Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednétek a lányotoknak,...

Megengednétek a lányotoknak, hogy egy külföldi középiskolában tanuljon?

Figyelt kérdés

Egy 13 [márciusban leszek 14] éves lány vagyok, 7.-es, és ugye jövőre el kellene döntenem, hogy hova szeretnék menni középiskolába. De nálunk a városban csak 4 középiskola van, amik közül nálam esetleg az 1ik lenne esedékes, de ott tanít anyukám [meg a gimnáziumban], és azt mondja, hogy nem túl erős középiskola, és ő nem javasolná, hogy odamenjek, de persze a döntés az enyém.

Így felmerült bennem az az ötlet, hogy mehetnék Szegedre középiskolába [kb 45 percnyire van innen, + a várakozás a határnál].

Beszéltem velük róla, apu azt mondta, hogy ő nem engedne el [xd], csak esetleg akkor ha volna még rajtam kívül 2 másik gyereke [egyke vagyok], anyu sem örül neki, de ő azért nézegette velem neten a szegedi középiskolákat.

Na, meg azért sem örül neki anyukám, mert ő olyat hallott, hogy valaki elment innen Magyarországra középsuliba, itthon 3mas tanuló volt, Magyarországon meg 5ös, meg valami olyasmit, hogy ott "gyengébb a tanulási színvonal", de hát hol izgat ez engem, ha egyetemre úgy is Magyarországon járnék [ez már fix].

Esetleg még egy másik városban lévő középfokú zeneiskola jöhetne szóba, csak avval meg az a baj, hogy nem biztos, hogy zenével szeretnék majd foglalkozni.

De rátudnám őket venni, az 100% :)


Ti elengednétek a lányotokat?


2010. dec. 23. 21:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Ha olyan szar itt a képzés minek akarsz idejönni? Maradj otthon. Egyetemre se kell ide járni.
2010. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányom minden vágya,hogy abba az iskolába járjon akkor miért ne engedném el?

Egyébként én pesti lány vagyok,és Pesten jártam szakközépiskolába.Én is utaztam minden nap 1 órát is a suliba..Szóval még a távolság sem olyan nagy..

2010. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

Én is külföldön tanulok (Ausztriában) és középsulis vagyok. Szerintem semmiképp ne tanulj Magyarországon mert egyszerűen szörnyű, ami itt az oktatásban van:S

13l(7ik)

2010. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:16

Nincs igazad kicsi lány,mert a magyar oktatás igenis erős..A fiam Angliában tanul 14 éves kora óta.Igaz leérettségizett itt kint,de ami tt van az oktatásban az röhej a magyarokhoz képest.Sokkal erősebb a magyar oktatás..Talán túlságosan is..De tény,hogy aki Magyarországon érettségizik le,vagy diplomázik az sokkal többet tud mint egy vele egykorú angol diák..

2010. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1.: Azt nem mondtam, hogy szar, csak annyit, hogy anyukám azt hallotta, hogy itt erősebb [jobb] a képzés.


3.: Ausztriában tanítanak magyar nyelven, vagy te németül tanulsz?


Amúgy köszi a válaszokat :)

2010. dec. 23. 22:48
 6/22 A kérdező kommentje:
2.: Ja, azt nem írtam, hogy kollégista szeretnék majd lenni, ha Magyarországon járnék suliba. A távolságot csak azért írtam, mert nem lenne nagy dolog hétvégén hazamenni.
2010. dec. 23. 22:50
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
De miért akarsz kollágista lenni? csak 45 percre laksz! Azotól veszed el a helyet aki 300 kilóméterről jön tanulni... Simn haza tudsz járni! Pesten sokkal többet utazik egy két diák naponta.
2010. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia én magyar vagyok, annak idején lett volna lehetőségem a tanulmányi eredményeim alapján Moszkvában elit középiskolába és egyetemre járni. A szüleim nem engedtek el, utána volt a fene nagy rendszerváltás...

Az életben nem felejtem el, baromi nagy csalódás volt, hogy a tervezett karrierem már csírájában elpusztították. :(


Szóval válaszd ki amit szeretnél és foggal körömmel ragaszkodj hozzá. De tudatosan! Nem fél vagy egy év múlva meggondolod magad.


34N

2010. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gyenge a magyar oktatás,vannak iskolák,de az alap követelem az szerintem teljesen jól működik.

Én ,most Angliában élek és a szobatársamnak van egy lánya,általános iskolás.

DE SZERINTEM A MAGYAR OKTATÁS MAGASABB.

Azt nem tudom,hogy ahol te élsz milyen az oktatási színvonal,de szerintem nem igaz amit anyukád mondott.

Hisz én is szegeden voltam középiskolás is meg egyetemen is Szegeden tanultam és bizony nem volt könnyű.

Volt egy lány (Ausztriai) és 4-es átlaggal jött át év végén éppen,hogy megadták neki a kettest,de sok ilyen példát tudok még.

Én mindenképpen megengedném a gyerekemnek..és erősen gondolkozok,hogy ha megszületik a gyerekekem akkor hol kezdje majd el az iskolát. Itt vagy otthon.

2010. dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Hülyeség 45 percet csak az iskoláért utazni?és ha délután vissza kell menned?
2010. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!