Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szóljak a testvéremnek hogy...

Szóljak a testvéremnek hogy rosszul neveli a gyerekét vagy inkább hagyjam rá?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a nővérem 36. Van egy 14 éves lánya akit szerintem nem a legjobb módon nevel. Nagyon jó anyuka és bizalommal van iránta a lánya de szerintem túl engedékeny.

14 évesen magassarkút hord (kb. 7-8cm). Ezt szoknyához és rövidnadrághoz is felveszi. Sminkeli magát és többet foglalkozik a külsejével mint a tanulással. Hétköznaponként 10-re hétvégén pedig 12-re megy haza. Ezt a testvérem mind engedi neki. :S De félek szólni hogy ez így nem túl jó, mivel nekem nem lehet gyerekem és azt hinné hogy az övét akarom nevelni.


2010. nov. 11. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát szerintem szólj neki, igaz én csak 14 éves vagyok, szóval nem biztos hogy jót mondok.

Én nem hordhatok magassarkút, a legmagasabb eddig 4 centis volt... nem sminkelhetem magam 10.-es koromig, és kb 8-ra (MAX) haza kell érnem, akkor is általába apu jön értem kocsival..és nekem ez tökéletes :)

És szerintem igein tedd szóvá. Bár nem tudom hogy eagál majd rá.

2010. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szólj neki!
2010. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólhatsz neki, de számíts rá, h elküld a fenébe, és megsértődik rád.
2010. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azzal szerintem nincs semmi baj, hogy magassarkút hord. Egyébként szerintem beszéld meg vele.
2010. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7-8 centis magassarkútól pár év múlva olyan bütyök lesz a lábán, hogy örülhet majd, ha lábra bír állni...
2010. nov. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egyáltalán nem túl engedékeny, el tudja dönteni, hogy mit engedhet meg és mit nem, mert jobban ismeri a lányt, mint te. Ne szólj bele olyasmibe, amihez nincs közöd.
2010. nov. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

Ne szólj neki,mert úgyis te leszel a mumus meg a bunkó!

Az ember mindig a saját hibájából tanul.Majd amikor megtámadják a lányát esetleg ne adj Isten megerőszakolják vagy amikor abortuszra kell vinnie, esetleg nemibetegség miatt kezeltetni,akkor majd rá fog jönni, hogy sok mindenben túl engedékeny volt.

2010. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De félek szólni hogy ez így nem túl jó, mivel nekem nem lehet gyerekem és azt hinné hogy az övét akarom nevelni."


És valóban! Ön nyert!

Ne szólj, mert semmi közöd hozzá.

2010. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mondjuk nehéz megítélni van erre is példa meg arra is. De lehet, hogy az idő a nővéredet igazolja.

Mutass nekem egy 14 éves lányt, aki foglalkozik a tanulással. épp ma gondolkodtam, hogy a legrosszabb idő, amikor a továbbtanulásról végső soron az életéről kell döntenie. Én nem hordtam soha magassarkút (most sem pedig már 36 vagyok)nem sminkeltem magam, nem foglalkoztam a külsőmmel és nem érdekelt a tanulás. Végig kitünő voltam, de nyolcadikban talán még 4-es sem lett az átlagom. És szerintem nekem sem korlátozták mikorra kell hazaérnem.- ez az időkorlát is feleslege dolog, mertha drogozik, iszik, akkor hiába van otthon 8-ra. De ha a barátaival tölti az időt, akkor meg miért ne érezhetné jól magát, akár este tízig.


Összeségében én semmi rosszat nem látok ebben, amit leírtál. Bár lehet több van mögötte. Ne szólj. Tudod a mondás is az Ne szólj szám, nem fáj fejem.

2010. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én 14 évesen hordhattam magassarkút(1 "szoknyás és egy ünneplős cipő) és halványrózsaszínre festhettem a körmöm..és suli + menza után meg mehettem haza tanulni..
2010. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!