Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » MI ez a hirtelen felnőttnek...

MI ez a hirtelen felnőttnek képzelés 14-16 éves tiniknél?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem.

Az ilyen tinik nagytöbbségének már "komoly" kapcsolata van, megcsalják egymást, egyik kapcsolatból mennek a másikba...

A lányok futnak a fiúk után, a fiúk lányosan öltöznek, és hódít az EMO irányzat. (nem vagyok 30 kilo, de mindenkit szétverek, szétpirszingeltarcú, drogos gyerekek)


NEm értem. Nem vagyok túl öreg, de az én időmben vagyis konkrétan mi, 15-16 évesen, számítógépeztünk (akkor még újdoság volt), motoroztunk (mindegy milyen idő volt :D), fociztunk, jó megnéztük a csajokat is de eszünk ágában sem lett volna leszólítani őket.

Tartottunk az idősebbektől valamilyen szinten.

Most meg az van, hogy bemegyek egy szórakozóhelyre és belémköt a 16 éves srác, a barátnőm előtt...:S

Mit csinálsz?

-lecsapod? jó feljelent, és/vagy szól a haverjainak majd megvárnak buli után, mert ugye MANAPSÁG EGYEDÜL SENKI NEM VEREKSZIK! csak CSAPATOSTUL! és ezt nem csak a kisebbségre értem. Mi anno úgy csináltuk, ha valakinek baja volt a másikkal, ketten elintézték, és nem volt utána folytatása.

-továbbmész mintha mi sem történt volna... (a csajod papírp*csnek néz, a kisgyerek meg tovább ércelődik.

-finoman rávezeted hogy álljon le, megpróbálod szépszóval tiszteletre utasítani.


Utóbbit próbáltam, nem jött be, kapott egy atyai fülest, nemsokra rá jöttek a korombéli cimborái...csak itt b*szta el, mert mindet ismertem, haverok voltunk. és kiröhögtük a srácot, meg nosztalgiáztunk pár sör mellett (amit ők fizetek nekem) sőt még a srác kapott párat, hogy ugráltatta őket...:D

De ha valakinek nincsen ilyen szerencséje, és vadidegen helyen megverik a barátnője előtt csakazért mert nem hagyta magát, és visszaszólt egy 16 évesnek...:S


Nem azt mondom hogy emeljen kalapot az idősebbek előtt, de annyit tegyen már meg, hogy nem néz korabelinek, akinek bármit beszólhat, ill legyen kis tekintélyem már...


25/F


2011. jan. 16. 12:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
17/l nem akarlak bántani, de a komoly kapcsolattal nem a szex a gond vagy mittudomén mi lehet még a baj, hanem, h a felelősség és a józan és sokaknál hiányzik. és én megértem a kérdezőt. ne őt alázza már le egy kisgyerek, aki épp arcoskodik egy zsebkéssel meg hasonló haverokkal... egymás iránt sincs sokban tisztelet, nem hogy az idősebbek felé. és sajnos ez leginkább a nevelés hiánya.
2011. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Mélyen Tisztelt Kérdező!

Ne másokat bántsunk (meg), s ne itt hisztizzunk kérem!:)

Ha nem volt gyerekszobája, az az ön gondja, de ne másokon vezesse le. Összegezve arra hívnám fel figyelmét, hogy a kommentek általában jóindulatúan jönnek és ön sem tökéletes, tehát semmi joga alpári stílusban beszélni másokkal, még tizenévesekkel sem ha hiszi, ha nem! én is megadom a tiszteletet attól függetlenül, hogy már jócskán korosabb vagyok önnél!:)

Üdv.: N-né

2011. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

ennek már megint semmi köze a kérdéshez.

Nem fejtágítást kértem, hanem véleményt, ill magyarázatot, hogy miért, rontják el a fiatalok nevelését azzal, hogy jolvan fiam itt egy 5 ezres, csak hagyjál békén....

2011. jan. 31. 20:08
 24/24 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés, és már válaszoltam is egyszer, de erre az ötezreses dologra muszáj válaszolnom. Egyik barátnőm apukája polgármester, szóval nyilván gazdagabbak, mint az átlag, de időt még mindig nem lehet venni magadnak, hogy foglalkozz a gyerekeddel. Na már most ez a baj. Reggelente útnak indítják a lánykát egy ötössel/tízessel, vesz rajta amit vesz, akár cigit akár "barátokat". Pénzt adnak neki figyelem helyett, de nyilván Mátyás király nem fog neki odaszólni az ezresről hogy figyeljide barátom, rohadt jó így a hajad, szóval hiába van pénze, ugynanúgy nem kap figyelmet, mintha igazi tősparasztos "takaroggyámá"val el lenne zavarva otthonról. Szerintem ezt a figyelmet akarja valahogy megszerezni, ha máshogy nem megy, hát menősködik és beszól az idősebbeknek stb. És ez nem csak konkrétan erre a lányra igaz, csak nekem most ő volt a hozzám legközelebb álló ilyen típusú ember, akinek azért nagyjából átlátom a helyzetét.


Nekem mint tudatlan kislányak ez a véleményem. Remélem kedves kérdező, nem veszed "fejtágításnak":)

14/L

2011. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!