Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon kérek mindenkit hogy...

Nagyon kérek mindenkit hogy segítsen, kétségbe vagyok esve. Mit tegyek az unokámmal?

Figyelt kérdés
13 éves kislány, nagyon felnőttesen öltözködik. Ki lóg a hasa meg a melle mindenből. Sminkeli is magát, és festi a haját. Idősebb 16 év körüli fiúkkal barátkozik. Eljárkál hétköznap is. Nem tanul, hétvégén bulizni jár. Bandáznak, isznak és cigiznek. Későn jár haza mindig. Az anyja eldobta magától fél éve, az apja iszik és verte is, így hát magamhoz vettem, de utál engem. Nem tudok rajta segíteni de nagyon szeretnék. Azt hiszi már nagy és mindent tud, de nagyon féltem.
2010. nov. 22. 18:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Nagymama!

Biztos nagyon nehéz! Én 13 éves voltam mikor anyukám meghalt. Apám élettársi kapcsolatba lépett egy nővel, amibe én nem fértem bele. Anyai nagymamám nevelt fel és tapasztalatból mondom, hogy valóban vannak nehéz időszakok mindkettőtök számára. Most neki még a szüleivel is nehéz lenne, hisz kamasz kor! Azt hiszik, nekik mindent szabad, pedig nem! Nem tudnál valamivel hatni rá? Vagyis nincs valami olyan dolog, amivel egy picit fegyelmezni tudnád, vagy tiltani neki? Tudom ez sokak számára durván hangzik, de sajna ha máshogy nem megy? Biztos sokat beszélgettél már vele, (ami veszekedésig fajult), de ismerned kell, hogy mi az, amitől a legjobban tart, amitől netán fél. Próbáld meg elmagyarázni neki, ha nem képes kompromisszumot kötni veled bizonyos dolgokban, akkor sajna te is leveszed róla a kezed. Hátha lenne valami értelme. De lehet, hogy használna egy családsegítő segítsége vagy az osztályfőnöké.

Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2010. nov. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Próbáljon leülni beszélgetni vele. Egy este kopogjon be hozzá és kérdezze meg hogy érzi magát. Higgye el, ebből nagyon jó beszélgetés kerekedhet, amitől Ön is jobban megértheti az unokáját. Én is 13 éves vagyok, a cigizés elég gáz, nálunk is vannak páran akik menőzésből cigiznek. Az ivás mértékkel nem olyan nagy dolog szerintem, bevallom, szilveszterkor én is ittam egy kisujjnyi pálinkát, de csak a nagy őrültségben:) Csak a beszélgetés amit tudok javasolni:(
2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Ki lóg a hasa meg a melle mindenből.

Karácsonyi ajándéknak javaslom a has és mellfelvarrást.

2010. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!