Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Érzelemszegény kislánnyal...

Érzelemszegény kislánnyal hová lehet menni segítséget kérni?

Figyelt kérdés

12 éves. Kb 4 éve meghalt az anyukája. Apja nem neveli. A családi légkör addig is szörnyű volt.Az anyukája 6 év rákbetegség után halt meg. Először magához vette a bátyja, de ott nem tudott beilleszkedni 3 gyerek közé. Most a nagynénje neveli. Nagyon szeretik. Egy vele egykorú kisfia van mellette. Nagyon szépen kezdődött minden, nagyon jól érezte magát. Mind a tanulásban, mind a viselkedésben elmaradtak a problémák. Most egy éve van ott, és megint elölről kezdi a butaságait. Nem akar tanulni, ha együtt megtanulják a leckét, az órán akkor sem szólal meg. Az interneten megismert 17-20 éves fiúkkal akar találkozni (szerencsére lebukott és nem sikerült). Az iskolában még most is szegény kislánynak kezelik, akinek meghalt az anyukája és mindent megengednek neki. Pl nem szólal meg, nem baj. Pszichológushoz is jártak vele, mikor odakerült, azt mondta, rendbe jött, kiegyensúlyozott gyerek.

Ami a fő probléma, hogy semmi sem hatja meg. Nem érez szinte semmit, ha rosszat tesz és leszidják. Hogy lehet ezen segíteni? Milyen szakemberhez forduljanak? Nem lehet egész életében az első 6-7 év takarózásában élni. Mert azzal viszont tisztában van, hogy milyen rosszaságokat csinál.


2011. márc. 30. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szegény kislány. Én azonban úgy érzem, nem kell vinni sehova (szakemberhez), mert most kamaszkorban van, ami amúgy is egy elég "undok" korszak, mármint a hozzátartozók részére. Továbbra is szeretni kell, lehetőleg ugyanúgy, mint a másik vele egykorú saját gyereket. Éreztetni kell vele, hogy fontos, hogy kell, hogy családban van!! Nagyon gratulálok ennek a családnak, aki neveli, szerintem jól csinálják! Ám nehéz megfogni a kantár végét, hiszen határt neki is szabni kell, akárcsak a fiúgyereküknek. Hát ezt az arany középutat kell a nevelőszüleinek megtalálni.
2011. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem én.

Csak ezzel az érdektelenséggel nem lehet mit kezdeni?

Semmiféle megbánást, bűntudatot nem érez, nem mutat. Nem érzi a dolgok súlyát.

2011. márc. 30. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Én bizots vagyok benne, hogy éez bűntdatot, tudja, hogy mit miért, de ezt nem tudja/akarja kimutatni. Csak akkor van probléma ha nem is tudja. Mert ha csak nem akarja kimutatni az érzéseit az természetes.

2011. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak érzései csak nem mutatja ki,én is ilyen voltam amikor meghalt az egyik rokonom,bármit csináltak egyszerűen nem érdekelt,nem válaszoltam különösebben csak elvonultam.Rajtam csak az idő segített és az új hely.
2011. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell segíteni feldolgozni, mindenki csak magába tudja eldönteni hoyg feldolgozta-e már.
2011. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!