Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd? [A kérdés mező...

Engednéd? [A kérdés mező tartalmazza a kérdésed, ne a magyarázat! A listaszerű megjelenítés és átláthatóság miatt van erre szükség! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. ) ]

Figyelt kérdés

...hogy 12 éves lányotok a Kőszívű ember fiait a netről rövidített verzióban olvassa?

Anyu nem engedi, mert "alap mű, és neki tetszett". Nekem viszont nem, mert nem pörögnek az események.Jó tanuló vagyok, rengeteget olvasok, és szeretek is, de ami nem, az nem....Kötelező olvasmány, és vannak kérdések(nagy részükre olvasás nélkül lehet válaszolni). Rendesen elolvastam a könyvből 75oldalt+a netről pár fejezetet.

De ti engednétek? indokot, és kort is légyszives!


2010. dec. 27. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nálam jobban senki nem utál olvasni, (komolyan) én vagyok az élő példa arra, hogy a Kőszívű Ember fiai, igen is jó könyv. Az első 50 oldalnál, elakartam égetni a k*baszott könyvet, de utána már jóó ;) Úgyhogy ha én kibírtam, és rekord: 4hónap alatt kiolvastam (XD) egy "szeretek olvasni" lány is kifogja bírni..Minden elhatározás kérdése.(:

13L

2010. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Teli van az élet olyan dolgokkal, amit nem szeretünk megtenni, mégis meg kell. Én is kiolvastam, sőt mennyi mindent, pedig rühelltem, és lám még élek semmi bajom nem lett tőle. Ha úgy tetszik ez is hozzátartozik egy bizonyos alapműveltséghez, soha nem tudhatod mi miért lesz hasznos és fog még kelleni. Egyetemen ilyen oldalszámú vagy még több oldalas könyveket nem egyszer elolvasni hanem kívülről megtanulni kell, és azok még kevésbé izgalmasak. Szóval nem véletlen kell kiolvasni ezeket a könyveket sem, még a rövidített gyakorlatilag nem dolgoztatja meg az agyadat, addig a regény igen, értelmezni kell, feldolgozni az információkat, stb, hidd el hasznos, túléled.

23/N

2010. dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, 75 oldalt elolvastam belőle, ami túl van az 50-en, és csak 1re unalmasabb :S És nem a hosszával van bajom, hosszabb könyveket is olvasok :)

De akkor ez azt jelenti, hogy ti nem engednétek?

2010. dec. 28. 08:35
 14/16 anonim ***** válasza:
58%

engedném.

bár nagyon jó,hogyha elolvasod,müveltebb leszel.de nekem nem volt ilyenre kedvem.

2 éve az egri csillagokat kellett elolvasnom.hmm. hogyan is mondjam..eljutottam 2 oldalig... nemhogy röviditettben olvastam el,hanem leszedtem a netröl,és átdolgoztam...anya se örült neki (bár a végén tudta meg) ,de legalább kész volt.:)

2010. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Csak olvasd el netről röviden, aztán anyukádnak meg játszd el hogy azt olvasod. Nem igaz hogy a leleményességet is tanítani kell.. a szülő átverése szerintem a legősibb dolog, amit minden gyerek tud. De úgy látszik tévedek...
2010. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nentről olvasom, csak eljátszom, de lehet, hogy majd elolvasom "rendesen" is. Csak érdekel, engednéd-e?
2010. dec. 30. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!