Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hallgatnak végig? Más is...

Nem hallgatnak végig? Más is volt ilyen helyzetben? Ti hogyan beszélnétek velük?

Figyelt kérdés

A babám 3 és fél hónapos. A szüleim az ország másik végén laknak 350 km-re tőlünk. Hiába mondom nekik, aludjanak itt, ne 3 órákra jöjjenek fel, hanem többre, de após miatt nem jönnek. Vele lakunk, s zavarja Őket, hogy itt van, s após se nagyon akarja, hogy a szüleim itt aludjanak. Szüleimnek az a baja, hogy mások pár hónapos csecsemőket hazaengednek a nagyszülőkkel, s az uncsimra hívatkoznak folyton, hogy az Ő gyerekét a nagyanyja elviheti napokra. Holott ott laknak a közelben, s tápszeres, nem pedig anyatejes, mint a kisfiam.

Azzal jönnek, hogy féltem tőlük, mert mindig szólok nekik, ha fáradt a gyerek, vagy délelőtt nem aludt (szüleim 12-2 között tudnak itt lenni), hogy hagyják aludni.

Csak olyankor engedem meg nekik, hogy játszanak vele, ha előtte kipihente magát.

De nem nagyon értik meg, hogy kicsi, s néha szüksége van az alvásra.

Most is összevesztem a szüleimmel, mert mondták az unokanővéremet, hogy az ő 1 éves kislánya a nagyanyjánál aludhat, én meg féltem tőlük. Annyira nem hallgatnak végig, hogy elmondjam nekik, hogy nem az a bajom, hogy foglalkozni akarnak vele, hanem hogy nem tehetek róla, mindig olyankor alszik a gyerekem vagy ha nem aludt, akkorra fárad ki. Nem én alakítom ki a napirendjét, Ő alszik akkor mikor fáradt. Sosem altatom. Ha nem hagyják aludni meg nyűgős. S ezt nem tudom megértetni velük. Már mondtam nekik, de mindig ide lyukadunk ki. Otthon lesz pár hét múlva a keresztelője, s most meg kitalálták, hogy ne menjünk haza, mert féltem tőlük az unokájukat. Ahányszor beszélni akarok velük, elmondják a mondogájukat, de sosem hallgatnak meg. Most pl. telefonba azt vágták hozzám, hogy a hugaim s az egyik hugomnak a párja nem vállalja a keresztszülőséget, holott a hugom párját nem is kértük fel rá, hogy legyen a keresztapa.

Sosem hallgatnak végig, csak felhúznak. Meg nem értik meg, hogy még kicsi ahhoz, hogy 350 km-re haza engedjem velük, főleg úgy, hogy még csak szoptatom. A hozzá táplálást 6 hós koráig nem akarom elkezdeni, s tápszert sem akarok neki adni.

A tortát is úgy tudjuk megrendelni, hogy legközelebb kisvárdán van cukrászda, s én személyesen szeretném megrendelni, s kitalálták, hogy addig hagyjam otthon velük. S mikor rákérdeztem, hogy hogyamn szoptatják meg, annyit válaszoltak, hogy majd fejek le tejet. Mintha csak olyan egyszerű lenne. Örülök hogy annyi tejem van, amennyit eszik. Szopi után 20-40 ml között tudok lefejni, s nem mindig szoktam, mert mostanában 1-2 óránként is kér enni. Csak este 22 után tudok, de akkor sem mindig mert mostanában nem egyformán kell fel éjjel, s elég gyakran kell fel. Ha lefejem, utánna ha nem sokkal rá felkell, csak hisztizik, s muszály oda adnom neki. S hiába mondtam már nekik röviden, hosszan, sehogy sem értik meg.

Mindenképp otthon szeretném a keresztelőjét, s normálisat, de ha hazamegyünk félek, mi lesz, ha nem veszik figyelembe hogy kicsi, s néha pihennie kell. Ők éjjel nappal pesztrálni akarnák majd.

Ha rájuk szólok, én vagyok a rossz, az elm..beteg, a roh@dék, mert nem engedem nekik, hogy az unokájukat ne hagyják néha pihenni.

Reggelente mindig eldugul a kicsim orra, s orrcseppet használunk, amit nem akarunk levinni, mert 5 órás az út, s onnan még csatlakozással mennénk tovább. Ja, s hűtőben kell tárolni, amit használunk. Mondtam nekik, íratok fel receptet, s annál is beszólnak, hogy messze van a gyógyszertár, holott a szomszéd községben van. DE játékot, amit mondok h ilyet veszünk neki, azért képesek bemenni, nem a szomszéd városba hanem 70km-re is hogy megnézzék ott az árakat, s hogy ők vegyék meg. De a fontosabb dolgokra meg azt mondják, nem tudják megvenni mert be kell menni a szomszéd városba, ami nem 70km-re, hanem fél órányira van biciklivel.


