztítod a dobozt.

- tesiórán nem kell vaklálkodnod, mikor leveszed a szemcsit

- ha ráesik az eső, észre sem veszed

- és jobb a szemnek, mert rásimul, és nem távolabb van tőle (ennek nézz utána, pontosan nem tudom elmagyarázni)

Szóval, én imádom. Szüleim belementek. Egy hátulütője van: ha cilindered is van(mint pl nekem) akkor 20ezer alatt nem nagyon kapsz 3 havit.

Sok sikert!

2010. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 17:55-nek


A 34 éves válaszoló vagyok.

Nekem is cylinderes van, az utóbbi időben interneten rendelem, és ezrekkel olcsóbban megkapom még szállítással is, mint az optikákban.

A lens.hu ról rendelem (Soflens66 Toric-ot használok)


Bocs az offért.

2010. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha anyagi okból nem szeretnék, akkor nem tudod őket meggyőzni - ne is próbálj "olcsó lencsét" keresni, mert a minőségnek sajna ára van, és nem mindegy, hogy majd 6-8 év múlva is tudod-e még hordani, vagy már teljesen bedurrantja a szemed, ha csak néhány órára is berakod.

Lehet, hogy nem gondolják úgy, hogy elég "rendes gyerek" vagy hozzá, félnek, hogy koszos kézzel berakod, elfelejted kivenni stb. és ez árthat a szemednek - ha így van, bizonyítsd a magatartásoddal az ellenkezőjét (az én szüleimnél ez volt a fő kifogás).

Lehet, hogy "orvosi jellegű" kételyeik vannak, akkor indítványozd, hogy beszéljenek szemésszel.

***

Én csak ajánlani tudom, anniyra utáltam mindig a keretet a látómezőben, meg a karistokat és a reflexet(ha meg volt rajta mindenféle antireflex és karcmentes réteg, akkor aztán annyiba is került, mint másfél évi kontaktlencseadat...).

Nekem egyébként még egy picit javított is a szememen, első évben (mínuszos) és azóta sem változott semerre.

2010. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!