Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rettenetesen butának érzem...

Rettenetesen butának érzem magam! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nagyon butának érzem magam. Az életben elvagyok, de órákon.. A tanár felszólít és nem tudom a választ, teljesen üres a fejem. A dolgozataim mind 3-asok, 4-esek és a feleléseim se jobbak. Rengeteget tanulok, de csak a suli zenekarában és rajzban vagyok jó. Mit tehetnék, hogy jobban tanuljak? És így milyen szakmám legyen?

13/L (7ik)


2010. dec. 11. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

één is így vagyok csak 8.os és így felvételi előtt a legnehezebb tanulni nekünk meg már a félév is beleszámít

De a szakmával még ráérsz nekem teljesen megvátozott amit 7.be és 8.ba akartam menni

Menjél gimibe ha még nem tudod mi legyél de azért oda kevés a 3as

2010. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy te buta szerintem. Ha 3mas 4egyesid vannak, az szerintem teljesen elfogadhato. Nem lehet mindenki kitünö tanulo. Te magad adtad meg a valaszt: az eletben elvagy, csak az orakon erzed magad hülyenek. Nos, az iskola egyszer majd veget er, az elet meg megy tovabb. Olyasmit tanulj majd, ami erdekel. Nem tudom mi erdekel, de biztos van valami ami igen. Ha ügyesen rajzolsz, akkor azt hasznald ki, ha erdekelnek esetleg az emberek, a sorsuk, akkor lehetsz csaladsegitö, vagy barmi mas is.


En annakidejen örültem ha kettest kaptam egyket targybol, aztan most felnöttem, vagy egy diplomam is , beszelek nyelveket is. Gyerek vagy meg es csak annyit kell tenned, hogy a legjobbat kihozod magadbol, a többi jön magatol, hidd el. Es ne gondold azt, hogy aki szinötös mindenböl az boldogabb lesz ....

2010. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Én is társalgási szinten beszélek németül és angolul, nyelvekkel nincs bajom. Csak az a baj, hogy angolon, rajzon, zenén és főzésen kívül semmiben nem vagyok jó. Németül is csak beszélni tudok, nyelvtanom abból is 3as..
2010. dec. 11. 11:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy tanulsz 2 nyelvet?Te Magyarországon laksz?Nekünk még azt az 1et is rosszul tanítja a tanár de mondjuk nekem jól mennek a reál tárgyak:D
2010. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Diplomás válaszadónak: Hol tetted le a diplomád??Vagy azóta elfelejtettél,írni és fogalmazni?Már elnézést.

Kérdezőnek:

Húzz bele a tanulásba nem vagy te buta,mert ha az lennél nem érdekelne a jövőd.

Amiből jobb vagy arra feküdj rá nagyon, a többi tantárgyra meg tanulj többet.

Ha szeretsz rajzolni akkor esetleg grafikusnak is tanulhatsz.

Ha jól beszéled a nyelveket is akkor lehetsz sok-sok minden.

Most ne azon gondolkodj mi szeretnél lenni,mikor felnősz, vagyis gondolkodhatsz rajta,de valószínűleg még úgyis változni fog az érdeklődési köröd.

Sok olyan tantárgy van amihez érteni nem kell az anyagot 'csak' megtanulni ehhez pedig lekel ülni és bekel magolni/megkel tanulni.

A történelem/irodalomhoz például lekel ülni és tanulni,fizikából is sok olyan anyag van amihez lekel ülni.

Én elhiszem,hogy sokat tanulsz,saját tapasztalatom alapján főleg,hisz még az egyetemen is szenvedtem,mert 2× akár 3× annyit kellet tanulnom,mint a többi embernek.


És az bár igaz,hogy az iskola egyszer véget ér az élet pedig megy tovább,de jó esetben ahhoz ,hogy jól folytatódjon az életed jól kell tanulnod.

Mikor a barátnőim mentek a bulizni akkor én csak 1-2 óra múlva tudtam utánuk menni.

Sajnos ilyen az élet.


De például én kamatostól vissza kaptam a sok szenvedést,most egy boldog embernek mondhatom magam,akinek nem kell a boltban azon aggódnia ,hogy lesz-e annyi pénze,hogy megvegye a gyerekének a csokit,van egy szép kis házunk is,de ez most teljesen mindegy kicsit elkalandoztam azt szerettem volna kihozni,hogy sok olyan embert találhatsz a világon aki szegényen nőtt fel,szakadt ruhába járt iskolába,csak ösztöndíjjal tudod iskolába járni stb. és most boldog ember lett belőle.

Szóval menj ki a friss levegőre sétálj egyél egy kis csokit/szőlőcukrot (ismétlem kicsit!) és ülj le tanulni tart kis szüneteket és órán figyelj,mert az anyag 80%-át megtudod tanulni :)


Néhány helyen kicsit elkalandoztam,elnézést.

2010. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3.-nak: Ausztriában tanulok, ott ugye alap nyelv a német és hozzá egy angol fickó tanítja az angolt, ott nagyon komolyan veszik, nyolcadikra már majdnem mindenki leteheti a középfokú nyelvvizsgát.

Én is arra gondoltam, hogy grafikus leszek, de abból annyi van..

2010. dec. 11. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:

13:21 nak:


A diplomamat az elte-n szereztem, ha mar ennyira izgat a dolog. Attol, hogy ekezetek nelkül irok, meg tudok magyarul....plusz, az internet nem stilusvizsga :)

2010. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem az ékezet nélküli írás miatt 'izgatott' a dolog hanem a fogalmazás meg a nyelvtani részek miatt,de nem szeretnék kötekedni ,fére ne érts csak szúrta a szemem.


Figyelj kérdező manapság már minden szakmában sok ember van.

Ez olyan,hogy senki ne legyen ügyvéd,mert túljelentkezés van.

Szerintem aki valamilyen szakmában jó és jó áron dolgozik,érti és szereti a dolgát az valamilyen szinten úgyis kifog emelkedni a többi ember körül.

És milyen dolgok érdekelnek??Mivel tudnál foglalkozni iskola helyett?Vagy ha nincs iskola mivel foglalod el magad?

A rajzoláson meg a zenén kivül. :)

2010. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kb.ugyanez van velem.

csak én kb mindenből 4-es 5-ös vagyok,kivéve matek. kémiából is 4-5,meg fizika,de a matek...-.- minden megy,csak a gyakorlatbeli alkalmazás nem.[szóval hiába tudom az elméletet,nem tudom megcsinálni a feladatot].Minden matek dogám kb 3-as,kivéve az elmélet.ezen kívül mindenből meg lesz félévkor is a 4-es 5-ös.és most mindenféle potya 5-öst próbálok szerezni matekból[elég jó matekos brtnmmel szorgalmit csinálni...],hogy összeszenvedjek egy 4-est és felvegyenek a kiszemelt gimnáziumba.:S

szerintem ami jól megy azt mindenképp fejleszd a többire meg amennyit csak tudsz,tanulj!

13/L

2010. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Honfoglalózz, 40 milliós játszmázz a neten.tv2.hu
2010. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!