2011. máj. 16. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem is hallotta, 5 évest se mindenki enged elé több napra, nem is minden gyerek olyan.

Ezen semmi magyarázkodni valód nincs: a szüleid hüleséget beszélnek.

Ne is mondogasd nekik. "majd ha iskolás lesz, a szünetben" ennyit mondj.

Hozzá teszem, kisiskolások közt is van, aki nem élvezi még a külön nyaralást. Biztos csak 10 éves kor felett, hogy szívesen ott marad.

Nem hinném, hogy anyukád baba korodban odaadott volna 500 km-ekre.

Ilyeneket mondana anyum, h "elm..beteg, a roh@dék" - úgy 14 évesen sem engedném a gyerekem hozzá ottalvósra, akár mennyire nagyszülő.

Ne magyarázkodj, röviden csak állítsd le őket. S elég ebből nektek 3 óra egyelőre.

2011. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én győri vagyok s a szüleim Békéscsaba mellett, mégis ide tudnak érni egyszer délelőtt 10-re, másszor este 8-ra, ahogy a program kívánja. Sőt, volt hoyg apum este 10-kor elment vonattal, s reggel 8-kor itt volt. A fúrógéppel.S kutya megetetve, vízvezeték fagyástól megvédve
2011. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom írni, hogy kezeld lazábban a dolgot. Ha menni akarnak hozzátok, menjenek. Ha éppen akkor alszik az unoka, hát alszik. Ha csak pár órát vannak ott, az sem tragédia. Ilyen messzire lakva szerintem én max. havonta, kéthavonta tudnám elképzelni a személyes találkozást, az utazás nem olcsó dolog. Az, hogy a gyerekemet ilyen pici korban elvigyék, ki van zárva! Anyuék közel laknak, de három éves kora előtt egyik gyerekem sem aludt ott. Mi vagyunk a szülei, hadd döntsük már el mi,hogy nekünk mi a kényelmes, és főleg mik a gyerek érdekei.
2011. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Győrinek, azzal nincs gond, hogy így jönnek. Sajnos közlekedés ikyen ahol laknak. Ritkán jár busz. Pesten lakunk, suülök az ország másik végén egy nagyon kicsi faluban ahol napi szinten jó ha 2-3 busz jár. Ünnepnapokon pl a városba csak egy busz megy, de vissza a faluba már nem.
2011. máj. 16. 17:07
 5/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak, én is mindig azt mondom, hogy én vagyo az anyja, had neveljem már én, s had döntsem már el én mi a jó neki.

De az a válaszuk, hogy ki akarom közösíteni Őt, s nem hagyom nekik hogy játszanak vele. S ilyenkor mindig a fejemhez vágják, hogy máskor nem jönnek, s nem fogják megfogni. De sosem így van. Mindig jönnek, s ezt hajtsájk. Ha alszik, van úgy hogy felkeltik, hiába rájuk szólok. Nekem az is jó, ha órákra jönnek, de akkor fogaják el, szerintem legalábbis, de ők nem így fogják fel, hogy néha aludnia is kell. Van hogy úgy érkeznek meg, nagyon nyűgös, mert egész nap nem aludt. Cicin, ölben nem alszik el, s hiába rájuk szólok, felveszik, s egy db-ig mosolyog, de aztán elkezd keservesen sírni. S ilyenkor az a rossz, hogy fogják magukat, hogy jaj, most jut eszembe van mit elintézni, s mennek, holott máskor tovább is itt tudnak maradni. A vonat nem megy hamarabb. A szüleimnek csak a helyjegyet kell kifizetni, mert vasúton dolgozik anyám. S csak akkor jönnek fel, ha erre van dolguk.

2011. máj. 16. 17:13
 6/21 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy te nem akarsz senkinek a gyerekével versengeni, ők így csinálják, ti máshogy. Én nem erőltetném a keresztszülőket sem. Legyen inkább egy megbízható baráti pár felkérve. Tartsátok meg ott, ahol ti laktok, egyetek egy ebédet valahol és kész. Én biztos kerülném ezt a sok apró konfliktust. Elég messze laktok egymáshoz, úgy látom, ez még jó is...
2011. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Megint én.

