Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányomnak kifordul a...

14 éves lányomnak kifordul a kaja a szájából! Undorodik, turkál az ételben soha nem volt jó evő . Más gyerköcnek is van ilyen? Hogy vegyemrá hogy jó ízüen egyen az asztalnál?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Vidd orvoshoz,nehogy baj legyen belőle.Sovány is?

Ezek a tinilányok 40kg-an is kövérnek látják magukat,sokuk ezért nem eszik rendesen.

2009. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 15 éves,és baromi rosszul eszik.Néha teljesen kikészít a "nem vagyok éhes"mondattal!Nekem azt mondta a dokinő,hogy amíg nem kórosan sovány , az iskolában nem romlik a teljesítőképessége és nem beteg folyamatosan addig nincs baj!

Esetleg meg lehet próbálni valamilyen vitaminkészítménnyt adni neki,amitől étvágya lesz.

2009. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

én is így vagyok ezzel,bár nem folyamatosan.néha meglátom a kaját és felfordul a gyomrom,de muszály ennem elkezdek enni és rögtön az az érzésem,hogy hányni fogok-_-

ilyenkor inkább nem eszek csak gyümölcsöt attól nem vagyok rosszul...nálam ez nem köthető össze azzal,hogy kövérnek látom magam,ugyanis tudom,hogy nem vagyok az.csak néha rám jön és kész.ilyenkor van h nem eszek egy napig semmit.

de ha biztos akarsz lenni,menj orvoshoz vele!

/14 éves lány vagyok/

2009. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat írjatok még
2009. jan. 22. 20:14
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Beszélgess vele, de ne az evésről. Kérdezd meg bántja e valami, nincs e szüksége valamire, stb...

Ez egy tünet, ami lelki problémára utalhat.

2009. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen ez tünet, lelki v. testi.

Vmiért begörcsöl, talán már most fél a kövérségtől, mert rossz mintát látott, pl. a kortársai kiközösítik a kövérebb gyerekeket.

De lehet h otthon is van kövérebb ember, akire nem akar hasonlítani.

2009. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elmaradt az előbb, hogy ebből következik, hogy dicsérni kell az alakját, hogy nincs semmi baja. És sose legyen olyan h az evés kényszer. Vmiért nem élvezi. Nincs kedvence sem?
2009. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én is ugyan ilyen voltam, anyum elvitt orvoshoz kaptam étvágy javítót ilyen édes folyadékot azóta csak a gombát brokkolit meg 1-2kaját nem eszem meg:) nálunk bevált, szerintem vidd orvoshoz!
2009. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen. A látvány nagyon sokat számít neki.

Tényleg megundorodik sokszor, de ha szépen van tálalva pici adag, azt szereti. Most megcsinálta a háromheti menűt, azóta lapról főzök, nekem is sokkal egyszerűbb. Kimágneseztük a hűtőre. H: tészta, K: főzelék, Sz: gyorskaja(otthon) Cs: ragu P:hal, gomba Szo: meglepi

V:rendes kaja(leves, hús)változatos, és jobban esik neki azóta.

Tanítsd meg főzni, a sajátját lehet jobban megkívánja.

Kaja előtt 1 gerezd narancs vagy vmi savanyú.

Mondjuk én megkértem, hogy ha nem kívánja, ne mutassa, ne mondja, mert a mi étvágyunkat is elveszi.

De néha elfelejti, akkor bocsánatot kér.

Talán fél dl vörösbort naponta lehetne próbálni.

Nekünk egy idős doki vagy 10 éve írt étvágyhozót, málnaízű volt és gyógyszertári, az volt jó egyedül, de azóta se.

Vitaminhiánya is lehet, vagy Béres csepp kell.

2009. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet az is az oka, hogy nem mozog eleget a szabad levegőn.Ha nem sportol, legalább sétáljon, vagy biciklizzen!

Vagy sokat ül a gép előtt. Olyan a munkám, hogy egyszer a vidéket járom, egyszer egész nap a sz.gép előtt ülök, s ilyenkor, főleg, ha szemüveget sem viselek, estére émelygek, s nem tudok enni.

Az is okozhatja, ha túl kevés vizet iszik.

De lehet, hogy csak ilyen. Sok fiatal lány ilyen. Aztán időnként meg rájuk jön a farkaséhség.

Legjobb, ha elküldöd az asztaltól ilyenkor. Ha amúgy nem találtok okát.

2009. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!