Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérek mindenkit, elolvasnátok,...

Kérek mindenkit, elolvasnátok, és adnátok nekem tanácsot?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kisfiam.Párommal az én szüleimmel élünk úgy,hogy nekünk teljesen külön rész van az emeleten(konyha,fürdő,nappali,két szoba).Egy hete párom édesapja kórházba került,mert súlyos beteg(agysorvadás),és most párom kitalálta,hogy költözzünk be a városba albérletbe,ugy,hogy odavesszük magunkhoz az apját,meg az anyját.Na én itt kibuktam,mert egyrészt az anyja olyan ember,hogy a kisfiamat nem vagyok hajlandó elnézni,hogy el légtérben nőjjön fel vele,a másik meg,hogy ha szegény édesapja teljesen leépül,nem vagyok hajlandó kitenni annak a kisfiam,hogy végignézze(mikor én kicsi voltam,a mamám velünk élt,mert beteg volt,közel 10 évig,és édesanyámnak kellett tisztábaatenni,fürdetni,ha elesett a súlyának a dupláját felemelni,volt hogy amikor a mamám aludt,és anyuéknak volt egy órás dolguk valahol,elfutottak elintézni,én meg egyedül voltam,mert nem gondolták,hogy addig felébre,és a mamám útnak indult,és elesett,beverte a fejét,és nekem kellett felszednek,és 70 kg volt,és annyira elhagyta magát,hogy a dupla súlyt kellett emelni,és szegény 10 év betegség után halt meg,és akkor édesanyám 49 éves volt,de aranyom úgy lebetegítette a mama ápolása,hogy szinte hatvannak is kinázett,és ugy is érezte magát).Bennem ez olyan nyomot hagyott,hogy nem fogom senki kedvéért ennek kitenni a kisfiamat.Párom ezt nem érti meg,és már napok óta ezen megy a vita,mert drága jó édesanyja 40000 ft-ért képes dolgozni,ugy hogy abból 20000-et elvisz a bérlete a bejáráshoz,és nem hajlandó vele elmenni ápolásira,hogy vele legyen ha baj van.De könyörgöm,az ő dolga nem?

Ti mit tanácsoltok?


2010. máj. 21. 06:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem könnyű a helyzeted, sőt maximálisan megértelek! Próbáld meg megbeszélni a pároddal, hogy abból a pénzből, amiből fizetnétek az albérletet, abból inkább egy gondozónőt fogadni apósod mellé. Abban teljesen igazad van, hogy anyós pajtásnak igenis ott lenne a helye a férje mellett! Vagy Ő továbbra is dolgozna havi 20-ért, tőled pedig elvárná, hogy gondozd a férjét, + lásd el a te családod is (férj+gyerek)?! Ne engedj szerintem a 21-ből. A gyereked nyugalmát pedig nem érdemes feláldoznod!Ha Ő úgy érzi, akkor menjen!
2010. máj. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod.Nem áll szándékomban engedni,de ugy tűnik,hogy párom is hajthatatlan.De ő nekem még szinte teljesen idegen,mert hiába nagyon régóta együtt vagyunk a párommal,sokat nem találkoztam vele,meg nem az az ismerkedős fajta.És nem vagyok hajlandó igy gondoskodni róla.Főleg hogy párom nővére meg ápolónő. :S

Szüleimmel máshogy állnék a dologhoz,de apósom tényleg alig ismerem(ez most furán hangzik,de tényleg),mert nem igen jártunk soha le hozzájuk,mert anyósom elég pocsék ember,meg a családja is,azok meg állandóan ott lógnak,és tudom,hogy ha esetleg bele is mennék,akkor is anyós testvéréék állandóan ott lennének,őket meg nem engedem a gyerekem közelébe(bátyja már ült börtönben is).

