Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves fiam nem bir magával,...

13 éves fiam nem bir magával, nem fogad szot, visszabeszél, iskolában folyton rosszalkodik. Mit tegyek h egy kicsit visszafogjam?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
ha nagyon rossz az iskolában, gép/TV/találkozás a haverokkal megvonás, de 13 évesen megszokott
2011. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Esetleg nem kiengedni a lakásból bizonyos időintervallumon belül... az is szóba jöhet a tévé, számítógép, barátok eltiltása mellett, vagy zsebpénzmegvonás...

Bár sokan azt vallják, hogy ezzel nem lehet gyereket nevelni, lehet, hogy van benne valami. Nekem még nincsen gyerekem, de engem általában a szüleim így "neveltek", és nálam bevált. De másoknak nem.

Mindenesetre beszélj a gyerek fejével mindenképpen, bár lehet, hogy az nem lesz egyszerű, mert nagyon kamasz...

2011. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De azért, hogy 13 évesre azt mondod, hogy ROSSZALKODIK??? !!!Nem pont azért ilyen, mert 5 évesnek tartod őt? Tartsd őt annak, ami: egy 13 éves kamasznak.


(már rég nem vagyok kamasz, nem azért mondom)

2011. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát,nekem is van,amikor ilyen vagyok..és nálam nem használ a gép/barátok elvonása.:D 1szer voltam szobafogságba(1 napot) de nem nagyon rázkódtam meg tőle.azután már csak azért is csináltam a balhét.

nekem egy-két atyai pofon hatni szokott.

2011. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
rosszalkodik? nem 5 éves már! amúgy meg az olyan büntetésektől hogy számítógép elvonása meg szobafogság stb... nem fog meghatódni. attól nem fog változni semmi. (ismerem magam és én is ugyanolyan maradnék)
2011. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor mivel hassak rá?
2011. jún. 25. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Szúrd le.
2011. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Énis ilyen voltam. Az általános iskolában az összes létező balhéban benne voltam. Anyuék nem tiltottak meg semmit, szobafogságban 1szer sem voltam. Szerintem ez a normális, így most normális emberként tudok viselkedni, nem úgy mint azok a gyerekek akiknek minden elvolt/elvan tiltva, így inkább elszöknek ha nem engedik el őket bizonyos helyekre.


17/L

2011. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanaz vagyok, mint a srác, csak lányban.:D

A géptilalom nálam csak akkor használ, ha a legkisebb hibáért/csínytevésért (ergo piti dolgokért) is azzal fenyegetnek, de ha a fiú nem kocka, nem nagyon válik be ez a módszer sem. Attól kell eltiltani, ami a legfontosabb neki, más megoldás nincs. Ez elég kegyetlenül hangzik, de ez az igazság - ha magamból indulok ki.:D

2011. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

00:15 egyetértek.


Én 12/L vagyok. És szerintem a géptől tíltsd el de úgy, hogy akkor kapcsolja be amikor megkérdezi. Nekem is mindig így van.

2011. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!