Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borzasztóan félek a császártól...

Borzasztóan félek a császártól, kérek mindenkit, akinek nem volt olyan szörnyű, hogy nyugtasson meg egy picit, jó?

Figyelt kérdés
Jövő héten programozott császárom lesz, de már nem is alszom, annyira félek. Sajnos muszáj így szülnöm.
2010. jún. 29. 15:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%

A beavatkozástól félsz vagy a következményeitől?

a beavatkozás:

branül beültetés érzéstelenités gerincbe előkészitenek és kiveszik a babát összevarrnak betolnak az örzőbe

a következmények:

- lehet hogy nem lesz egyszerü a szoptatás

- vélyvénás trombózis -hajlam-

- de ne is folytassuk aláirsz majd egy papirt amin minden szerepel

az a lényeg hogy mindez a Te ill. a babád érdekében van igy és nem von le semmit a gyermekszülés értékéből. A végcél az egészséges baba és mama a lényeg.

Ne félj !

Jó egészséget Neked és a babának is !!!!

2010. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Nekem is császárom volt 2 hónapja,és rettenetesen féltem,nem akartam bemenni a kórházba(inditották,mert tulhordtam)!!!Maga a mütét ugye nem fáj,utána az nagyon rossz amikor fel kell állni a mütét után elöször,csak azt kell kibirni és kész!Én a császárom után 8 nappal,már jöttem mentem,autot vezettem stb... Ne félj fele annyira nem rossz mint aminek elképzeled!Szép és könnyü szülést kivánok!:)
2010. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mitől félsz. a műtét nem fáj. utána rossz persze, mert hasi műtét de minden nappal jobb lesz. a lényeg hogy ha felkelsz próbálj kiegyenesedve járni, ne görnyedj. minél jobban próbálkozol annál kevésbé fog fájni. egyébként a természetes szülés sem jobb. ott vajúdhatsz akár 18 órát is aztán lehet hogy bent szét is repedsz. az is fáj utána pár napig. így legalább megúszod a fájásokat. ki lehet bírni. tényleg minden nappal jobb lesz.

én tavaly júliusban szültem programozott császárral


ja a tej attól beindult úgyhogy ez sem mérvadó

2010. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon pozitív volt!Előzetes myoma műtét miatt.Én a spinális érzéstelenítéstől féltem,de tényleg nem rosszabb mint egy sima szuri!Teljesen magadnál vagy,nem vagy kába csak nem érzel fájdalmat .Érzed a "matatást" de nem fáj!Kaptam oxigént az orromba ami nagyon jól esik és segít nyugodtnak maradni.A baba 10perc alatt kinn van odaviszik a fejedhez puszira aztán viszik ellátni.Innentől még kb 40 perc de te már a babád arcával leszel elfoglalva! :) Kitolnak az örzőbe és 12 óráig nem szabad felkelni(nem mindenhol ennyi)és a fejet emelni!Ezt viszont jobb ha betartod és az anesztes doki adott még egy tippet,hogy utána igyál kávét,colát mert visszaállitja a vérnyomást,folyadék-háztartást.Az első felkelés kegyetlen lesz nincs mit szépíteni,de utána minden felkelés egyre jobb.Majd ne hasizomból akarj kikelni ,hanem a karod segítségével,inkább gurulósan!A méhösszehúzó szurik okozta fájások semmik,és ha kérsz adnak fájdalom csillapítót.Most kistesóval(szintén császár) 20h.kismama vagyok és tényleg nem félek úgy mint első alkalommal,az ismeretlentől!Jó babázást neked!
2010. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
15.57 vagyok második nap belövellt a tejem,és 20hónapig szoptattam.
2010. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

A felépüléstől rettegek és persze az ismeretlentől. Sajnos nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, lánykoromban egy-egy menstuációs görcstől is elájultam. :(


A császár muszáj, babám haránt fekszik és van két kizáródott aranyerem, ami miatt nem is lehetne rendesen szülnöm. Komolyan mondom, a víz kiver így előre is. :(

2010. jún. 29. 16:03
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon félek egyébként,nekem is nagy valószínűséggel császár lesz az asztmám miatt.

Ha választanom lehetne biztos simán szülnék,de nem én döntöm el.A lényeg az,hogy ne gondolj a fájdalomra,a babád legyen a legfontosabb,hisz ő érte végig kell csinálnod,és végig is tudod.Pozitívan gondolkozz,én is azt teszem.Erős vagy,ki fogod bírni.Ugye?Ne félj.

2010. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem nem félni, de.... akkor is rettegek. :(
2010. jún. 29. 16:24
 9/33 anonim ***** válasza:
Na, én mondok egy pozitívat neked. Nekem nem fájt az első felkelés sem. Kicsit kellemetlen volt, de semmi extra. és tényleg egyenesen kell menni, mert könnyebb.
2010. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

én is rettegtem a császártól,és természetes úton szerettem volna szülni. de császár lett a vége... most azt mondom,sőt mondtam a dokimnak is (mivel tervben van a kistesó),hogy nem érdekel,hogy hogy csinálja,de CSÁSZÁRRAL AKAROK MEGINT SZÜLNI!!!! szóval ne aggódj,a sima szülés utáni felépülés is fájhat legalább annyira,mint a császár!

Sok sikert,és boldog babázást

2010. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!