Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy ultra-nyugtalan kamasz...

Egy ultra-nyugtalan kamasz segítséget kér, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek, előszőr is köszönöm, hogy elolvassátok ezt. Rólam érdemes tudni, hogy egy 17 éves lány vagyok és az a problémám, hogy már nem tudok szembenézni a problémáimmal szociális téren. Az van, hogy nekem volt pár nem túl kellemes incidensem az osztályommal és nem igazán egyezek valami tündöklően a nagy részével, azonban van néhány barátom. Az utóbbi ídőben azonban már kezdek kilenni idegileg, mert az osztály nagy része nagyképűnek tart, fölényesnek és úgy átlagban rossznak, a néhány barátomban (akik osztálybeliek ugyancsak) pedig hatalmasat csalódtam, ugyanis az egyik teljesen bizalmatlanná vállt velem szemben, nem hiszi el sokszor amiket mesélek neki az én életemről és úgy gondolom, hogy ez már nem barátság.


Azonban az a helyzet, hogy kezdem úgy érezni, hogy egyedül maradok az osztályban. Nem vagyok egyedül jelenleg, de nagyon kivagyok idegileg és talán épp ezért fogok odajutni, hogy teljesen egyedül leszek. Egyszerűen nem bírom már azt, hogy az egész osztály szemében én vagyok a kivétel, a különc, a nagyképű, de a tetejét az tette rá az egészre, hogy mostmár az egyik osztálybeli barátnőm is kezdi megirigyelni azt, hogy én egy jóképű pasival járok, hogy szórakozok, stb., és ezért elkezdett kételkedő módon viselkedni velem szemben.

Úgy érzem, hogy összerogyok. Hogy kifut a lábam alól a föld valahányszor abban az osztályban vagyok.


2011. okt. 18. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ket dolgot tehetsz:

1. Atmesz egy mask sulba es megfutamodsz a problemak elol.

2. Megbeszeled az osztallyal a problemat. Valami oka biztosan van, hogy mindenki ellened fordult. Ha te hibaztal, akkor valtoztass a dolgaidon, ha pedig felreertes, akkor tisztazd a dolgokat.

2011. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15 éves vagyok és hasonló a problémám. 11 évesen kerültem ebbe az iskolába. Próbálj meg változtatni a hozzáállásodon. Már csak 1 év és végzel. Különben is, ha jó értelemben vagy különc, nincs mit szégyellni, inkább legyél büszke arra, hogy te ilyen vagy, nem tucatlány, aki beáll a sorba. Szokták mondani, hogy a halak között is csak az egészségesek úsznak az árral szemben... ;) Barátaid, társaid meg gondolom, lesznek. Ha nem, kezdj el ismerkedni. Én mire ezekre rájöttem 4 év alatt, kész idegroncs és depresszió lettem... Mára már változóban vagyok talán. De ne várd ki, amíg te is az leszel!
2011. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem ismerem a stílusodat, mert ugye lehet azzal is probléma!!! Én 21 vagyok. Soha nem értettem a korosztályommal közös hangot! A gimiben amikor mindenkinek az volt a buli, hogy bulizni jár nekem az már nem volt buli, mert én 16 évesen úgy alakult, biztos az idősebb tesók lehettek az okai, kibuliztam magam, és már nem voltam szűz, "tartós kapcsolatom" volt mondjuk tini szerelemnek:)! Mindenről tudtak a szüleim, ha akartam volna itthon is megihattam volna egy üveg bort....., így ha buliztam is nem a piálásról kellett szólnia! Tehát kicsit más volt a felfogásom, ráadásul a sulit se rongáltam, mert azt is szánalmasnak tartottam, tehát ami nekik buli volt nekem szánalmas, így nem tudtam velük mit kezdeni! DE!!!! Nem bántott a dolog, mert jól tanultam (nem azért, mert olyan sokat ültem a könyvek felett csak figyeltem órán) 2 emberrel lettem jóba az osztályból, velük ki is tartottunk egymás mellett!!! Én nem kérkedtem, jó ruháim voltak, bár nálunk mindenkinek, így ez nem volt szerintem kirívó, nem kürtöltem ki, hogy csinálom a jogsimat, azt sem amikor kocsit kaptam.... egyszerűen más volt a felfogásom, mint az övéké!!! Nem érdekelt az életük és az enyémmel meg nem terheltem őket...! Eljött az utolsó év és mindent én szerveztem, tudták, hogy én vagyok az aki meg csinálja, és ebben meg is bíztak! Össze rázódtunk, rájött mindenki, hogy az életben nem csak olyan emberek veszik körül, akikkel azonos az érdeklődési körük, stb. és ugye olyan emberekkel is tudni kell szót érteni, adott esetben együtt dolgozni! Így hát a szerenádon tök jót buliztunk, és még egy fiúval és lánnyal bővült a társaságom, ugyan is mi 5-en azóta is tartjuk a kapcsolatot, csak minket vettek fel a 20-ból egyetemre, a többiek abszolút nem tartják egymással a kapcsolatot sem, pedig olyan nagy barátok voltak, meg olyan gáznak tartották, hogy én nem iszom valami olcsó piát velük suli után (ha inni akartam ihattam jó piát igaz barátokkal, nem azért, hogy azt bizonyítsam nagy lány vagyok), hát most egymást tartják gáznak:).... Hát bocsi, hogy hosszú lett, de gondoltam nem árt, ha hallasz egy hasonló történetet, hogy mi lehet belőle, ha végig csinálod, persze, ne kérkedj, az fontos!!! Ha annak a 2 barátnődnek elmesélsz mindent, akkor jó, de a többiek valószínű nem is kiváncsiak a dolgaidra!!! Ja és mindenképp próbáld megbeszélni az egész osztállyal a problémát, és tudd hogy az lehet nehéz, mert az ugye nem egyszerű, ha az embert 20-30an savazzák egyszerre!!! Hallgasd végig őket és gondold végig, min változtass!!! SOK SIKERT!!!!!
2011. okt. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!