Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában?

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert sajnos sok Magyarországon a primitív ember! Sokan az alapján ítélik meg a másik embert, hogy annakmilyen a bőrszíne,hogy nézki, honnan származik. Meg se próbálja megérteni, de még meg sem ismerni a másikat! Ez elszomorító! Nálunk a családban is vannak más származású emberek (egyik amierikai indián-filippínó-ír felmenőkkel rendelkezik, másik nigériai), őket is fzurán nézi az, aki nem ismeri őket... Érdekes, nekünk természetes, hogy ők közénk, hozzánk tartoznak :)
2011. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Hát sajnos elég kinézni az utcára:S

Már félek ki menni (najo nem, de ha kissebb v lányból lennék....)mert 3-4esével jönnek rád.Már azért is bele kötnek a gyengébbe ha nem ad cigit,vagy öcsémtöl 140 cm-s kisgyerek veszi el a pénzét mert ha nem adja oda majd rá küldi a báttyát meg a haverjait stb. stb.

Sokak szerint a ciganysag jo 70% csak élősködik az országon a rengeteg segéllyel amiböl élnek és egyáltalán nem is dolgoznak.

De ha igaz benne lennétek abba az 2%-ba akit meghagynék

2011. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyépként ha jobban meg ismernék öket bisztos normálisabban viselkednének velük.
2011. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalatom sajnos az, hogy a romák többségére illik az, amiket a rasszisták mondogatnak. Ha az ember sok ilyet tapasztal, hajlamos előítéleteket gyártani, és elvből nem akar közelíteni a romákhoz. De például nekem 2 nagyon jó roma barátom van, nagyon szeretem őket, akár az életemet is rájuk bíznám. Biztos vagyok benne, ha a gyermekeidet tényleg megismerik, akkor nem fogják őket kiközösíteni. Kitartás, és szerintem kezdeményezzenek ők. Barátkozzanak először 1-2 emberrel, és onnantól könnyen fog menni minden.

16/L

2011. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert romák vagytok. Ennyi.

A ti gyereketeknek jobban kell tudni mindent, jobban kell viselkednie, és sokkal jobban kell igyekeznie azért, hogy feleannyira elismerjék, mint egy fehér gyereket. És ha megteszi, akkor is az első problémánál meg fogja kapni (ami miért ne lenne, minden gyereknél van), hogy "na a cigány kimutatta az igazi természetét".


Ha tudtok, költözzetek külföldre szerintem, ott is van megkülönböztetés, de másképp. Talán élhetőbb.

2011. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!