Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá anyuékat?

Hogyan vegyem rá anyuékat?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nagyon sok hajam van, kb 2x-3x több, mint egy átlagos embernek, és ha kivan engedve akkor összevissza szálldos, meg látszik, hogy olyan "sok" [főleg, hogy még vékonyszálú is :(]

Szeretném rávenni a szüleimet arra, hogy kiritkíttathassam a hajamat. De anyukám nem nagyon örül neki, azt mondja, majd felnőttkoromban sokkal kevesebb hajam lesz, és bánni fogom!

De hát attól, hogy ki lesz ritkíttatva, még vissza fog nőni...


Tippek: Hogyan vegyem rá a szüleimet? :D


13/L


2010. dec. 5. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez butaság anyudnak igaza van ez csak tönkre tenné a hajd, menj el egy fordrászhoz aki jól levágja, megmondja hogy kezeld... sokkal jobb megoldások is vannak ennél a drasztikus lépésnél.
2010. dec. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ritkítás miért tenné tönkre? meg kell tépni, persze nem szó szerint, fodrász szépen megtudja csinálni, csak egy jó fodrász kell hozzá. mondd meg anyudnak, hogy új frizurát szeretnél, és elakarsz menni egy fodrászhoz. a fodrásznak megmondod hogy téged zavar, hogy ennyi hajad van, nincs semmi formája, és kezdjen vele valamit mert így nemtetszik neked.
2010. dec. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy itt félreértések vannak csak. Ahogy olvastam a kérdést, nekem valami olyasmi ritkítás jött le, hogy valahogy kiszedeted a hajhagymák felét, vagy ilyesmi. :D
2010. dec. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem Anyukádat, mi bajod lenne, ha ritkítanád a hajad? Ha Neked úgy jó, akkor ritkíttasd. Az a fontos, hogy jól érezd magad!
2010. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu.

Kiskoromban kevés hajam volt, vagyis átlagos mennyiségű.Kamaszkori változások eredményeként sokkal több lett és bármilyenre lett levágva hülyén állt.2 évig kínlódtam vele, vasaltam, hátha úgy jobb, de nem, göndörítettem, úgy se volt jó.Végül meguntam és ritkítattam rajta.

Fele annyi lett a hajam, mint volt. Azóta rendesen be lehet állítani, egyenesen, és hullámosan/göndören is jól néz ki, meg is marad benne valemnnyire a hullám:) És 3-4 hónap alatt visszanő:)

Úgyhogy amíg korábban elmentem évente max. 2x fodrászhoz, most 3 havonta járok kb.!



Semmi baja nem lett a hajam, pedig már nem most lett először ritkítva!

15/L

2010. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem anyudat..

A hajvágás/rítkítás/tépés miért tenné tönkre a hajad?

Pont ettől fog úgy mondva feléledni a hajad.

Szerintem is mond neki azt,hogy szeretnél egy új frizurát és akkor mondod a fodrásznak,hogy kicsit tépesse meg.

Egyébként vissza fog nőni kb 3 hónap alatt,legalábbis nekem ennyi idő bőven elég ,hogy megint a fodrásznál üljek és elmondom,hogy már 26 éves vagyok és kamasz korom óta ezzel szenvedek,mert iszonyú dús hajam van,szóval még így se az igazi,de ha nem vágatnám úgy néznék ki,mint egy boszorkány :)

2010. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


3.: Nem úgy értettem, hogy kiszedetem a hajhagymáim felét xD hanem a ritkítóollóval való ritkításról :)


Azt én sem értem, honnan veszi, hogy majd ettől valami baja lesz a hajamnak xS

2010. dec. 5. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Megértelek, nekem is sok hajam van :(

Anyum is mondja, hogy le ne vágassam, ja csak nyáron valaki viselje el kiengedve... :D

Am ülj le vele beszélgetni, hogy nagyon nem bírod, és fodrász csinálná, ért hozzá, ő is megkérdezheti, hogy árt-e a hajnak...

Nekem sosem lett semmi bajom... Ja, és ha megpróbálod kivasalni, valamivel vékonyabbnak tűnik a haj tömeg, nekem az segített, de az átmeneti megoldás :s

2010. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Amúgy januárban kaptam a hajvasalómat, egy ideig vasalgattam, aztán ráuntam, mert kb 1 óráig tart, míg végzek, de még akkor sem olyan totál egyenes, úgyhogy mostmár elég ritkán vasalom...


Megpróbálom majd rávenni őket =) Kösz a tanácsokat...majd valamikor Karácsony előtt/után akarok elmenni hajatvágatni, és akkor megmondom a fodrásznak, hogy ritkítsa meg :)

2010. dec. 5. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem szokták ritkítani,semmi baja nincs a hajamnak,csak nem ronda 12/L
2010. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!