Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan változzak meg? Más is...

Hogyan változzak meg? Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 15:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat valamiért a kiegészítést nem írta ki.
2011. júl. 27. 15:49
 2/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A továbbtanulással lenne problémám. Nem tudom eldönteni, hogy milyen gimnáziumba menjek. Nem az átlagommal van a baj (4,7) hanem a természetemmel. Elég maximalista vagyok.

Minél jobban idegeskedek a jegyeim miatt annál rosszabbak. Ördögi kör...

Sajnos a stressz miatt már egészségügyi problémáim is voltak. Tisztában vagyok a képességeimmel és tudom, hogy nem vagyok egy zseni. Viszont, ha nem lennék ilyen akkor biztosan megállnám a helyem egy erős gimnáziumban is. De sajnos amíg ilyen vagyok addig nem merek erős gimibe jelentkezni mert félek csak kikészülnék. Ezért nagyon szeretnék megváltozni. Szerintetek mit tegyek?

A normális válaszok íróinak előre is köszönöm.

Bocsi a fogalmazásért kicsit szétszórt lett de sajnos sietnem kellett.

2011. júl. 27. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ilyen vagy nagyon nagy változást nem fogsz szerintem tapasztalni akármit cisnálsz,ezért szerintem egy közepes gimnáziumba menj,[az erősek a kitűnőek között is válogatnak]ott nem kell mindig stresszelned,nem romlik az egészséged!
2011. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tisztára mintha magamat olvasnám. Csak én nem vagyok annyira maximalista csak nagyon ritkán. Most 7. év végén 4.8 lett az átlagom. Gimibe meg menj szerintem a Hermanban (attól függetlenül hogy fogalmam sincs hol laksz. Megváltozni próbálj meg úgy hogy nem a csupa 5-öst képzeled legmagasabbnak hanem a 4-es és mindig felette teljesítesz így mindig jól fogod érzeni magad.
2011. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Először is magadban kell helyretenned ezt a dolgod. Nem szabad úgy hagyni, ahogy van, nem mondhatod azt: ilyen vagyok, ez van. Képes vagy a változásra. Mondogasd ezt. Kisebb célokat állíts magad elé, és legyél boldog, ha sikerül teljesítened őket. De ha nem sikerül, akkor se keseredj el, mert a kudarcokból, hibákból tanul az ember. Szerintem ha erősebb gimibe mész, az csak neked lesz jó a későbbiekben. Szerintem az is segít, ha megbeszéled ezt valakivel, akit szeretsz és közel áll hozzád. Elmondod neki, hogy mit érzel pontosan, amikor azon stresszelsz, hogy ez meg az hogyan fog sikerülni.

Nagyon sok kitartást és sok sikert kívánok neked!:)

2011. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!