2010. máj. 21. 07:10
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint apósomat alig ismerem
2010. máj. 21. 07:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónő a sógornőd?????? A párod ezek után elvárná, hogy pici gyerek mellett Te gondozd az apóst? Ez nem vall ép elmére! Már ne is haragudj! Ahogy leírod a körülményeket, nem akarlak elkeseríteni, de ott szerintem, ha nem is az első időtől, akkor 1 hónap elteltével te cseléd lennél! Bocs a kifejezését! Kapnád sógornődtől az ész osztást, a család többi tagjától az utasításokat, közben főzz, moss, takaríts, s' ami a legfontosabb: a gyerek! Rá alig maradna időd! Gondolom a párod pedig majd elvárná tőled, hogy nála is helyt állj! Nem szeretnék ész osztó lenni, de szerintem ne menj!
2010. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez nagyon nehéz kérdés...

Nyilván a saját szüleihez az ember ragaszkodik,és mindent megtenne értük,és lássuk be valahol kötelessége is,hiszen ők is a gyerekük mellett álltak jóban-rosszban.Így tehát a férjed is így érez,és próbálna segíteni a szüleinek,akármilyenek is.Ez érthető!De azt mondjuk megértem a te szempontodból,hogy nem mennél se anyóssal egy helyre,se albérletbe,se a gyerekedet nem tennéd ki ilyen életnek...hát nehéz ez nagyon.Én vagy ápolót vennék fel hozzá,vagy ha úgyis annyi rokon van,akkor beosztanám az időt,hogy mikor,ki segítsen nekik.Egyébként szerintem is leginkább az anyósod dolga lenne ápolni....

2010. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én tudom, milyen beteg emberrel együtt élni. Születésemtől fogva úgy éltünk, hogy mindig élt velünk egy gondozandó családtag (ki súlyosabb, ki "könnyebb" betegséggel) 20 éves koromig néhány hónapos szünettel így ápolták a szüleim a dédszüleim, nagyszüleim. Senkinek nem volt könnyű, pedig eleve mind egy faluban éltünk, jól ismerték és szerették egymást.

Ha ti most elköltöznétek egy városi albérletbe anyósodékkal, egy "normális" méretű albi egy vagyon lenne. Amit valószínű nektek kellene fizetni. Apósod gondozása javarészt rád hárulna, mert "úgyis otthon vagy"

Ha még szeretnétek babát, gondolom, akkor nem arra szeretnél várni a babaprojekttel, hogy apósod meghaljon, és majd könnyebb lesz.

Ha apósod állandó gondozásra szorul, anyósod otthon maradhat vele ápolásin. Ha nem tud, vagy végképp nem akar, akkor osszátok el a költségeket (a férjed sem egyedüli gyerek) és fogadjatok ápolónőt.

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de biztos, hogy a férjed ötlete volt a városi albérlet és nem anyósodé, vagy a férjed valamelyik testvéréjé? Mert nállunk volt hasonló dolog, és évek múlva derült ki, ki volt az értelmi szerző.

2010. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen megértelek, én sem vállalnám ezt az életet.

Szerintem a párodnak fogalma sincs, hogy mibe is akar belevágni. Érthető, hogy segíteni akar, de egy ilyen beteg ember ápolása hatalmas feladat, fizikailag, lelkileg. És gyanítható, hogy ezt a munkát nem a férjed végezné, hanem veled csináltatná. Semmiképpen ne menj bele, mert ez hatalmas csapda sajnos. Ha most belevágsz, belevágtok, nem tudtok majd szabadulni. Most após, aztán idővel anyós is... A ti kapcsolatotok, az életetek, a gyerek élete meg szépen tönkre megy.


Nem tudom, hogy a párod most miért ennyire hajthatalan, talán valamit kompenzálni akar. (esetleg lelkiismeret-furdalása van)De tényleg fogalma sincs, hogy mi vár rá. Nekem nagymamám sajnos hasonlón ment keresztül, végignézni, végigasszisztálni egy ilyen leépülést... még most is a sírás kerülget, ha eszembe jut. Nagymamámnál egyébként elég gyors lefolyású volt, szinte napról napra történt, és hajmeresztő dolgai voltak. Pl. vécére akart menni, de a bejárati ajtón ment ki, és észre sem vette, azt hitte, a vécén van, és a folyosón... hmmm,... meg a lakásban is, ahol épp érte, ágyban, fotelben... Kérdezd meg a férjedet, hogy akar ő így élni? És tényleg ki akarná tenni ilyennek a picit???

