Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, változzak, vagy...

Mit tegyek, változzak, vagy ha nem hát nem?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok lány, most nyolcadikos. Mindenki szerint nagyon érett a gondolkodásom, meg hát többnek is nézek ki. Az osztálytársaim mostanában hétvégente eljárnak sétálni, meg néha szórakozóhelyekre (bár ez ritka). Engem is vinnének magukkal, de én mindig találok kifogást hogy miért nem szeretnék menni. Egyetlen barátnőm van, de ő is kijár velük. Szóval kezdem őt is elveszíteni. Haverjaim és közelebbi barátaim nincsenek. Én nem akarok senki miatt változni, főleg nem a rossz irányba. Nővérem azt mondja hogy néha kimehetnék én is, de az nem én lennék.

Mit csináljak hogy azért legyenek barátaim?


2011. ápr. 3. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Például próbálj magadhoz hasonló barátokat szerezni, ne olyanokat, akiknek semennyire sem hasonlít a tiédhez az érdeklődési körük.
2011. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra saccolnék, hogy esetleg más barátokat szerezz. Ha nem akarsz kimenni, akkor ezt igazán megérthetnék a többiek..Suliból más barátokat szerezni? vagy jelentkezz valamilyen szakkörre.
2011. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóakkal.
2011. ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress hozzád hasonló gondolkodású barátokat. Aki nem fogad el olyannak amilyen vagy, azt hanyagold!
2011. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én kerestem már nem egyszer, de nincs olyan aki nekem úm. "megfelelne". Mivel 14 éves vagyok, ebből az jön le nekik h -hülye kis p*csa.- Pedig ez nem így van, szóval vagy nem lesznek barátaim és maradok egyedül, vagy hát nem tudom mi legyen... :S
2011. ápr. 3. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értelek.

14-15 éves koromban én is így gondolkoztam, hétvégente itthon voltam, hétköznap elmentem suliba, utána hazajöttem, max. elmentem 1-2 boltba ha kellett valamit vennem. Gyakorlatilag nem volt életem, én erre úgy fél éve rájöttem és változtattam. Én is azt gondoltam, hogy nem én lennék, ha kimennék stb.

Aztán rájöttem, hogy ez egy oltári nagy b*romság, mert attól nem változom meg, hogy kimegyek sétálni a barátaimmal, osztálytársaimmal. Mint írtad, nálad is ez a helyzet, attól, hogy elmész velük sétálni nem változol meg. Beszélgettek egy jót, nevetgéltek, friss levegőn leszel és mozogsz, ez mind csupa jó és nem utolsó sorban lesz élményed. A szórakozóhely már más, ott azért előkerül a cigi, a pia, ezt megértem, hogy oda nem akarsz menni.

De abban semmi kivetnivalót nem látok, hogy elmenj velük sétálni, vagy beüljetek egy cukrászdába vagy valami ilyesmi:)


Én az utóbbi fél évben bulizni is voltam és megmondom őszintén nagyon jó volt. Végre kicsit lazítottam, szórakoztam.

A másik, ami ilyen szempontból fontos: én azt vallom, hogy az, hogy elmegyünk sétálni, beülünk egy cukrászdába vagy szórakozóhelyre nem jelenti azt, hogy megváltozok. Vegyük pl. a szórakozóhelyet, ahol azért elő-elő kerül a cigi, pia, rosszabb esetben a drog is. Az én döntésem, hogy fogyasztom-e valamelyiket a buliban, úgy is lehet szórakozni, hogy nem iszok, nem cigizek, nem drogozok. És tessék, nem változtam meg, de jól éreztem magam.

Érdemes lenne elgondolkodni ezen. Mire fogsz majd emlékezni 30-40 évesen, miről fogsz mesélni a gyermekednek?Arról, hogy otthon ültél hétvégente és nem jártál sehova?!

15/L

2011. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Hát a meglátásom nekem is egyezik a tiéddel. Lehet hogy nem változás az hogyha kimegyek, de nekem valamilyen szinten más lesz a "közeg".

2011. ápr. 3. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!