Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » MI ez a hirtelen felnőttnek...

MI ez a hirtelen felnőttnek képzelés 14-16 éves tiniknél?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem.

Az ilyen tinik nagytöbbségének már "komoly" kapcsolata van, megcsalják egymást, egyik kapcsolatból mennek a másikba...

A lányok futnak a fiúk után, a fiúk lányosan öltöznek, és hódít az EMO irányzat. (nem vagyok 30 kilo, de mindenkit szétverek, szétpirszingeltarcú, drogos gyerekek)


NEm értem. Nem vagyok túl öreg, de az én időmben vagyis konkrétan mi, 15-16 évesen, számítógépeztünk (akkor még újdoság volt), motoroztunk (mindegy milyen idő volt :D), fociztunk, jó megnéztük a csajokat is de eszünk ágában sem lett volna leszólítani őket.

Tartottunk az idősebbektől valamilyen szinten.

Most meg az van, hogy bemegyek egy szórakozóhelyre és belémköt a 16 éves srác, a barátnőm előtt...:S

Mit csinálsz?

-lecsapod? jó feljelent, és/vagy szól a haverjainak majd megvárnak buli után, mert ugye MANAPSÁG EGYEDÜL SENKI NEM VEREKSZIK! csak CSAPATOSTUL! és ezt nem csak a kisebbségre értem. Mi anno úgy csináltuk, ha valakinek baja volt a másikkal, ketten elintézték, és nem volt utána folytatása.

-továbbmész mintha mi sem történt volna... (a csajod papírp*csnek néz, a kisgyerek meg tovább ércelődik.

-finoman rávezeted hogy álljon le, megpróbálod szépszóval tiszteletre utasítani.


Utóbbit próbáltam, nem jött be, kapott egy atyai fülest, nemsokra rá jöttek a korombéli cimborái...csak itt b*szta el, mert mindet ismertem, haverok voltunk. és kiröhögtük a srácot, meg nosztalgiáztunk pár sör mellett (amit ők fizetek nekem) sőt még a srác kapott párat, hogy ugráltatta őket...:D

De ha valakinek nincsen ilyen szerencséje, és vadidegen helyen megverik a barátnője előtt csakazért mert nem hagyta magát, és visszaszólt egy 16 évesnek...:S


Nem azt mondom hogy emeljen kalapot az idősebbek előtt, de annyit tegyen már meg, hogy nem néz korabelinek, akinek bármit beszólhat, ill legyen kis tekintélyem már...


25/F


2011. jan. 16. 12:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

szia. ez egy jó kérdés. jó hogy felvetetted. ezt én is szeretném tudni.

de a nagy fellengés és beképzelés mellett - h ők a nagy okosok meg a nagy valakik - nincs semmi. én igy látom. és csak szomorkodom h hova fajul ez a vailág :S

de szeritnem a nevelésnek is van ám köze a dolgokhoz.

2011. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én is korodbeli vagyok(lány) és néha én is a fejemet fogom,ami most megy. 13 évesek már széjjel ku..atják magukat,TISZTELET A KIVÉTELNEK!Múltkor egy közösségi oldalon láttam egy 12 éves kislányt agyonsminkelve,kinn a csö..e, a segge,(minimum 18 nak néztem) A pasik girnyók, mint egy lány. Vannak "barátnők" ebben a korosztályban is persze, de ők nem ilyenek mint a nagy többség, hanem komolyabbak. Modern gondolkodású vagyok, de ez azért durva..Még régebben elmentünk egy szórakozóhelyre a barátommal.Mivel eléggé fiatalabbnak nézek ki a koromnál, egy 16 év körüli be akart próbálkozni. Szépen lett neki szólva, szerencsére megértette.

De tökéletesen igazad van.

2011. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
44%
Szia.Pont ehhez a korosztályhoz tartozom,de valóban így van ahogy leírtad,bár én nem járok diszkóba mert utálom,kocsmázni igen,de az más megadom az idősebbnek a tiszteletet.Persze ha megérdemli..a majmok nem tartoznak ide(cigányok)
2011. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Én pont ehhez a korosztályhoz tartozom, de valahogy mégis, bennem még élnek az emberi normák, és nekem elveim vannak, a komolyn kapcsolatok, meg kész röhej, én ha azt mondom valakinek hogy szeretem, akkor az nem csak divat szerelemből lesz mondva, hanem tényleg úgy is gondolom, nem pedig csak két hét erejéig...


