Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van ez velem? Miért...

Miért van ez velem? Miért érzem ilyen rosszul magam? A "kamaszkor" csinálná velem? Mit csináljak, hogy jobban élvezzem a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Mostanában minden bajom van, foleg nem találom az életem értelmét!Mindig azt hiszem, hogy másoknak sokkal jobb, mint nekem, pl. járnak kirándulni, stb! En soha nem voltam kirándulni sem és ezért kisebbségi érzésem van.

Másrészt úgy érzem, hogy nem akarnak befogadni az osztály/iskolatársaim, mert máshogy gondolkozom mint ok, talán túl reálisan és felnottesen vagy nemtudom.

Azon kívul minden napom halál unalmas, nem tudom mivel elfoglalni magam és csak az internet világában élek, mindig sírok miatta, hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen!!! Egyszeruen nem tudom elfogadni az életem, nincsenek barátaim/barátnoim sem.

Sokszor azzal cikiznek a tobbiek, hogy nagy a fenekem és széles a csípom(van benne vmi) de akkor sem illene így kimondani, és már sokat mondták, hogy csúnya vagyok és van mikor iszonyúan megaláznak :( Amúgy egyáltalán nem vagyok csúnya, sztem csak azért mondják, hogy csesztessenek vele!Mit csináljak, hogy jobban élvezzem a mindennapokat?


2009. jan. 27. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük,bizonyára ők azt hiszik hogy nagymenők hogy beszológatnak.Próbálj az interneten barátokat keresni,megismerni.Hány éves vagy?
2009. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam évekig, néha most is visszatér még ez a hangulat. Menj kirándulni! Ha van a környéken hegy, domb, tó vagy patak, sétálj egyet arrafelé, akár egyedül is, és közben hallgass valami jó zenét! Olvass könyveket, vicceket, nézz vidám filmeket! És keress valami hobbit, rajzolj, írj, sportolj, vagy bármit! Az interneten sok barátot szerezhetsz, menj olyan fórumokra, ahová hozzád hasonló érdeklődésű emberek járnak, és ismerkedj! És ha gondolod, írj egy privátot nyugodtan :)
2009. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekem is totálisan ismerős ez a szitu. csak épp én kb. 12-14 éve éltem át.

én sem voltam valami gizda, és csesztettek a suliban mindenért, ja és egy barátnőm sem volt.

egyszer elmerészkedtem egy step aerobic órára. tök egyedül! és képzeld annyira aranyos embereket találtam ott! ma is ugyanahhoz az oktatóhoz mentem vissza ugribugrizni, most 3 hónapos a kisfiam és nem vagyok valami csini :)

egészen a fősuli végéig jártam oda. rengeteg barátot szereztem és nem utolsó sorban izmokat, ezzel önbizalmat.

szerintem ha érdekel valami, csak eddig nem merted, végy egy nagy levegőt és próbáld ki! megváltozik az életed!

de ha addig szeretnél egy-két megértő, bíztató levelet, nekem is írhatsz! mindig szerettem volna levelezni, de ez pl. kimaradt a kamasz éveimből :)

2009. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam írni is, meg mindent, ami érdekel, de mindig abba hagytam, mert már egyszeruen nem foglalkoztatott.... Nemtok mit csinálni, sokszor elhatároztam már, hogy írok konyvet, de nem lett belole semmi, mert megúntam...:(
2009. jan. 27. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen, a kamaszkor teszi, szerintem kivétel nélkül mindenki keresztülmegy ezen - még a nagymenők is! A hormonok, a sok testi és lelki változás, az átmenet nehézségei az önállóság és a gyerekkor között. De minderre szükség van a felnőtté váláshoz. Próbálj olvasni erről a témáról, a neten szerintem rengeteg kamaszkorral kapcsolatos cikket találsz. Ha megérted mi és miért történik most veled, biztosan könnyebb lesz elfogadni és feldolgozni, hogy "túléld".
2009. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én teljesen megértelek, általános iskolás éveim alatt végig ez volt velem, Folyton piszkáltak valamiért, ha túl vékony voltam, akkor azért, aztán mikor elkezdtem hízni akkor azért. Ha valakhez szóltam, akkor az volt a baj, de ha csak gubbasztottam, akkor azért kötöttek belém... Elég nagy szívás volt. Én igyekeztem lefoglalni magam, olvastam, rajzoltam, de az az érzés, hogy felesleges vagyok folyton ott volt. Ismerkedj neten, én is ezt tudom tanácsolni, és meglátod, ha találsz valakit, aki hasonló gondolkodású, mint Te, máris sokkal szebb lesz a világ. Ja, és próbálj nem törődni azokkal akik szívatnak, mert csak kínzod magad azzal, hogy foglalkozol velük és ezzel inkább csak ártasz magadnak.

2009. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Úristen,és kit érdekel,hogy cikiznek?? Engem 5-6 évig csúfoltak,majd elhagyták. Azóta ilyen bandavezér féleség lettem,és rengeteg barátom lett!:) Továbbá,45 kilós sem vagyok,szóval teljesen átérzem a bánatod. Nekem is volt ilyen korszakom,mikor minden baj volt. De hidd el,csak kamaszkor,kifogod nőni.:) Jam,és 15 éves vagyok,de általában 18-nak néznek,és gondolkodásom sem olyan ,mint a velem egykorúakkal. Türelem,és minden jobb lesz,próbáld megbeszélni a szüleiddel,mondd el nekik a problémáid,vagy vegyél egy kisállatot,akit szerethetsz,és ő is viszont szeret. Esetleg chatelj ,és keress barátokat.


Amúgy meg,csináld azt amit mások is. Menj kirándulni bátran. Vagy esetleg táborba,csupa ismeretlennel,s ott viszonylag könnyen találsz barátokat,még kirándulhatsz is.;)


Hajrá,és kitartást neked!:)

2009. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Valamiben biztos jó, átlagon felüli képességekkel bírsz, csak meg kéne találni, mi az. Ha úgy érzed, zavar a külsőd, kezdd azzal, hogy odafigyelsz a testedre, a mozgás kikapcsol és sokat tud segíteni a stresszoldásban is. Ott pedig lehet ismerettséget szerezni. Semmi sincs veszve:)
2009. febr. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én nagyon megértelek,sajnos velem is ugyanígy van:(neten tényleg sok barátot tudsz szerezni,nekem ezzel csak az a bajom,hogy velük nem tudok találkozni:(:(.de ne foglalkozz senkivel,ha bántanak vagy megjegyzéseket tesznek rád,engem is piszkáltak,mert elég visszahúzódó és csendes vagyok,és nincsenek barátaim:(.de ne foglalkozz senkivel,mutasd meg nekik,hogy nem érdekel a véleményük,és akkor nem fognak piszkálni,ha látják,h nem érdekel és nem bántanak +vele:)legalábbis szerintem így van.nekem az is sokat segít,ha naplót írok,vagy verseket,ez tök jó elfoglaltság,és nekem segít,ha szomorú vagyok:).szerintem te is próbáld ki.remélem,tudtam segíteni egy kicsit,de ha szeretnél beszélni,felvehetsz nyugodtan msnre.címem:kuruczbetti@citromail.hu

2009. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!