Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a 14 éves gyereketek...

Ha a 14 éves gyereketek elkezdene dohányozni hogyan beszélnétek le őt erről?

Figyelt kérdés
Nagyon makacs. A tüdős képek nem segítenek. Azt mondja, hogy 'egyszer megkell halni, akkor nem mindegy hogy miben?' Hiába mondok neki bármit is, lepereg róla. Már teljesen tehetetlennek érzem magam...
2010. nov. 30. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kije/mije vagy az illetőnek? Mert ennek függvényében másképp válaszolok.
2010. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

bocsi csak most vettem észre "gyereketek" nagyon este van már nekem.


Valamiben meg kell halni, de nem 20 évesen. Ennél jobbat nem tudok. Amúgy meg hogy jutottatok el odáig hogy dohányzik? milyen a kapcsolatotok?

2010. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Hát én a helyedben megcsapkodtam volna egy-kétszer és máris tudná mit hogyan,s merre.

Esetleg ha havertól/barátnőktől tanulta,eltilthatnád tőlük.

Vagy esetleg megmondod neki hogyha újra rajta kapod akkor eltiltod attól amit szeret csinálni.Gondolok én most a Tv nézésre vagy a számítógépezésre stb.

2010. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az iskolában nagyon sokan dohányoznak, a közvetlen környezetében is. Még néhány hónapja azt mondta, hogy utálja a cigit minden formában, még a szagát sem bírta elviselni amikor az apja cigizett. Az apja már 33 éve cigizik, lehet tőle is látta 'milyen jó ez'.

Megverni nem vertem eddig se (soha semmi miatt), de már többször leültem vele nagy beszélgetésbe. De mintha nem is itt lenne. Talán a Tv megvonás sem segítene, mert eddig se nézte sokat. Gépezni se gépezik mostanában olyan sokat. De azért köszönöm a tippeket eddig is.

2010. nov. 30. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Ebben a korban mar keresni kezd valami eletcelt,nem tudom mi az erdeklodesi kore,ennek megfeleloen kene neki valo dolgot kitalalni+a sport ami nagyon jo.

Sajnos ha nagyon sok haver dohanyzik korulotte ez megneheziti a helyzetet.

A lenyeg legyen valami "eletcelje" a meghalason kivul.

2010. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék olyan képeket amik dohányosok fogsorát ábrázolják:)
2010. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Ne adj neki pénzt tízóraira, semmire. Ami eddig elől volt pl. kajáspénz, azt zárjátok el, hogy ne tudjon miből cigit venni. Ha annyira kell neki, akkor tarháljon, egy idő után meg fogják unni őt, ha folyton kéreget.

Én - ha van - spórolt pénze, elvenném azt is. Ha mérgezni akarja magát, majd tegye abból, amit ő megkeres rá. BEszéljetek a rokonokkal, ők se adjanak neki pénzt.

2010. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tényleg, ez a pénzmegvonás jó ötlet!

De az apjától még mindig tud csórni, mert nem teszi el mindig a cigijét, hiába mondom neki...

2010. nov. 30. 20:23
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Akkro rakd el te. Nem mellesleg az se ártana, ha a férjed elszkona. És példát mutatna a fiatoknak.
2010. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Leghatásosabb és legolcsóbb módszer:


Veszel egy doboz piros marlborot.

Leülteted a gyereket a nappaliba.

Eléteszed a doboz cigit és egy hamutartót.

Megmondod neki, hogy ő innen fel nem áll, amíg el nem szívta az egész dobozzal...


Ne félj, egy kis hányingeren kívül semmi olyan baja nem lesz, amit 2-3 óra alvás ne orvosolna. Viszont a kedve el fog menni tőle az hótziher.

2010. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!