Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felveszik így a fiamat?

Felveszik így a fiamat?

Figyelt kérdés
megbukott most félévben fizikából.még soha nem volt gond,de ez a kamaszkor minden téren megváltoztatta a fiamat.most 8-os,és a továbbtanulása így nehéz lesz.ugye még el kell érnie ha belehúz,hogy év végén ne bukjon meg,na de így felveszik őt valahova?most kell beadnunk a jelentkezést a középsulikba.
2011. jan. 12. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha másból jó jegyei vannak. Én úgy emlékszem, hogy csak a főbb tárgyakra kíváncsiak a középsuliban, mint a magyar, matek, töri, idegennyelv...vagy az csak a fősulin van így? Régen volt már, 27 éves vagyok.
2011. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az a baj hogy másból sem jó.én is hibás vagyok hogy nem fogtam keményebben,de tavaly költöztünk el,ugyan oda jár ahova eddig,de ahol lakunk,olyan baráti társaságba keveredett,akik rossz hatással vannak rá.azóta sem a tanulás,sem más nem érdekli,mint azelött.csak a haverok,a csajok.meg a csavargás.senkire nem hallgat.mit tegyek?
2011. jan. 12. 22:20
 3/16 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam ha félévből bukik akár 1 tantárgyból is akkor esélytelen a továbbtanulás, sehova nem veszik fel. Elutasítják még a leggyengébb suliból is. Még ha 1-ből bukik az okés, mert épp az ilyen esetek elkerülése miatt szokták a tanárok megadni a "szánalomkettest". Volt sulimban ismerek olyat aki 5 tantárgyból bukna most, na azzal nem tudnak mit kezdeni a tanárok...
2011. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1 ből bukik,és a többi fő tantárgy 2 es.így mik az esélyei?de valahova csak felveszik,mert 16 éves korig kötelező a tanulás.ha nem veszik fel sehova ahogy írtad,akkor ilyenkor mi a teendő?
2011. jan. 12. 22:58
 5/16 anonim válasza:
10%

van egy pár ilyen ismerősöm...(14vok 8.-os)

én magam szoktam letorkolni őket hogy tanuljál bazemeg!

szented én itt leszek mindig ,hogy segítsek neked dogáknál???!!! NEM mert én elmegyek gimibe tem meg ha jól jársz nem buksz meg és mész a szakmunkásba...

Ez szokott hatni bár csak azon az órán (lehet ink csak azért félnek mert 43cm-es karjaim vannak és nem zsír)


de a lényeg az ,hogy ezen csak egy korabeli segithet vagy egy nagy lelki csapás...pl én amiatt kezdtem el tanulni elötte csak sport sport sport és sport volt de aztán le aláztak egy versenyemn és rájöttem ,hogy a sport nem egy bitos megélhetési forrás (hosszútávon) igaz már most is vannak izületi problémáim hála annak hogy minden nap túlterheltem magam...jelenleg csak napi 6-8km futás (télen) nyáron pedig 50km kerékpár és télen is meg nyáron is járok heti 2-3x terembe gyúrni és még így ism arad időm tanulni mivel nekem ez a szóraozás és nem bahszom el az időmet a fészbúkkal meg stb..

2011. jan. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
te lehet hogy jól csinálod,de kevés az ilyen gyerek,hát sokmindentől függ hogy kit mi érdekel.a többség sajnos olyan átlagos mint az én fiam.és sajnos az osztálytársaik között is van egy pár aki szarik a tanulásra,aki meg segíteni tudna,az nem segít.nem egy jó csapat.
2011. jan. 13. 08:26
 7/16 anonim ***** válasza:
18éves koráig tanköteles!!És ilyen átlaggal max. szakmunkásba veszik fel!
2011. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gimnáziumról ne is álmodjatok.

Az,hogy bukik az 'csak' húzza le,de az,hogy a fő tantárgyakból is 2-es az egy isszonyú gyenge gimnáziumba sem elég.

Szakmunkás,más nem igen,max valami kisegítő iskola vagy hasonló.

Ülj le vele beszélni.

Egy próbát megér.

Kérdezd meg mi akar lenni ha felnő?Mit szeretne kezdeni magával?Hogy nem szeretne-e majd egy szép barátnőt ha felnő?Mer tha akar akkor bizony gáz,hogy nincs állása..

Meg minden,gondolom ezekkel te is tisztában vagy nem kell leírnom.

De nyugodt legyél,ne csapkodj ne emeld fel a hangod csak például vacsoránál kezd felhozni a témát,lehet,hogy feláll és bemegy a szobájába akkor írj egy cetlit tele ezekkel a gondolatokkal csúsztasd be a szobájába úgyis elfogja olvasni..

Egyébként még egy leányzó beszélhetne vele,de írtad,hogy nincsenek ilyen lehetőségek.

Viszont elgondolkozatni ellehet.

Ha szerencséd van teljesen kifog szakadni a régi környezetéből és egy újba fog csöppenni ami hátha jó hatással lesz rá.

sok sikert.

2011. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Normális középiskolába ilyen jegyekkel teljesen esélytelen.


Valahova fel fogják venni, mert 18 éves koráig tanköteles.

Akit nem vesznek fel sehova azoknak van kerületenként kijelölt középiskola, ahova megy a "maradék". De ezek általában olyanok is (fullon vannak deviáns, többször bukott gyerekekkel, cigányokkal, bűnözőpalántákkal...)


Annyit tehetsz, hogy beiratod a gyereket egy fizetős magániskolába (akár benntlakásosoba) és ha tudod fizetni akkor ott marad, ha nem tudod akkor félévnél átiratod egy államiba - a magániskolás 9. osztályos félévi bizonyítványával. Ez az egyetlen esély, hogy ne egy bűnözőnevelédbe kerüljön a gyerek.


Melyik kerületbe laktok?

2011. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Illetve még az, hogy évet ismétel és jobban belehúz...
2011. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!