Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Áhh. Tényleg ennyire elvesztün...

Áhh. Tényleg ennyire elvesztünk a "technologia világában"?

Figyelt kérdés

Elvan törve a lábam így egész nap böngészek/olvasok stb.. és borzasztó miket találtam.

Hihetetlen.

Van egy legjobb barátnőm,mióta megszülettünk együtt vagyunk mindegy is..Még régen mindenkit hívogattunk magunkkal,de mindig visszautasító válaszokat kaptunk: "ez fáj az fáj stb.." aztán meguntuk és kerestünk olyan társaságokat akik kimozdulnak.

De most jöttem rá,hogy ez a facebook is csak egy burkot vezet föl a gyerekek/fiatalok köré,az én meglátásom szerint.

Inkább otthon döglik és facebookozik stb minthogy a szabadban lenne és hülyülne a társaival meg szórakozva.A nagy "partyarcok" is csak írják,hogy milyen jól bebäsztak meg mekkora buli volt,de mégse együtt beszélik ki hanem otthon-otthon amivel nincs baj,de akkor se menőzenek már.

És azt mondják,hogy szánalmasak vagyunk.Kérdezem,hogy miért?Elkezdik hát fb sose látjuk,hogy beszélnétek tényleg hatalmas barátnk lehettek.

Te jó istenm..

Szerintem ez már-már borzasztó és aggasztóvá kezd elfajulni.

Nektek mi a véleményetek?


2011. ápr. 17. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem hogy az fb-t kb azért szeretik az emberek mert nyilvánosan lehet turkálni mások magánéletébe.Én kb 2 hónapja fb-zek de még mindíg nem találtam értelmét hogy mitől köti ez le az embereket.És mivel egyre több az ilyen közösségi oldal stb... kb az ilyenek akik mennének minden felé kirándulni meg mit tudom én azok csak azért nem tudnak mert hogy valakit ki lehessen a gép elől rángatni ahoz már emelő kéne.Így hullanak szét a baráti társaságok és így lesz mindenki lusta.Arra fogják az egészet hogy nincs bulizó hely normális meg sehova nem lehet menni 20 éve is megtudták oldani és akkor sem voltak ilyen modern helyek de sztem meg már fölösleges is lenne normális helyeket csinálni mert ígyis úgyis becsődölnek.
2011. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az hogy nem ezzel kellene foglalkoznod. Úgyis tudod hogy neked van igazad és hogy nem tudsz rajta változtatni.
2011. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ma 13:45 Nem feltétlen nekem van igazam.Biztos van másnak is másmilyen megnyílvánulása.Pl egyik ismerősőm azt mondja,hogy ő itt kifejezetten sok barátra tett szert akikkel másképp nem ismerkedett volna meg és nem tudná tartani velük a kapcsolatot.Ő azt mondta nem zavarja,hogy soha nem találkoztak és,hogy valószinűleg soha nem is fognak.Vanak ilyenek és mivel bőségesen van időm szívesen meghallgattom mások véleményét :)


És köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 17. 13:56
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van! Teljesen elveszünk a technika világában.

Számomra is hihetetlen, hogy emberek képesek fél napokat a gép elött tölteni...

Netfüggőség=társasághiányban szenvedés

2011. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én aktívan facebookozok, nagyon sok ismerősömmel ott tartom a kapcsolatot, sőt sok barátságra ott leltem szert, illetve még az óvodatársaimat is megkerestem. Nagy eséllyel így beszéljük meg a találkozókat is. Régebben nagyon szerettem bulizni, de nagyon ciki számomra, hogy 20 évesen egy csomó szórakozóhelyről már KINÉZNEK. Sajnos ide fajult, szerintem szánalmas, hogy a 12-13-14éves korosztály már arról posztol fb-n hogy milyet buliztak, hogy rúgtak be, stb. Az egy dolog, hogy elmegy bulizni 1-2X de hogy minden hétvégén péntek szombat is... valamilyen szinten a szülők hibája is, és bocsánat, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam.
2011. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az hogy a 12-13-14 éves fiatal bulizni jár, az a SZÜLŐ HIBÁJA!!!!
2011. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, igazatok van, viszont a netfüggőségnek is oka van.

Pontosan az IGAZI társaság hiánya.Akácsak a netes társkeresésnek ( lásd: saját kapcsolatunk, szintén a neten ismerkedtünk meg a férjemmel, de nem bántuk meg azóta sem, máshol esély se lett volna rá, hogy ismerkedjünk ).

Nem vok netfüggő, de néhány emberben sikerült akkorát csalódnom, hogy inkább függetlenítettem magam társaságuktól, jobban jártam.Ez persze nem azt jelenti, hogy Fb-ozok egész nap, sőt!Az egyik volt legjobb barátnőm is leírta magát előttem a közelmúltban, régen sülve-főve együtt voltunk, ma meg annyiban merül ki a kapcsolattartásunk, hogy küld vmit vmilyen alkalmazáson keresztül (pl:képeslapokat, macikat, szíveket stb.), én meg csak azért viszonzom, hogy ne legyek tapló, semmi másért.Neki írtam már hónapokkal ezelőtt egy jó hosszú levelet, azóta válaszra se méltatott, mondván: nincs ideje.Ahhoz képest naphosszat fent lóg FACE-en.Igazad van, kedves kérdező!

2011. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Helló :D


Véletm felfedezni abban igazságot, amit írtatok, hogy azért járunk(nak) annyit fb-re mert társaság hiányban szenvednek. Igaz, én is egy ilyen ember, vagyok, de ezt csak azért merem bevallani mert szerencsére ez egy anonim oldal, és nem mindenki tehet róla hogy nincsenek baráta, nekem speciel így hozta az élet, ha tudtok rá mondani, azaz írni valamit szívesen elolvasom, hogy hogyan tudnék barátokra szert tenni, addig is marad a facebook.

2011. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: szerintem merj elhívni bátran embereket hisz élőben ismeritek meg egymást igazán.Neten mindenkinek nagy a szája (szinte) és teljesen máshogy láttod az embert élőben láttod ha grimaszol,ha igazat mond stb..

Ha meg visszautasít ne törj le,ő baja.. mi is volt,hogy egy nap 20 embert elhívtunk de csak 2-3 ember jött el velünk vagy annyi se,van ilyen,de ne add fel.. :DD

Haza kelett jönnöm tanulni,de semmi kedvem gondoltam megnézem mit írtatok és mindenkinek igazat kell ,hogy adjak.


Amúgy félre értés ne essék,nem a fb-ről nyitottam témát és nem is vagyok fb ellenes nekem is van olyan kapcsolatom amit csak így tudok tartani,de más,hogy kapcsolatokat tartasz a fb-n vagy MINDEN kapcsolatoad ott tartod.. :)

2011. ápr. 17. 17:17
 10/15 anonim ***** válasza:
a válaszodból rájöttem hogy helytelenül írtam a dolgot, nem társaság hiány hanem barát hiány és ez nem ugyan az. amúgy vannak barátaim félre ne értsd csak nem velem egykorúak hanem idősebbek és nem is tudom... :D
2011. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!