2010. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Hát nem tudom,hogy drága anyós mivel tömte meg párom fejét,lehet ő tette a bogarat a fülébe,mert nekem is említette,hogy azért sűrűbben játhatnánk a kórházba be apóshoz,mert neki annyi dolga van,ő nem tud mindig vele lenni,párom meg ugye nem akarja magára hagyni,én ezt meg is értem,de nem megyek mégegyszer végig azon,amin édesanyám a nagymamámmal.Főleg nem egy szinte teljesen idegen emberrel!De ezt párom nem fogja fel.Ő még nem látott leépült embert.A nővére meg azt mondja,hogy nem veszi magához az apját,mert alig férnek el párjával a lakásban(nincs gyerekük,senkijük,és kétszobás a lakásuk),meg anyagilag nem bírnák,meg idegileg.Na bumm.Akkor én miért is?Párom azt mondja,aztért,mert a többi gyereke ha cserben hagyja,attól ő még nem akarja,legalább ő segítsen neki.De nem tudjátok,hogy egy gondozónő mennyibe kerül?
2010. máj. 21. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok. Szép kis család. A felesége, a lánya lepasszolja apukát, ők ugye nem hajlandóak egy cseppnyit sem változtatni az életükön. Ahogy írtad, akkor neked meg miért is kéne???? A férjed fordított esetben ugyanilyen lelkes lenne vajon? Ő önként és dalolva bevállalná mondjuk, hogy az anyósa/apósa fenekét törölgesse, takarítsa utána a szaros ágyneműt, fürdesse, hogy ne tudjon kimozdulni miatta 10 percre sem a lakásból, mert non-stop felügyeletet igényel az illető?

Biztos vagyok benne, hogy sejtelme sincs a párodnak, hogy valójban mivel is jár egy ilyen beteg ember. Nyilván anyós és sógornő kapisgálják már. Egyébként én őket sem ítélem el, ez egy embertpróbáló feladat, vannak olyan emberek, akik olyan lelki beállítottságúak, hogy szívesen viselik gondját másoknak (altruisták, pl. a nagyon elhivatott ápolók, orvosok, önkéntes kórházi és szociális segítők). De a legtöbb ember nem ilyen. Persze szeretetből az ember sok mindent megcsinál, meg a társadalmi elvárás miatt is, de azért tudni kell, hogy hol a határ. Pl. más dolog egy balesetből lábadozó embert ápolni pár hétig, vagy egy influenzást, megint más egy rákos embert (na ez sem kis próbatétel- sajnos ezt is tudom), és megint más egy szellemileg-és testileg is leépülő ember mellett lenni.


Nézd, ha a párod ennyire bekeményít most, az nem jó jel. Egy normális kapcsolatban tudni kéne kompromisszumot kötni, illetve meghallgatni, elfogadni a másik érveit is. Ő most úgy tűnik, nem igazán törődik azzal, amit Te mondasz. És ha a kicsi fiatokra sincs tekintettel... hát, ez elég gáz.

Tudom, hogy fáj, de azt hiszem, meg kell mondanod neki kerek perec, hogy Te ebbe nem mész bele, és ha annyira ápolni akarja, akkor tegye, de nélküled.

Lehet, hogy haragudni fog rád, de nem engedd magad zsarolni. Ha menni akar, engedd, hogy menjen, HA marad, engedd, hogy duzzogjon.

Talán, ahogy majd telik az idő, és ráébred, hogy valójában mivel is jár az apja állapota, akkor rájön, hogy nem alaptalanul akartál kimaradni az egészből.

2010. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szó sem lehet róla! mindenkinek tönkremenne az élete:(( Nagyon nehéz szituáció, de semmiképpen ne menj bele...
2010. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!