Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyenek a korombeliek....

Miért ilyenek a korombeliek. Miért?

Figyelt kérdés
Ma volt a csillag születik, és volt egy rapper srác aki nagyon de nagyon megmondta az őszintét, nem is akármilyen stílusban és ez nekem nagyon tetszett. De komolyan miért van az, hogy attól érzi jobban magát egy korombeli, hogy fent van facebookon és "lájkolják" a cicivillantós,lekurvulós, képét? Ettől érzi jobban magát, jobb embernek hiszi ettől magát? Mert szerintem nem sok minden változik, az értékrendszerében, nem lesz ettől értékesebb. És néha, amelyik "okos" beszól, azon elgondolkozom: Vajon azért bánt engem mert addig is elfelejti azt a tényt, hogy utálja önmagát, vagy tényleg ekkora arca van, hogy csak akkor tud beugatni mikor a haverjai körbeállják de face to face már nem működik a dolog-.- És ha éppenséggel nekiállok tanulni én leszek az eminens köcsög? Hagyjuk már. A fű/pia/cigi/kefélésről meg már ne is beszéljünk. Nektek erről mi a véleményetek? Sorry, a stílusért, csak felhúztam magam :D 15/L
2011. ápr. 17. 00:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj ezzel a dologgal, a mai tizenévesek többsége alig kap valamilyen szintű nevelést, sokszor még szeretetet sem, a való világból választanak maguknak példaképet, majd egyre lejjebb süllyednek. Kerüld el az ilyeneket, és légy büszke arra hogy te más vagy és értékes ember akarsz lenni. Tanulj, képezd magad, és azokkal barátkozz akik olyanok mint te. Ha felnősz majd meglátod mennyire igazam volt.
2011. ápr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Kétféle tini van: az egyik, akiről te írsz, a másik meg az olyan, mint amilyen te magad vagy: okoskodó, elégedett, hogy ő aztán most megmondja a frankót, és ettől érzi jobbnak magát. Egyik végletbe se kell esni. Nem áll jól egy 15 évesnek, ha okoskodik. Csak szerényen.
2011. ápr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokszor nem vagyok elégedett, és ebben igazad van, hogy egy kicsit, felszabadulok, ha kiadom magamból, de jobban attól nem érzem magamat, hogy kiosztok mást. maximum a lelkem könnyebbül meg. és az, hogy egy 15 évesnek mi áll jól szerintem ne itt döntsük már el. A kor csak egy kib*szott szám, amit ráaggatnak az emberre. Az nem mutatja sem azt, hogy mit élt meg, sem azt, hogy milyen érett stb. az csak egy szám.
2011. ápr. 17. 00:56
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az a véleményem, hogy ne az interneten nyávogjál,hogy te milyen példaértékű gyerek vagy, hanem kezdj magaddal valamit.
2011. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Na de okosnak képzeli itt magát valaki. :) Miért baj az neked, ha valaki iszik vagy cigizik? Én pl kéthetente iszok, és naponta cigizek, mégis normális ember vagyok. Ezen kívül nem igazán szeretnék a többi részre reagálni. Mindegy, jót nevettem. :D

16/l

2011. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne látszad már el itt a tinipéldát.!

Kamaszok,mindenki a saját kárából tanul.

KÜlönben is mi honnét tudjuk h Ők mér ilyenek.?

És nem is mered az a szót h Le-Szar-Ni.? Mér foglalkoztat ez téged.? Az Ő életük,az Ő bajuk.

2011. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én egyre inkább úgy látom néhány példából, hogy ezeknek a cselekvéseknek főleg 3 oka van. Sorolom is:


1) Neveltetés

Amit egy kisgyerek otthon lát, amire a szülei tanítják, számára teljesen természetes, még akkor is, hogyha az éppen rossz dolog. Ilyenkor még az is megeshet, hogyha más szól, nem veszi figyelembe, mert a szülei jobban számítanak. Azután megmarad olyannak tinédzserkorában, felnőttkorában, amilyen akkor volt, hacsak nem kap észbe és kezd el változtatni. Például ha a szülők cigiznek, lehet, a gyerek is kipróbálja, ha nem állítják meg, ha megszeg egy-két illemszabályt, később sem nagyon fogja betartani, ha megengedik, hogy már hétévesen sminkeljen, vagy 9 évesen kivágott ruhákat vegyen fel, akkor se csodálkozzunk, ha külsőre menő személyiség lesz.


2) Traumák

Attól függ, ki mennyire érzékeny, sokminden lehet kezdve attól, ha egy tanár már régóta utálja, a barátai figyelembe sem veszik, úgy érzi, a szülei nem szeretik, vagy meghal egy közeli rokon, lehetne még sorolni. Ilyenkor lehet, hogy olyan dologban élik ki a bánatukat, amiben nagyon nem kéne, esetleg másokon töltik ki a mérgüket, aztán pedig már megszokják ezeket a dolgokat, és nagyon nehéz kilábalni belőle. Azonban ezen lehet segíteni azzal, ha egy barát, szülő, vagy valaki, akiben bízol maghallgat, esetleg ellát tanácsokkal. Ha tud, akkor a traumát átélt személy is próbálhat változtatni a helyzeten pl. ha olyan az eset, hogy a barátokkal nincs jóban.


3) Külső hatások

Sokan szeretnének szeretve lenni, és azt hiszik, lesznek, akik úgy szeretik, ha a divatot követi. Ha az osztálytársak dekoltált ruhákat vesznek fel, ő is azt fog, ha más is gonoszkodik, ő is fog, ha inni divat, megteszi. Lehet ez akár média hatása is. Más embereket sajnos nem tudunk annyira változtatni, így az ilyenek úgy segíthetnek magukon, és mások is úgy segíthetnek nekik, hogyha elhiszik, hogy aki szeret, az úgy szeret, ahogy vagy, nem kell megfelelni semmilyen feltételnek (de persze ha rosszat teszel, azt jelzi, nehogy rossz irányba menj). Nagyon rossz, ha valaki ilyenek miatt elveszti a saját személyiségét, mert egyesül azzal, akinek a többiek akarják, hogy legyen. Nagyon rossz dolgokat is okozhat, ezt el lehet hinni, hiszen nem lehet mindenki egyforma. Meg ha látják, hogy nem foglalkoztat, ha megszólnak a stílusod miatt (Ha olyan stílus, amivel semmi baj nincs!), akkor nem is hangoztatják gyakran.


(U.I.: Bocsi a kisregényért. :$)

2011. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :) Én is valami ilyesmire gondoltam. Egyébként azzal, ha valaki cigizik nem sok baj van, mert nekem is vannak ilyen haverjaim akik normális életet élnek. ezzel csak akkor van probléma ha ezt dicsekvésből teszik. az már szánalmas. a pia meg..csodálatosan tud az kinézni mikor egy 15 éves öntudatlan állapotban fekszik a bokor alatt miután jól megd*gták. :)
2011. ápr. 17. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
És az nem szánalmas, ha valaki azzal dicsekszik , hogy "jógyerek" ?
2011. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem nincs facebookom :D


Amúgy kedves utolsó ezt most úgy mondod mintha baj lenne az hogy jó gyerek...


Amúgy egy idő után talán lesznek eléggé okosak az oszt társaid/barátaid és rájönnek hogy nem ciki az ha valaki tanul. Az mondjuk tényleg nem kóser ha CSAK tanul és mást nem nagyon csinál, meg nem él közösségi életet.

2011. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!