Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mindig mi vagyunk a...

Miért mindig mi vagyunk a hibásak ha elhúzódik egy tanóra?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van belőle. Pl. a matektanárunk beteg, ezért az igazgató(nő elvileg) helyettesítette. Azt mondta az óra elején, hogy "Na, most lehet kérdezni." Kb. 3-4 gyerek kérdezett az anyaggal kapcsolatban (más kérdés nem is volt), egy gyerek kérdezett valami hülyeséget, ezt elintézte az igazgató(nő) három szóval. Az óra végén még maradt 2 feladatunk, amit simán feladhatott volna leckének, de helyette 5 percet benttartott a szünetből, mondván "Elhúztuk az időt fölösleges kérdéseinkkel." Közben nem is kérdeztek mást egész óra alatt, csak az elején. Mindig azt mondják a tanárok, hogy mi vagyun a hibásak, mert folyton hülyeségeket kérdezünk, bekiabálunk stb. Egyedül az osztályfőnökünk mondja azt hogy kevés a 45 perc (szerintem sok is) ahhoz, hogy rendesen meg lehessen tartani az órát. Nem írom, hogy micsoda szemét alakok a tanárok, hogy ránk mernek szólni, ha nincs fegyelem, de beláthatnák hogy nem lehet mindig mindent 45 percbe besűríteni. Miért minket okolnak? Elég szarul tud esni, főleg úgy hogy én ÁLTALÁBAN figyelek, mégis szidnak.
2011. febr. 4. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan rég még én is gimis voltam (6 éve :) ) és természetesen én sem értettem ezeket a dolgokat.

Viszont azóta tanítónéninek tanulok és megtapasztaltam, hogy 45 perc sokszor tényleg nagyon kevés (még általános iskola alsó osztályában is).

Persze tudom, hogy egy diák nem látja át ezeket a dolgokat, de egy tanárnak rengeteg előírást be kell tartania és a bizonyos anyagokat időben leadnia.

És ha egy tanórából pluszban azzal is percek mennek el, hogy fegyelmezni kell, az kész káosz és óriási csúszás.

Igazából az egész rendszert kéne megreformálni ez ügyben, de ebben az országban sajnos nem hiszem, hogy erre a közeljövőben sor kerülne...

Addig meg mind a tanároknak, mind pedig a diákoknak megértőbbnek kéne lenniük egymással szemben.

L/23

2011. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tanár vagyok, és igen, egyetértek veled ebben. Sok tanár kibírhatatlan. Én, több tanári karon végignézve, úgy látom, a tanárok 70-80%-a neikm normális. Ennek 2 oka lehet:

az egyik, hogy régen sokan csak azért mentek tanárnak, mert oda könnyű volt bekerülni, ezért nem volt szűrés a rendszerben, olyanok végeztek tanárként, akik nem tudták mit akarnak csinálni az életben, csak legyen diplomájuk.Ezért aztán leszarják az egészet egy púp a hátukon a tanítás, csak nincs más lehetőségük.

a másik, hogy sokan belefáradnak az egészbe:megfelelni az igazgatónak, a diákoknak, a szülőknek, elviselni mindent...nem olyan egyszerű, mint azt valaki gondolná.

Lényeg: ne vedd magadra, ha egy tanár titeket okol bármiért, amiről úgy érzed nem tehetsz, próbáld inkább elfogadni , és lépj tovább, mert ez ellen Te nem sokat tehetsz.

2011. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Belátom, hogy a 45 perc kevés egy tanórának, nem erről van szó, hanem hogy a legtöbb tanár inkább ránkkeni az egészet. Olyan is volt, hogy még magam is meglepődtem, olyan csönd volt és fegyelem a töriórán, aztán mégis minket ćsesztetett a tanár, mondván elhúztuk a hülyeségeinkkel az időt. LEGTÖBBSZÖR igazuk van, de nem CSAK mi tehetünk róla.

Egyébként sok sikert (és erőt, ha már felvesznek egy iskolába - magunkból kiindula :D) a tanár szakmához. =)

2011. febr. 4. 22:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is második, csak pont akkor írtál.
2011. febr. 4. 22:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :)

Persze, van rengeteg nagyon rossz tanár is (megfigyeléseken tapasztalom...), egyszerűen néha nem hiszek a szememnek/fülemnek.

Amit a második írt az is teljesen igaz, az évfolyamtársaim kb. 80 százaléka nem akar tanár lenni és tanítani.