Az emos taknyokról meg csak annyit, hogy hozzám jöhetnek kötekedni, vagyok annyira kulturált, és úgy érzem hogy 15 éves létemre van annyi élettapasztalatom már, mint egy 24-25 éves embernek, hogy tudjam, csak végső megoldás az erőszak. Igazából ez a nagy liberális nevelés a gond, hogy a gyereknek mindent szabad, a szülőnek, és a tanárnak pedig semmit se, egy két atyai pofon nem ártana. Az meg hogy a mostani, ilyen korom beli gyerekek már füveznek, meg mindent csinálnak, nah az nonszensz. Nem fogok álszenteskedni, én is néha iszogatok, meg elszívok egy-egy szál jó kis piros marlbit, ha éppen olyanom van, de elvből elítélem az össszes drogot, bár majd most lehet támadni hogy a fű csak kábítószer, és hülye vagyok hogy nem értek hozzá.

2011. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hja és előző vagyok, ha nem b*zis ruhákban járunk, mi férfiak, fiúk, akkor senkik vagyunk, vagy régiesek, engem pl. mindig kiröhögnek hogy inget hordok, bőr cipőt, vagy farmert meg szimpla edző cipőt, nem pedig ilyen meg olyan f*szomtudja armanit
2011. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia én igaz 14 vagyok,de szerintem kicsit már túlzásba viszitek ezt az egészet.

Szerintem nem így van mit ahogy leírjátok.

Nagy gimibe járok és kb 10en ha ilyenek és már megy,hogy minden kamasz ilyen.

Meg,hogy cigiznek ahoz képest, tatám,mamám és idegen idős emberek is már 14-16 évesen elkezdtek cigizni.

Akkor?

Egy részben egyet értek veletek,de szerintem akkor is fel fan fújva a dolog.

A média is meg mindenki csak beszél róla,de senki nem lépne semmit,hogy NE így legyen.

Arra senki nem gondol,hogy honnan indul ki ez az egész?

Talán ha 12 éveseket nem engednének be a discoba ha nem adnának nekik alkoholt/cigit ha a rendőr meglátná ,hogy fiatal korú cigizik megbüntetné őket/szülőket felhívná stb akkor lehet változna valami..

2011. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy tisztelet a kivételnek.

De nagyon sok az ilyen is sajnos.

2011. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

utsónak:

nem mondtam hogy nincsenek kivételek, és abban igazad van hogy nem kéne discoba engedni senkit 16 alatt.

Az hogy cigizik, drogozik, iszik, a legkevésbé sem érdekel. azt csinál magával amit akar, az ő élete. A kérdésem nem ez irányú.

Csak a tisztelet hiányzik, ill. az hogy nem lehet elmenni egy ilyen társaság mellett anélkül, hogy be ne szólnának, és azért már nem vagyok 17 éves, hogy mindent lenyelek.

Mint írtad, 10 en ha ilyenek, igen, de pont ők keverik a sz*rt mindig. Akik meg normálisabbak nemigazán járnak el bulizni, pont a kretén évfolyamtársaik miatt.

tehát valahol el van cseszve ennek a korosztálynak a nevelése

2011. jan. 16. 13:48
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van kérdező.

Amúgy meg akinek nem inge, nem veszi magára.

Én nem ilyen voltam 14 -17 évesen.

Emlékszem 16 évesen mentem először bulizni, azt is úgy, hogy idősebb unokatesókkal.

Meg nem engedtünk meg olyant magunknak,amit most néhányan. Meg mi az hogy 14 évesen arról beszélnek, hogy ciki szűznek lenni.

De mondom még egyszer TISZTELET A KIVÉTELNEK! DE 60% ILYEN.(lehet sok, de legalábbis errefelé) meg a környezetemben b-on

2011. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem az szomorít el nagyon hogy a felnőttek/idősebbek ennyire elítélik az ilyeneket. Pl. ha egy lány 13-14 évesen veszíti el a szüzességét akkor arra már azt mondják hogy felnőtt korára k*rva lesz. :S STB....


Nagyon jó ellenpélda erre a legjobb barátnőm (bár még sok hozzá hasonló ismerősöm van). Ő 13 volt amikor elvesztette. 10 éves kora óta folyamatosan dohányzik és kb. 2 havonta váltogatta a barátait. 14 éves korától minden hétvégén bulizni járt és ivott is. Ezekhez képest 15 évesen megvolt a felsőfokúja angolból és németből is(!!) és kitűnően érettségizett mindenből felsőfokon. Most külföldre jár egyetemre és van egy 3 éve tartó kapcsolata. És ő nem egyedüli eset mert sok olyan embert ismerek akik még ilyenek. Nem kéne mindenkit rögtön leírni egy életre csak azért mert kamaszkorában kicsit elengedte magát. Persze nyilván ennek is vannak határai de szerintem nem olyan súlyos a helyzet mint ahogy azt sokan gondolják. :)

22/L

2011. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!