Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek vele? Meg akar...

Mit tegyek vele? Meg akar halni. :' (

Figyelt kérdés

Eggyik o.társam vagdossa magát,mais a suliban hirtelen előkap egy pengét,és két csíkot a karjába. :|

Nagyon tetszik a srác,nem tom mért ilyen,és van csaja.

Mais szekálták,és megvédtem.

Látom az arcán a szomorúságot,hogy segítsek neki?


2010. nov. 25. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Beszélgess vele. De ne azt érezze, hogy tetszik neked, hanem a barátot lássa meg benned, aki jóban is és rosszban is mellette állna. Legyél vele minél többet és majd idővel megnyílik és elmondja mi bántja.

30/nő

2010. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát mondta h a ballagás előtt meghalt a nagyija,meg a szülei se igazán foglalkoznak vele,meg stb..

Tudja h tetszik,sztem énish neki,de majdnem összejöttünk,csak visszament az exéhez.

2010. nov. 25. 15:36
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

ha tényleg meg akarna halni akkor már megtette volna. Nem ilyen kis piti módszerekkel végez magával az aki meg akar halni. Meg az iskolában előkap egy pengét? Jajj ugyanmár. Ezzel csak azt akarja elérni, hogy azt higgyétek hogy milyen "menő". Nekem egyik ismerősön (nyugodjon békében)egyik nap kijelentette, hogy ő meg akar halni. Búcsúleveleket irt stb. Következő nap már kaptuk a hirt hogy meghalt. Nem tudtunk rajta segiteni. Felakasztotta magát.

Mindenesetre próbálj meg beszélni az osztálytársaddal amig nem késő.

2010. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van az előttem levőnek..Bár lehet, hogy csak tudatlanságból csinálja, mert azt hiszi így meghal..De már elmondtak mindent amit mondhatnék!:)
2010. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem ezzel akarja kinyírni magát,hanem a vonat elé akar ugrani,a csaja nevének kezdőbetűjét is a karjába véste tegnap. :S
2010. nov. 25. 16:22
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

És akkor miért nem tette még meg??

Nekem is van egy ismerősöm akitől nem tudom mióta azt lehet hallani,hogy ő bizony megfog halni,mert gyűlöli az életet stbstb.

Aki elszánja magát az 1-2 nap alatt megis teszi nem fog gondolkozni rajta és szenvedni tovább,sajnos volt ilyenben élményem.

Pár napos szenvedés után véget vetett az életének 15 évesen,nagyon rendes ember volt,de a családi helyzete teljesen káosz volt,de tőle nem lehetett ezt hallani,nem kapott elő iskolában pengét írt egy levelet és öngyilkos lett..nyugodjon békében.

Kár,hogy egy ilyen emberrel kevesebb lett a világ,mert nagyon jószívű volt.

De iskolában mindig próbálta tartani magát csak néha egy-két embernek panaszolta el magát,de láttuk,hogy hazafelé már bőg,és mikor beszélni akartunk vele már nem tudtunk,szóval ezzel csak azt akarom mondani,hogy természetesen foglalkozz vele,de egyretöbb olyan ember van aki szeretet hiányos vagy bármi egyéb.

2010. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy írták előttem is h az ilyen ember nem fogja magát kinyírni...ha annyira meg akart vna halni már biztos h lett vna alkalma megtenni de ehhez ő gyáva! Nekem a szomszédom felakarta akasztani magát...másodjára összejött neki.
2010. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 bumbi02 ***** válasza:
100%
igen. ő tipikusan csak felakarja hivni magára a figyelmet, hogy mennyire sz*r az élete, és hogy más ezt nemérti, neki meg kell halnia, mert olya rossz ez. nem gondol bele hogy másoknak is vannak problémái, és mások is meg tudják oldani. pl van 3 osztálytársam akiknek nem a nagyszülöjük, hanem az anyjuk vagy apjuk halt meg, egyik se vagdossa az ereit... nehéz élete lesz az osztálytársadnak hogyha csak igy tudja orvosolni a problémát hogy önsajnáltató lesz.
2010. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De azért barátkozz vele, mert akkor sem kellene vagdosnia magát...
2010. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nem fogja megölni magát, ebben biztos lehetsz.

én is vagdostam magam a gimiben. meg felforrósított öngyújtóval égettem a karom.

mondjuk nem mások előtt, de voltak, akik tudtak róla, és voltak sebek, amiket nem lehetett eltakarni (a legnagyobb örömömre, mert így legalább nem számított direkt magamutogatásnak, hogy mások is látják).

nem így akartam öngyilkos lenni, a srácnak sem ez a célja a karján ejtett sebekkel. az öngyilkosság gondolatával én is játszottam, de nem lett volna hozzá merszem soha. az ilyeneknek valóban nincs.

de azért nem kell megvetően gyávának titulálni azt, akinek elege van az aktuális tapasztalataiból, és az öngyilkosság gonolatával játszik annak ellenére, hogy valójában élni akar, csak nem így, ebben a világban, ami épp közvetlen körülveszi.

segíteni nem tudsz rajta. majd elmúlik. nem az extra törődés, hanem az idő teszi helyre a dolgokat. majd egyszer ő is felnő.

olyan hapsira meg ne nyomulj, akinek van barátnője. csak magadat szomorítanád. függeszd fel az epedezésed amíg tart a kapcsolatuk.

2010. nov. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!