Már az elején legyél határozott és állj ki a gyereked nyugalmáért, a ti családotokért. Ha nem teszed, később még rosszabb lesz, hidd el.

2011. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm itt egy 3 és fél hónapos babáról van szó. Ha ezt nem értik meg, akkor legyen az ő bajuk. Vedd be a lesz@rom tablettát, és ne foglalkozz velük. Javasolhatod, hogy induljanak hajnalba, és maradjanak esti, akkor ébren is látják az unokájukat. Após is kibír ennyit nem? Ha nem, akkor meg el kell küldeni pl.: horgászni, vagy mit tudom én. Próbálj meg nem rágódni ezen, mert nagy változásokat úgy sem tudsz elérni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem. Legalább akkor nyugodtak lesznek a hétköznapjaid.
2011. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ha határozott vagyok sem ér semmi, s hajnal 4kor indulnak el hogy délre itt legyenek. A pappal meg már le van fixáéva az időpont, s a kersztszülők. HA vissza mondanám, hallgathatnék, hogy leégettem őket a faluban. Baráti társaságunk nincs olyan, párom rokonsága közül akiket akartm, azok nem vállalták, így csak a hugik vannak. Megkeresztelni mindenképp akarjuk. S ezek miatt is szeretném otthon, na meg másabb, mint itt, keresztszülők nélküli keresztelőt tartani. Meg a párom rokonságához is le akarunk menni, a faluban laknak, de ott nem férnénk, így csak anyáéknál tudunk aludni. Párom mamájánál még lenne is hely, de fürdőhelyiség nincs, ahol mi vagy a kicsi megfürödhetne.

Se kiságy, se semmi olyan, ahol gyerekkel el tudnánk aludni. Úgy hogy ha mindenképp mennétek, ti hogy érttnétek meg velük?

Ha nem jönne össze, legközelebb nem mennénk, de már hogy minden le van fixálva, nem szeretném visszamondani.

2011. máj. 16. 17:43
 10/21 anonim ***** válasza:

Cseppet se érdekeljen, mit csinálnak mások a saját gyerekükkel. A tiéteknek ti vagytok a szülei, ti döntötök a nevelésével kapcsolatban, ők csak segítő tanácsot adhatnak, amit vagy megfogadtok, vagy nem. Legalább addig, amíg szoptatsz, nem várhatja el senki, hogy egy órára is másra bízd a babát, ha nem feltétlenül szükséges. Az alvás pedig szent és sérthetetlen, én sem engedtem és most sem engedem meg senkinek, hogy felkeltse a kisfiamat. Ennyi idősen alvásidőben még azt sem engedtem, hogy a látogatók a lakáson belül zajongjanak, mindenkit kitereltem a kertbe. Ezt mindenki meg is értette.

Ha nem hallgatnak meg, a legjobb megoldás a levél. Írj le nekik mindent, amit nem tudsz elmondani személyesen, fogalmazz diplomatikusan, hiszen nem az a célod, hogy még több feszültség terhelje a kapcsolatotokat. Írd le azt is, hogy ez az álláspontod, és a továbbiakban erről nem vagy hajlandó vitát nyitni. Ha később mégis újrakezdik, csak annyit mondj, hogy mindent leírtál a leveledben, és ahhoz tartod magad. Majd ha már nagyobb lesz (mondjuk ovis), és ő is akarja, elvihetitek hozzájuk pár napra, ha a feltételek adottak, de nem ígérsz meg semmit előre. Ragaszkodj ehhez, és egy idő után le fognak állni, max egy kicsit megsértődnek, de inkább ez, mint hogy állandóan ezen vitázzatok. Ne add be a derekad, állj ki az igazadért! És te is nyugodtan sértődj meg, hogy nem bíznak benned, hogy nem tekintenek érett felnőtt nőnek és anyának, aki felelősséggel tud dönteni a gyermeke sorsáról!

Ja és ha a telefonban kritizálnak, bántanak téged, nyugodtan tedd le. Nem hiányzik ez neked, nemrég szültél, szoptatsz, van egy kisbabád, legyenek már tekintettel rád is!

Még egy apró jótanács: az orrcseppek többsége tartós használat esetén elsorvasztja az orrnyálkahártyát. Ha lehet, inkább használj tengervizes spray-t vagy csak sima langyos vizet. (A spray-t ne nyomd közvetlenül az orrába, inkább egy pipettával vagy az ujjaddal csöppents bele.) Nálunk nagyon bevált.

2011. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!