Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá anyuékat a...

Hogy vegyem rá anyuékat a nyuszira?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kisnyuszit, már ki is néztem, valami tündéri. 17 vagyok, érzek magamban annyit, hogy felelőséggel gondolkodjak róla. Arról nem is beszélve, hogy 10 éve van saját állatom(állataim, most éppen 2 csíkos fűegér, egy akváriumnyi hal, egy nagy vízicsiga, 1 dzsungáriai törpehörcsög)Őket saját költségre látom el, de úgy érzem beleférne egy nyuszi is. A Fressnapfba most van 10ezerért teljes nyuszicsomag, ahhoz még vennék szénatartót és almot plusz alomtálat, már mindennek utánanéztem. A nyuszi 4500 forint. kb 20-22 ezer forintból kijönne. A szüleim is látják, hogy minden eddigi állatommal (ezeken kívül volt már tengerimalacom, kutyám, teknősöm[jó nagy is]) megfelelően bántam. Ha gyűjtögetek, a fedezet is meg lenne rá. Miért nem engedik?
2011. ápr. 18. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Mert nekik már ez az állatállomány is sok.Szerintem csak ezért.Nem Te Vagy az oka.
2011. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jah a felsorolásból kihagytam, hogy kell még körömolló, szőrkefe is.
2011. ápr. 18. 15:53
 3/15 anonim ***** válasza:
...És bevallom a felsorolásnál én is mosolyogtam : )Neked kész állatkerted van! De ha van helyetek,és tényleg ilyen rendesen gondozod őket,és ennyire áhítozol egy nyunyura,és bizony megengedném.
2011. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
jaj bocsi elírtam: gondoskodjak :) kicsit fáradt vagyok. :)
2011. ápr. 18. 15:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért még várom a válaszokat. :) Kicsit el vagyok keseredve. Esélyét se látom a dolognak. :( Annyira jó lenne pedig. Ráadásul nevelhetnénk barátommal ketten is. :) Pláne hogy jön a húsvét is.
2011. ápr. 18. 16:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Könyörgöm csak ne pont ilyenkor húsvét tájt!!

Ilyenkor szerencsétlenek annyi beteg állatot SZAPORÍTANAK és nem tenyésztenek.

elárulom az a fresis kezdőcsomag sz_rt se ér. az a ház könyörgöm röhejes. gyakorlatilag 3 hónap alatt kinőné, a táp is valami ízfokózokkal teli nyúltáp, ami miatt függő lesz a nyuszi, de a vicc az egészben hogy szénát nem adnak hozzá pedig az a nyúl LEGESELEGELEGESLEGES legfontosabb tápláléka!!


Elmondom mi kell hozzá:

4990 Ft 100x50es ketrec (fresiben most lyen akció van egyébként 10000lenne)

minimum két zacskó széna

(1000-2000 HUF)

alomtál (wc)

2000 HUF

tálka etetős

600 Ft

itató a LEGNAGYOBB

1000Ft

Házikó

hááát nagyon szeretik az tény, de nagyon hamar ki is növik barkácsolj neki kartonpapírból vagy fából

nagyjából ennyi.



egyébként anyuszi pedig nem olyan mint egy teknős, vagy egy akváriumnyi hal.

vele sokat kell törődni 5-6 órát minimum kiengedni stb.

ha belefér az idődbe bátran és sok sikert! :)


www.torpenyul.hu

ezt nézegesd át FÓRUM

2011. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ja és a táp kizárólag Holywood táp

Lehet +-os is azt jobban szeretik.

abban nincs semmiféle izfokozó meg minden marhaság és magyar nyűltenyésztők fejlesztették ki állatorvosok segítségével.

A tápban nem lehet se kukorica (keményítő miatt) és szotyi se!!

Illetve nagyon-nagyon-nagyon nem szabad nekik semmmiféle hülye mézes-joghurtos-erdei gyümölcsös cukros dropsot adni amiket "külön nyulak számára" ajánlják , mert ettől bélelzáródása lehet illetve bélleállás.


SZIA egy tapasztalt nyuszis

2011. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. nem feltétlenül húsvétra vennék, csak az időpont pont így jött ki. lehet, hogy fél év múlva veszek nyuszit. :) a házzal kapcsolatos tipp jól jött, köszi. :) nem tudnál nekem valami jó lehetőleg pest megye északi részében lévő tenyésztőt ajánlani? kereskedésben néztem ki az állatkát, de nem merem megvenni. se oltásuk nincs, a nemük sem bizton megállapítható, nameg olyan kicsikének tűnnek még :( nem akarok rosszat se nekik.
2011. ápr. 18. 17:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig jó a nyuszis kezdőcsomag, igaz mi kisebb ketreccel vettük, amit jó pár hónap múlva kinőtt, de így lett egy pórketrecünk. A mai napig használjuk az etető tálat és a golyós itató, ez igaz, hogy a belső szénatartó rács nem igazán praktikus, mert egyszerűen beleült, és maga alól ette ki a szénát. A házat pedig átalakítottuk lapos tetőssé, és imádott azon feküdni, amikor már nem fért bele. Ha 100*50-es a ketrec, akkor az kitart élete végéig 8bár mi 120-at vettünk, mert szeret elnyúlva aludni, és nappal abban van.

Mi Cuni Complete-vel etetjük, mert pelletált így nem tudja kiválogatni a magokat, de a Halywood tápot mi is kiakarjuk majd próbálni.

Nekünk is van rajta kívül 2csíkos fűegerünk, de mivel hasonló a táplálékuk ezért nem okoz problémát az etetésük.

Itt találhatsz jó tenyésztőket:

[link]

(kb. te vagy a 10. akinek belinkelem, mostanában:-)

2011. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem eddig csak 1 hörim van, de a nyuszira én úgy vettem rá őket, hogy kb. egy hónapja mondogattam nekik, eleinte röhögtek, és táráá, szombaton hoztunk egy édi kis feketét ^^ Mikor szóba került vmi állat, mondtam, hogy nyuszíííí, és ez ment napok, hetekig :D :D Próbáld ki :D
2011. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!