Csak ebben az a szomorú, hogy ha majd nem talál mást, mégiscsak elmegy tanítónak és pont olyan minősíthetetlen pedagógus lesz belőle, mint amiről itt írtál.

az a baj, hogy ez a probléma nagyon összetett, neked csak azt tudom tanácsolni, hogy vészeld át.

A legtöbbünk túléli azért a sulit :).

L/23

2011. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

A jogos kérdések a tananyaggal,az az óra.

Nálunk is matektanár,kémia tanár huzza kicsit az órát,de nem vészesen. Csak elmondja amit még kéne...

Megjegyzem vannak értelmes tanárok,becsöngetnek.A csengő végére márt bennt is van, ha szól a csengő (ki) akkor abbahagyja.

És vannak igen olyan tanárok,akik nagynak hiszik magukat,és mindent megengedhetnek...Sajnos (szerintem) ez ellen nem lehet tenni,mert ha ilyenkor még b*nkóbb lesz,hogy beleszól pár "gyerek" az ő munkájába...

Kitartás.;)

2011. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező azt azért ne mondd, hogy ti egész órán ültök csendben mint a kisangyal és egyszer sem kell senkire rászólni, fegyelmezni vagy megállni. Úgy gondolom, a tanárt is baromira zavarhatja, ha pár hormontúltengéses kölyök végigpofázza az óráját és kétpercenként meg kell állni (ez csak szélsőséges példa). Már egy 10 éves is képes arra, hogy 45 percet végigüljön, nem értem neked 14-15-16 évesen miért okoz ekkora lelki válságot plusz 5 percet benntölteni.

És igen, vannak ilye kötözködős paraszt tanárok is, ezt aláírom, de ahogy a réghi mondás tartja: erősebb kutya b.szik. A tanár szava a tiétek felett áll, a munkahelyen sem mondhatod azt egy megbeszélés során, hogy bocs, szerintem vége van, mert úgy rúgnak ki onnan páros lábbal, hogy csak nézel majd.

Szóval. Bírjad ki, nem halsz bele abba az 5 percbe.

"Elég szarul tud esni, főleg úgy hogy én ÁLTALÁBAN figyelek, mégis szidnak."

Erről még annyit, hogy itt nem rólad vagy Pistikéről van szó, hanem az osztályról. Egy közösség része vagy, akár tetszik, akár nem, ők szívnak, te is szívsz. Ez lenne a lényeg, mert rá vagytok kényszerítve, hogy osztályon belül intézzétek el, ha valaki(k) miatt szívtok, ne a tanárnak kelljen állandóan fegyelmezni.

2011. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem írtam, hogy mindig ülünk csöndben, mint a kisangyal, ránk kell szólni, de ezt többször is írtam. Érdekes.. Amikor 10 évesek voltunk, akkor meg azt mondták, hogy az elsősök is végig tudnak ülni egy tanórát. :D Nem értem honnan veszed, hogy 14-5-6 éves vagyok, mert ha jól emlékszem, sehova se írtam. Amúgy el nem hiszem, hogy amikor te voltál iskolás, mindig végig tudtál ülni akárhány tanórát. Igazából nem akartam itt veszekedést, meg semmit, hanem miért kell akkor is minket szidni, amikor tényleg sokkal csöndesebbek vagyunk (mert ilyen is előfordulhat). Nem mindenki olyan érzékeny, mint én, de nekem tényleg szarul tud esni. Mivel te - látszólag - nem vagy ilyen, nem is tudnád ezt megérteni.

2011. febr. 5. 18:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Én azt utálom, ha a tanár egész órán a saját kis történeteiről mesél, aztán meg nyávog, hogy jaj, hát az a 45 perc nagyon kevés és mi húzzuk az időt. :') Viszont most már nem érdekel. Eleinte dühített, de aztán hozzászoktam, hogy úgyis addig kell bent ülni, amíg a tanár ki nem enged minket. Felesleges még rinyálni neki, mert az minimum plusz 10 perc, + az az 5 ami alapon lett volna. Eredmény: előpakolni sem volt időnk órára :_D Ne reagáld túl. Amit mondani szoktak: 'tűrj csendben.' Hát nem tudom, van benne valami, már csak az idő szempontjából is megéri xD 15/F
2011. febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy jó tanárnak elég a 45 perc, akkor is, ha van pár hülye, aki egyfolytában dumál. Nekem vannak olyan tanáraim, akiknek bőven elég 3/4 óra, és természetesen vannak, akiknek nem (persze ők vannak többségben). De az előzőket sokkal jobbnak tartom.
2011. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!