Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek elengedjem 16...

Szerintetek elengedjem 16 éves fiamat?

Figyelt kérdés
Osztálytársa szülei elutaznak, és megengedték, hogy bulit tartsanak. Fiam és még 4 barátja( fiúk-lányok) szervezné, lenne kb. 20-25 ember. A buli egész estés lenne, tehát ott is aludnának, reggel összepakolnának és úgy haza...Csak hát nem lenne senki aki felügyelne rájuk, bízom a fiamban, de nem tudom,a többi ember nem vinné e bele valami h*lyeségbe... A barátait ismerem, ők rendben vannak, a többi ember meg az iskolájukból( gimnázium), edzésről, innen-onnan lenne.
2011. máj. 22. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Én engedném, de azért telefon legyen bekapcsolva, esetleg ígértesd meg vele, hogy időnként felhív (ha nem teszi, akkor te hívod, stb.).
2011. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elengedheted , engem is elengednek a szüleim házibuliba.

15/L

2011. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha a fiad meg a barátai megbízhatóak akkor csak nem lesz semmi hülyeség, engedd el azzal hogy ha bármi olyan van ami nem oda való akkor mond meg neki hogy telefonáljon neked és te ugrasz el érte, szerintem engedd el ha a barátai rendbe vannak, mert ilyen korba mindentől nem tilthatod el mert akkor jön a sok kamuzás hogy elszökik buliba meg ilyenek és akkor még nagyobb gáz lesz hosszú távon. Jól gondold meg a döntésed.
2011. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbízol benne, simán. Maximum berúg egy kicsit. :)

Jó, tudom, ezzel most halálra rémítettelek, de vicceltem.

Én is mentem h.buliba, és tiszteltem annyira apát, hogy nem ittam le magam soha, meg nem cigiztem. Úgy gondoltam, ha elengedett, akkor ez a minimum viszonzásképp.


Szerintem mehet, én engedném. A haverjai nem taplók, meg normálisak, akkor jó szórakozást neki.

2011. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Engem is elengedtek, mondjuk mikor már hörpintettek páran mi hazamentünk a barátnőimmel.

13L

2011. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16 évesen már el, fogd fel úgy ezt, mint egy "tesztet". Ha ez beválik és rendesen fog viselkedni, akkor megerősödik a bizalom is.
2011. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
persze, és már nem olyan kicsi a fiad amúgy sem. meg ha nem engeded akkor más problémái is lesznek hiogy kirekesztik meg kimarad a jóból..ha okos a fiad és megbízol benne nem fog semmit csinálni, ha meg fog, akkor az nem a buli hatása, alapból kell megnevelni a gyereket.
2011. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16 évesen már simán ellehet engedni. Én nem jártam el sokszor ennyi idősen discoba, de ilyen házi bulikba mindig elmehettem, pedig tudták, hogy inni is fogunk, de bíztak bennem annyira, hogy engedjék, mert tudták, hogy tudom hol a határ. (szerintem discoba is mehettem volna ha nagyon akartam volna). Jól mondta aki előttem írta, maximum berúg (bár ez téged nagyon nem nyugtat meg, de 16 évesen egy ilyen buli alkalmával szerintem 1-szer belefér). Azt beszéld meg vele, hogy azért tök részegre ne igya magát, vigyázzon, stb...Ha megbízható gyerek akkor nem kell félj, ha meg nem megbízható akkor már régen rossz...
2011. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

16 évesen már biztosan előkerül az alkohol, csak az a kérdés a fiad mennyire ismeri a határokat. Ha még nem ivott, akkor valószínű, hogy nagyon be fog rúgni. de örülj neki mert utána egy darabig biztos nem néz a piára.

Nekem és osztálytársaimnak is volt már, hogy túlittuk magunkat ennyi idősen és utána hónapokig nem nyúltunk a piához és utána elkezdtünk mértékkel inni. Mindent ki kell tapasztalni.

Mindenféleképpen engedd el viszont. Legalább kiderül mennyire megbízható, ha teljesen másnaposan jön haza, akkor jöhet a szigor, de nem fog kiderülni mennyire bízhatsz benne, ha esélyt sem adsz neki (és a barátainak).

2011. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Engedd el, persze. :) Hisz ismerősők :) Én ma jöttem haza egy nagy partyról(nem házibuli). Nálunk annyi a feltétel, hogy buli előtt hívjam fel anyut, és buli után, amikor felkelünk, szintén hívjam fel.
2011. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!