Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szőrtelenítés? Miért probléma?

Szőrtelenítés? Miért probléma?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést olvasok itt,hogy a szülők nem engedik a kiskamasz gyereküknek a szőrtelenítést. Ez miért baj? Nekem sem engedték soha,így 19 évesen lett először leborotválva a hónaljam,lábam,de akkor is alig mertem,mert azt mondták,hogy kell oda az a szőr,nem véletlenül nőtt oda. Azért megpróbáltam leszedni,már csak kíváncsiságból is. A szemöldökömet viszont egyértelműen nem engedték kiszedni 21 éves koromig. Persze nem voltam egy undorító,igénytelen,hájas dromedár,158 cm,55 kg voltam végig. Most 25 vagyok,és rendszeresen szedetek mindent,mert már nőnek számítok,így van miért. De a kislányoknak tényleg miért is kell? Hogy ne cikizzék őket az osztálytársaik? Akkor majd cikizik másért,ilyenek a gyerekek. Amikor én voltam 11-18 éves,nálunk SENKI nem szőrtelenített az osztályban. Ezt tutira mondom,mert nagyrészt kollégisták voltunk,egymás előtt éltünk 2 nagy szobában. Egyszer poénból,15 évesen lehúzta a lábát az egyikünk,de csak röhögtünk rajta,játék volt. Többször nem is fordult elő. Igy megváltozott volna a világ?
2011. febr. 22. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen, érdekes, hogy ma már ciki, ha nem vagy pucér csiga :)

Én most 28 vagyok, persze borotválkozok itt-ott (hetente egyszer hónalj, bikinivonal, de a lábamat csak ritkán, ugy sem látszik, a férjemet sem érdekli, attol még nem vagyok igénytelen).

Mikor 16 voltam olyan osztályba jártam, ahol 30 lány volt. Képzelheted. CSAK 1 nem borotválta a hóna alatt, aztán mikor tonán kivillantotta, összesugtak meg kinevették, hogy milyen paraszt. pedig még én magam is csak olyantájt kezdtem, éppen ezért. A lábamat meg szerintem rá 3-4 évre. Most meg azt látom, hogy tizenegynéhány évesek borotválják. Mi magunk tehetünk erről, sajnos.

2011. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerencsés vagy, ha olyan közegben voltál, ahol nem bántottak emiatt, sőt az volt vicces, ha valaki leszedte. ha tapasztaltad volna milyen érzés, amikor szőr miatt bántják az embert, viszont a szülei tiltják, akkor tudnád, igen: megváltozott a világ.
2011. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy, örülj neki.

Én nagyon szőrös alkat vagyok, rajtam kivül CSAK fiú volt az osztályban. Szerinted mennyire volt égő a tök szőrös lábam egy tesiórán???

A lányom még csak 5 éves, de neki is ilyen szőrös a lába már egészen kiskorától, én nem fogom tiltani, ha le akarja szedetni, az biztos. Egyébként meg egetverő hülyeség nem engedni a dolgot, mert kb. 15-20 éve gyantáztatok, már nagyon ritka a szőröm, alig látszik, hiszen elfáradnak, kimerülnek a szőrtüszők. Ha pár évvel előbb kezdhettem volna, akkor már előbb lett volna ilyen ritka.

És tisztán látszik, hogy a lányomnak se a pubertás fog bezavarni a szőrösödésbe, mert alapből ilyen, ezt örökölte szegény.

21 éves koráig ilyen szőrös legyen??? Fúúj, nem lennék a pasija... Te 21 évesen kezdtél nőnek számitani? Én 17-18 évesen, szerintem.

2011. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éves korom óta szőrtelenítek mindenhol és hidd el,elég gáz tud lenni,amikor bikiniben a tengerparton/strandon látszik a hónaljadon a szőr :S

Meg ha shortot veszek fel,akkor is jó,hogyha nem szőrös a lában....

14/l

2011. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

te akkor még más világban éltél (bár nem volt olyan régen)

mivel senki sem szörtelenített abban az osztályban ahova te jártál, igy nem is volt gond

azonban most gondolj bele h mondjuk uszni megy az osztály és 20 lányból 19 szörteleníti magát akkor kicikizik azt aki nem

2011. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó neked de mondjuk a strandon, ki jössz a vízből és ott csöpög a hónod alól a víz xD Meg milyen egy olyan nagy pamaccsal futni a hónod alatt xD
2011. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mert csak a nők szőrteleníthetnek, mi? A kamaszok..bocsáss meg, szerinted KISLÁNYOK nem, ugye? Tök szép látvány, meg kellemes érzés a hónaljszőr, lábszőr, bikinivonalszőr (tyűha...van ilyen szó? :O]...

Szerintem semmi gond nincs a szőrtelenítéssel, egyszerűen undorító ha egy lánynak durván szőrös a hónalja, lába, stb...Arról nem is beszélve, hogy ha leizzadsz, akkor legalább 2x annyira büdös vagy, ha nem szőrtelenítesz.

2011. febr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát tudom én még fiatal vagyok de leírom a véleményem:

én mér 4 éve gyantázom a lábam+ a karom (MAGAMNAK!!!!)a hónaljam 2naponta borotválom lent pedig heti 1szer.

el sem tudom képzelni milyen lennék,ha ezeket az alapvető dolgokat ami hozzátartozik a saját higiéniánkhoz nem tenném meg.

Én eszméletlenül szőrös vagyok és rendesen fekete szőrszálak.A gyantától észrevehetően kopik a szőröm!!!

Nekem anyukám adta a kezembe a borotvát,mert tudta milyen kellemetlen nekem a szőrösség.

Ha egyszer valamikor én is anya leszek biztos,hogy én is engedni fogom a gyerekemnek a szőrtelenítést!!



U:I: el sem tudjátok képzelni milyen kellemetlen az amikor valakit(jelen esetben egy iskolás tinit)csúfolnak azok akik voltak olyan szerencsések,hogy nem egy szőrcsomónak születtek!!!!



egy 14 éves lány

2011. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 14 éves lánynak irom, hogy NE borotválja magát sehol, mert csak egyre erősebb lesz a szőr!!!

Csakis gyanta, vagy epillálás (ez az izé, ami kihúzza a szőrszálakat...)

A borotválás hosszútávon NAGYON ROSSZ!

2011. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!