Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék beszélni vele,...

Hogyan tudnék beszélni vele, hogy ne csak hallgasson hanem figyeljen is. Mi lehet vele a probléma? Úgy érzem titkol valamit.

Figyelt kérdés
Fiam 12 éves, de az iskola pszichológus szerint kora felnöttként gondolkodik. Nagyon jó tanuló lehetne mert az esze meg van hozzá, csak lusta. Mondta az egyik tanár. Hatszor kell neki elmondanom mindent mert bár azt mondja jó hallottam, de ha vissza kérdezem nem tudja megmondani. Állandóan felesel mások elött, viszont ha kettesben vagyunk bújik, puszilgat, és a kishugát is ajnározza. Az iskolában állandóan el lóg a tanulószobából, a leckéje rendszeresen hiányzik, a kötelező olvasást is elfelejti időben kiolvasni, és soha semmihez nincs kedve. Unoka tesóit folyton bántja és ha rákérdezek hogy miért bántja össze vissza hazudik. Az a másik hogy úgy hazudik mintha olvasná. Rengeteg probléma van még vele de ezekre nem találom a megoldást.
2011. márc. 28. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondd azt neki hogy egy 12 éves fiú nem csinál ilyet. Fegyelmezd, ha rosszat csinál akkor magyarázd el neki
2011. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kamaszodik, ezzel együtt jönnek a gondok :) Az én legkisebb fiam most 13 éves.. nála is hasonlóak a problémák.. Én igyekszem nem egszerre a nyakába borítani a lelki fröccsöt, mert arra a két nagyobbnál rájöttem, hogy ilyenkor tényleg csak hallanak, de semmit se fognak fel a dologból... Persze a végén mindent megígérnek (gondolom, csak hagyjam már abba). Tehát: nem hosszas magyarázat, hanem célratörő, rövid, de határozott beszéd.

Tanulás: szégyen, nem szégyen, mostanában visszatértem arra, hogy ellenőrzöm szúrópróbaszerűen, hogy tanult-e... Kötelező olvasnivaló: bizony én ebben kemény vagyok. Napi 30 oldalt kell elolvasnia, majd a tartalmát este elmesélni... ez jött be a nagyoknál is :S.

Feleselés, de lóg rajtad: próbál leszakadni rólad, mások előtt adja a nagyot... igazán maga se tudja, kicsi-e még vagy már nagy.. tipikus "kamasz-betegség" :).


-

2011. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A fiad emlékeztet a 12 éves önmagamra:D

14/L

2011. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!