Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti meghallgatnátok...

Szülők ti meghallgatnátok türelemmel ha a 14 éves lányotok a csernobli robbanásról mesélne nektek vagy bolygókról, naprendszerről?

Figyelt kérdés
A lányom órákon keresztül tudna bezsélni ezekről a témákról, de én sokszor fáradt vagyok, és nem is igazán érdekelnek ezek a dolgok. Amikor kedvesen próbálom neki elmagyarázni, hogy nem én vagyok a legmegfeelőbb hallgatóközönség, akkor általában megsértődik. Nagyon unom már ezt.
2011. febr. 27. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem,hogy néha idegesitő,főleg ha fáradt vagy,de próbálj türelmes lenni,hiszen olyan hamar eltelik ez a pár év és utána sajnálni fogod ha nem veled beszél meg dolgokat.
2011. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van, mégis kihez kéne fordulnia? Szomszéd bácsihoz? Ha meg csatlakozik egy szektához vagy ott hagy téged egy jobb hallgatóközönségért, akkor meg te leszel megsértődve.

végy erőt magadon és hallgasd meg, hátha tanulsz tőle valamit. Nem szégyen ez, még ennyi idős korban sem. Egy gyerekkel nemcsak addig kell foglalkozni, amíg totyogós, sőt most kéne igazán. itt lehet legjobban elszúrni egy szülő-gyerek kapcsolatot és itt csúszik félre sok fiatal. mert könnyen talál ám megfelelőbb hallgatóközönséget és akkor már késő bánat. Tudod már a kishercegben bent volt, felelős vagy azért, akit megszelídítettél. És ez hozzá tartozik a szülői feladatokhoz.

2011. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám is ezt csinálja... Elkezdek valami olyasmiről beszélni,amit nem rég olvastam(Csernobil,atombomba készítése,vallások,evolúció) a válasz "bocs,de ez engem nem igazán érdekel". A vicc,hogy a legtöbb anya (környezetemben) arról panaszkodik,hogy nem akar velük beszélni a lánya/fia semmiről... Nem tudom miért olyan fájó teregetés közben nem elhajtani a gyereket. De amikor az anyám beszél valami olyanról,ami engem nem igazán érdekel meghallgatom mert az anyám és nem árt ha tájékozódik az ember minden téren.

L/15

2011. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem katának hívják véletlenül a lányodat? :)
2011. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülnél inkább neki. Sok ilyenkorú lassan szóba se áll az anyjával, ha nem hallgatod meg nálatok is eljön az idő. Az én anyám végighallgatott, sose mutatta hogy unta, pedig dolgozott +házimunka+kistesó. Azóta is ő a legjobb barátnőm, mert ő sose unt engem. Rengeteg ellentétjét látok és elszomorít. Utána a szülők sírnak-rínak és mindenkit hibáztatnak mert a gyerekük ilyen meg olyan lett. Azt hiszem minden alapja egy jó kapcsolat ahol nincs "jajdeunommár". Nem minden gyerekkel könnyű ezt kialakítani. Te szerencsés vagy!!! Nem értem ez hogy lehet probléma. Vigyázz mert egyszer csak a megsértődés átfordítja gyermeked....
2011. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

gyerekkoromban én is állandóan meséltem mindenkinek mindenről, és akkor nem nagyon figyelt rám senki. most pedig ha valamit mondok, mindig elhadarom, mert azt hiszem hogy senki se figyel rám, ha valamit hosszan mesélek. úgyhogy inkább egy szusszra mondok mindent =/ ez sajna berögzült, de mostanában lassabban beszélek :D

szóval inkább hallgasd meg, még ha nem is érted mit mond vagy ha nem érdekel egyátalán, akkor is hallgasd meg... elhiszem hogy a szülők fáradtak és néha nincs kedvük a gyerekükhöz, de akkor is nagyon fontos az egymás közötti kommunkáció.. és nem utolsó sorban ő a lányod, nem vmi ismeretlen... 17/L

2011. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom néha,olyan témákat hozz fel,hogy bután állok ott és kérdezem magamban :'ezeket honnan veszi?,most csináljak úgy,mint ha érteném is?"

Általában az lesz a vége,hogy 1 órán át beszélünk róla és végig úgy csinálok,mintha teljes profizmusom lenne a témában és a lányom megszólal a végén:

"na anyu mostmár érted??máskor az elején szólj,hogy nem érdekel a téma" :)

Aranyos.

Igazából barátnőim lányai olyanok,hogy alig beszélnek egymással satöbbi-satöbbi.

Ezért örülök ha felvet bármilyen témát.

Mivel magam osztom be a munkaidőmet a férjemnek pedig jó a munkabeosztása és bármikor eljöhet a munkahelyről így elég nyugottak az otthoni helyzetek így türelmes vagyok és kipihetn,de sajnos egyre több családban van az,hogy éjjel nappal dolgoznak a szülők meg persze a pénz és feszült otthon a levegő,csak ezt egy gyerek nem feltétlen fogja úgy átlátni ahogy kéne.


Próbálj te témákat felvetni ami mindketőtöket érdekel,hátha több sikerrel fog járni a lányod :)

2011. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A lányod valószinüleg nem átlagos. A legtöbb tinédzsert hidegen hagyja ez a téma és nem foglalkoznak ilyenekkel. Örülj neki, hogy ilyen okos, értelmes gyermeked van mert ez nagyon ritka! Hallgasd meg, ne hagyd, hogy úgy érezze nem érdekel téged, mert ebben a korban könnyen megesik, hogy feleslegesnek érzi magát az ember és depresszóba esik.
2011. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én elhallgatnám órákig!!!!!

Jó lenne, ha érdekelné ez a téma, boldog lennék!!!

Még a dínókat is csípem!!! :)

Még csak 11 hónapos a babám, remélem ilyen okos lesz mint a te lányod, és nem csak az emo, meg a disco....mint a mai fiatalok...

mi lesz még mire ő annyi idős lesz, bele sem merek gondolni.....!!!!!!

2011. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, meredeken süllyedünk.. A kérdésre válaszolva pedig hallgasd végig, örülj neki hogy veled osztja meg ezeket a (szerintem érdekes) dolgokat amikről olvasott vagy valami.. Később pedig nem csak ilyen dolgokkal fog odajönni, hanem bármi más problémájával is, amit veled fog megbeszélni és nem a barátnőjével (először). Ráadásul ritka az ilyen gyerek, aki szeret tanulni ilyen (szerintem még mindig érdekes :) ) érdekességekről, gondolom jól is tanul. Ha meg nem, akkor legalább kicsit műveltebb lesz..
2011. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!