Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy változzak meg a rendetlen...

Hogy változzak meg a rendetlenség terén? Valami baj van a memóriámmal?

Figyelt kérdés
Szóval hát az mondják anyumék egy baj van velem : rendetlen, trehány és feledékeny vagyok. Pedig szinte mindenből ötös vagyok, minden évvégén és félévkor 4-es, 5-ös vagyok, de mégis ha valamit kér tőlem anyum ( pl : ő elmegy itthonról, és engem megkér hogy mire hazajön pakoljam ki a mosogatógépet, vagy pakoljak ki a szatyorból, vagy rakjam el a cipőmet miután hazajövök ) szinte állandóan megfeletkezek róla, és ez mostmár rendszeresen vitát szít itthon, pedig nagyon jófejek a szüleim, imádom őket, de már elegük van, hogy szétszórt vagyok. Miért felejtek el mindig mindent ? Most pl már egy jó ideje készülök a jogsira, nagyon vártam már hogy eljöjjön az idő, hogy elkezdhessem ( 16 és fél leszek január 5-én, és a kreszt már elkezdthetném ), de most volt itthon egy nagyobb " balhé " a rendetlenségemből, és azt mondták anyumék nem tehetem le a jpgsit ennyi idősen, megvárom szépen a tizennyolcat, mertha elmondanak vmit 100-szor, 101.-re sem csinálom meg. És azt mondták nem vagyok még a jogsihoz felnőve, ha ilyen szimpla dolgokat nem tudok teljesíteni. Valamilyen szinten igazuk van, de ők is tudják, hogy nem vagyok az a felelőtlen típus, aki száguldozna az utakon, össztörné a kocsit .. Ezt meg is mondták, tudják hogy jól tanulok, nem cigizek, nem piálok, nem drogozok .. De azt mondták most betelt a pohár, nem tudok ilyen egyszerű dolgokat nem elfelejteni, és megcsinálni, úgyhogy felejtsem el a jogsit, addig amíg meg nem változok. Most nagyon szomorú vagyok, annyira vártam márhogy végre jogsim lehessen, a napot hogy elkezdhessem, és most összedőlt az egész. :( És rossz érzés, hogy összevesztem a szüleimmel ilyen butasáfokon, de komolyan nem tudom megmagyarázni miért felejtem el állandóan, és ha elmondják 100-szor miért csinálom ugyanezt 101.-re is. Volt valaki hasonló helyzetben ? Mit tegyek ?
2010. nov. 29. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán azért felejted el ezeket a dolgokat, mert nem elég fontosak neked. Ezek mind a szüleidnek fontosak, alapvetően neked tök mindegy, hogy hol van a cipő és hogy mi van a mosogatógéppel. Ne keseredj el, szerintem ez idővel változni fog, de azért próbáld magad összekapni. Ha elfelejted hát írd fel a tennivalókat és csináld meg rögtön, mert ha halogatja az ember akkor biztos, hogy elfelejti.
2010. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy tanárom mondta mindig: írd fel fiam, ha hülye vagy, én is mindent felírok.

Vigyél rendszert az életedbe. Hazaérkezés után rögtön elteszed a cipőt. Ha megkérnek valamire, teljesítsd azonnal vagy a legrövidebb idő alatt. Használd a számítógépet, telefont emlékeztetőnek. Vegyél post it-et, firkáld rá, mit kell csinálnod, tedd látható helyre (szobaajtó, hűtő, tükör). Vehetsz határidőnaplót is, és a rendszeres feladataidat írd bele. Vehetsz emlékeztető táblát is, parafa, vagy kis mágnestábla (Tescoban is kapni), anyukádék felírják, hogy mit szeretnének tőled, te pedig megnézed és teljesítheted a kérést. Ha végeztél, leveszed a cetlit, vagy letörlöd.

A szüleid értékelni fogják szerintem a igyekezetet, hogy próbálsz ezen a rossz szokáson változtatni egy kicsit.

2010. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön az jutott eszembe hogy ird fel valahová és tedd meg mikor megkérnek rá.Ne várj vele!

Ennyi idösen én is ilyen voltam és elkezdtem a cetliket azota megy cetli nélkül is bár kt gyerek mellet ez a minimum.Viszont boltba még most is cetlivel járok.

Hidd el tapasztalat hogy elolvasod megcsinálod és mehetsz a dolgodra.

Kitartás ha a szüleid látják hogy változtatni szeretnél biztos megengedik majd a jogsit.

2010. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
akinek nincs esze, legyen notesze! valamelyikk nap pont ugyanezt tanácsolták, és mi történt? holnep veszek egy noteszt meg egy kib.. leckefüzetet meg határidőnaplót és mielőtt valamit csinálok, mindig bele fogok nézni.... én így próbálom meg elkerülni az ilyen vitákat a közeljövőben...
2010. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!