Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők ti hány éves...

Kedves szülők ti hány éves kortól engedtétek el gyermekeiteket egyedűl diszkóba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Általános iskola alatt csak suli buliba. Gimnázium alatt mehetett az első normál discoba az unokatesóival 2-ig.
2011. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én nem szülő vagyok, de én 14 évesen már jártam diszkóba.(29vagyok most) És örültem, hogy anyuék megbiztak bennem és elengedtek ezért semmi "rosszat" nem csináltam!

2011. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát én 16 vagyok de még mindig nem mehetek és már k.u.r.v.á.r.a idegesít !!!!!!!! :@
2011. ápr. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
17-től kb, előtte nem hiszem, szórakozni mehet máshova, de a hajnalig tartó diszkózást előtte nem hiszem, hogy engedném.
2011. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálam ez nem életkor, hanem megbízhatóság kérdése. Sok 14 éves gyereket ismerek, akik sokkal megbízhatóbbak, mint a 17-18 évesek. Az én fiam 16 évesen lett aránylag olyan, akit el merek engedni egyedül.
2011. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyedül szerintem senki jár buliba.

Én először talán 13-14 évesen voltam, azóta max 10 alkalommal mentem és most 20 éves vagyok:D

2011. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukám 15 éves korától járt rendszeresen discoba.

16 éves vagyok, nem igénylem, de nem is engedne, csak ha már leérettségiztem. Ez a felállás.

16/L

2011. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendszeresen járok diszkóba és viszonylag ritkán látok 18 alatti lányokat, főleg, hogy manapság a legtöbb helyre nem engedik be őket (Budapesten legalábbis). Ahova beengedik őket, ott többnyire karszalagot kapnak, hogy ne szolgálják ki őket szeszesitallal. Persze ne gondolja senki, hogy nem isznak, csak éppen a felnőttekkel vetetik meg az italt.

Amúgy véleményem szerinte 16 éves kortól lehet valakit elengeni, ekkor már nem is nagyon lehet tiltani az ilyesmit. Sokkal fontosabb megbeszélni velük, hogy soha ne hagyják el egymást, figyeljenek egymsra, ne igyanak sokat (inni fognak, az szinte biztos, de meg lehet beszélni, hogy miből mennyit érdemes, és hogy ne keverjék az italokat, lehetőleg csak egyfélét igyanak, mert különben rosszul lesznek). Érdemes megmondani nekik, hogy mindenféle tablettát utasítsanak vissza, ez 16 éves korban még működhet.

Szóval én abszolút a megbeszélésben bízok. Ne legyen senki se naiv, a mai fiatalok többsége 14 évesen már kipróbálja a cigit és az alkoholt is, ami szerintem nagy baj, de ez van. Én 23 éves vagyok, de 14 évesen még eszünkbe se jutott az ilyesmi, de 16 éves kortól már mi is buliztunk.


Szóval a legfontosabb: mindig többen menjenek, főleg ha lányok, de fiúknál is fontos ez, és mindig figyeljenek oda egymásra. Ne menjenek kihalt utcákba és lehetőleg hidakra sem. Sajnos a bűncselekmények legfőbb helyszínei ezek.


És akármennyire úgy gondoljuk, hogy a mi gyerekünk még nem fog inni, beszéljük meg vele, hogy ha netalántán kínálgatnák, akkor figyeljen oda a mennyiségre és ne igyon össze vissza, mert főleg az első pár alkalommal nem fogja észrevenni, de már KO lesz.

23/f

2013. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!