Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem akarok gyereket, anyu...

Nem akarok gyereket, anyu dilisnek tart. Most tényleg az lennék?

Figyelt kérdés

Hiába van egy csomó gyerek ( 0-10 évesig) a családban, hiába vigyáztam már rájuk sokszor, nem szeretem őket. Ki tudnak készíteni. Anyával beszélgettünk valamiről, aztán mondta, hogy ha majd lesz gyerekem, akkor megértem azt a dolgot. Mondtam, hogy nekem nem lesz gyerekem, mert nem szeretem őket.

Akkor jött azzal, én se szobatisztán, beszélve és okosan jöttem a világra Ezt én is tudom, de ez nem jelenti azt, hogy nekem szeretnem kéne őket. Meg hogy komolyan elgondolkozik, hogy normális vagyok-e.

Most dilis lennék ? Ja, és lány vagyok, 16 éves.


2011. jan. 23. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szeretned őket. Normális vagy. De nem tudhatod, mit fogsz érezni újabb 16 év múlva (32 évesen).
2011. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

az enyém azért néz hülyének, meg már azt is hallottam, hogy mennyire gyerekes vagyok (emiatt!) mert én meg 3 gyereket szeretnék (lehetőleg korán). mit ne mondjak baromi jól esik, mikor ha a terveimet mondom neki, kiröhög (Y) én már nem foglalkozok vele, az én életem nem az övé, ő 1 gyereket akart, meg is kapta. mindenki annyi gyereket szül amennyit jónak lát.

vannak nők akik nem akarnak, és később rádöbbennek, hogy milyen jó lenne, és vannak olyanok is akik később se akarnak majd. szerintem természetes. minden ember más.

(én arra szoktam gondolni, hogy anyám majd röhöghet akkor, mikor meg lesz a 3 gyerekem, és boldogabb család leszünk mint mi voltunk, igaz ennél csak jobb családom lehet...)

2011. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
82%

Pár év és csak megjön a kedved hozzá.

Kérdésedre válaszolva, nem vagy bolond, csak még fiatal. Az ember folyamatosan változik. Lehet, hogy később másként fogsz gondolkodni erről.

2011. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
nem vagy dilis csak fiatal! lehet hogy 5 vagy 10év múlva már szeretnél :)
2011. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
82%
Kb olyan idősen, mint Te, én sem akartam gyereket..aztán betöltöttem a húszat és elkezdtem gondolkozni, hogy mi lenne, ha... Most meg majdnem 25 évesen már nagyon szeretnék,csak még anyagilag nem vagyunk rá készek...de már mindketten örülnénk neki, én is és a párom is, szóval lehet, hogy Te is változni fogsz ezen a téren :)
2011. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Térj vissza a gondolatra 10 év múlva. De ha nem, hát nem. Nem a világ vége, sőt, úgyis túlnépesedik a Föld. :) Ezért még nem vagy dilis, akkor sem, ha nem változna a véleményed adott esetben. És ha ebszolút nem akarsz gyereket, akkor ne szülj, ne hallgass azokra, akik rá akarnak beszélni. Akkor szülj gyereket, ha fel is akarod nevelni. De mondom: térj vissza a kérdésre 8-10 év múlva.
2011. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen én még csak kistesót akartam. Eszembe sem jutott, hogy egyszer sajátom lesz. Mostmár van kettő.

Talán ott van a baj, hogy sokat vigyáztál és még nem neked kellett volna vigyázni a kisebbekre. Ha anyukád bízta rád őket, akkor ha tényleg nem lesz unokája tőled, akkor lehet, hogy azt annak köszönheti. Nem gyereknek való gyerekre vigyázni.

Egyébként még nagyon korai ilyesmin agyalnod, eldöntened. Rengeteget nőssz, változol addig még, míg benne leszel a szülővé válhatsz korban.

És ha meg sohse akarsz, olyan is van. Csak sokszor azok viszont megbánják amikor már késő csinálniuk. De nem minden esetben.

2011. jan. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Én nem értek egyet azzal a hozzászólással, hogy lehet azért nem akar, mert neki kellett vigyázni a tesókra.. Nekem 14 évesen született kishúgom, én imádtam pesztrálni, és alig vártam már akkor is, hogy nekem is legyen majd sajátom...

Szerintem ne izgulj ezen, a világ sokat változott, a mai 16 éveseknek máson jár az eszük(remélem a Tied a tanuláson, és a karriereden, nem a bulin, pasizáson, piáláson,drogozáson..)

Mindenesetre én azt mondom, hogy majd ha eljön az igazi, elkap a rózsaszín köd, megjön a babakedv is;)


25/lány/18 hetes kismama

2011. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy dilis! Csak most még gyerek vagy, nem csodálom, hogy nem szeretnél még gyereket. De szerintem is 5-10 év múlva már máshogy látod a dolgokat. Amikor ilyen idős voltam én szerettem a gyerekeket, imádtam velük lenni. Sajnos kistestvérem nem volt így mikor ott voltam a barátnőimnél akkor játszottam a kis tesójukkal. Engem ezért néztek furának. A többiek úgy vélekedtek mint te. Azóta már vannak olyanok akiknek született gyermekük (és a gondolkodásmódjuk már meg változott).

17 hetes kismama.

2011. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt csak azért mondja mert fél hogy tényleg nem akarsz gyereket és dilisnek állít be hogy mindenképp legyen gyereked!

Én se akarok gyereket és amikor ezt mondom anyának teljesen ki van akadva meg győzköd hogy az pedig jó! :D

2011. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!