Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan osszam be az időmet?

Hogyan osszam be az időmet?

Figyelt kérdés

Mindennap 6 órám van, fél óra még haza érek a suliból gyalog, utánna ebédelek, majd elfáradok, mert mi mamámnál szoktunk kajálni. Ekkor leülök a géphez, és itt vagyok fél órát. Utána megyek különórára oda még leérek 20 perc, és az óra 1,5 órás. Utána megírom a másnapra való házikat, de még mivel járok zongorára arra is kellene tanulni... Szóval, mindig eltervezem h mire mennyit gyakorolok de hamar megunom, vagy ha nemértem hagyom a fenébe... Most vagyok 8.-os, rá kéne hajtanom a tanulásra, és semmilyen különórát nem akarok elhagyni!

14/l


2010. nov. 17. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Be van osztva az időd. Mi a kérdés?
2010. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát nekem sűrűbb a napirendem mint neked, de megpróbálok segíteni.

Minnél jobban próbálj a suliban figyelni mert ha suliban megjegyzed a nagy részét akkor otthon már csak át kell olvasni.

Én a tanulást mindig a házival kezdem és utána jön az elméleti része. Mondjuk beosztom hogy minden tantárgyra tanulok 5 percet és így ha nincs is időm másnap úgy megyek suliba hogy mindenhez tudok valamit mondani.

Ha viszont hamar megunod akkor mondjuk letelik 5 perc tanulás mindenből iszol eszel valamit hallgatsz egy kis zenét nem sokat egy 4 percet és aztán folytatod.

2010. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És ezen mi nincs beosztva??

Látnád az én napomat egész nap ide oda rohanok,főleg,hogy bejárós vagyok és rittig otthon hagyok valamit :D

Szerintem neked már fel van építve a napod.

Én mindig úgy csinálom a napomat ahogy jön magától,soha nem tervezek előre,minek?!

Így legalább nem kell még egy plusz dolgon gondolkodnom meg én minden lecke után amit tanulni kell hagyok egy kis 5-10 perces szünetet és kimegyek a kutyámhoz és utána kezdek bele más leckébe és én legalábbis odakint jobban tudok tanulni,főleg ha jó az idő mindig kint tanulok,falun lakok aztán csend van felülök egy fára lemegyek a folyóhoz és ott tanulok a stégen (én alakítottam ki barátnőmmel,eldugott helyen :D)


Meg szerintem legyen egy olyan hobbid ami kikapcsol és nem kötelező,mint pl én gitáron játszók és szeretem is,ha nem kötelezőből kell rá tanulni így mondjuk a kutyámmal meg egy fényképezőgéppel elindulok fotózni,mert ez engem kikapcsol.

Otthon meg feltöltöm a képeket és szétválogatom.


De ez csak tipp.

van aki rajzolni is szeret,énis,de csak ha olyan a kedvem.


Szerintem az a lényeg,hogy ne érezd azt,hogy neked az egész napod olyan kötött.

Ne agyalj,hogy reggel 7-kor azon,hogy este 10-kor még fent legyél-e vagy aludj már.

Persze határozd be nagyából a napod,de nem kell túlzásba vinni.

Megkérdezhetem,hogy miért nem bicajjal jársz?Ha gyalog fél óra az út?? :'DDD

2010. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért nem bicóval mert abban a suliban, sok a lopós ember és a bicóm meg tesóm barátjánál van... :S:S

Úgyértve nincs beosztva, h nemtudom mikor- mire- mennyit tanuljak?!

Általában 2 oldal házit adnak mindenből, és még vállaltam plusz munkákat is h ne legyenek rosszak a jegyeim. Sok ötösöm van de gyűlnek rendesen a hármasok is, sajnos! Itthon takarítani kell, mert anyukám és testvérem is most korlátozott mozgásban "van". Zongorázni imádok, de muszály rá tanulni, hisz órára járok, egy héten 1 órát. De, veszün egyszerre 5 darabot ami mind 2 oldalas.

Rajzolni.. hát ez az életem. Minden hétvégén rajzolok, és még suliközbeni szünetekben is csak kreálok :)

2010. nov. 17. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:

El kell határozni, hogy leülsz és megtanulod amit kell. Rühellek tanulni, mindig halogatom ameddig csak lehet, de aztán rendesen megcsinálom. Kapcsolok be zenét, megnézem melyik tantárgyhoz lenne kedvem inkább, azt megírom először. És folytatom addig, ameddig el nem fogy. Így max egy óra alatt kész vagyok 3-4 tárgynál.

Amúgy a muszáj még mindig j, nem ly. :D

15/l

9. osztály (nyek)

2010. nov. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hupsz bocsi a *muszáj-ért... már úgy bennem maradt ly-nal :É
2010. nov. 18. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!