Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretném leszigetelni a...

Szeretném leszigetelni a padlást 10 cm-es üveggyapottal (Kohósalakos padlás). Csak simán terítsem le vagy van erre valami jó technológia? Egyenlőre nem fontos, hogy járható legyen.

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én a kohósalakot sürgősen kilapátolnám onnan. Ha csak nem szándékozol agyrákot kapni.

Egyébként én simán leterítettem a gyapotot méretre szabva.

2011. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meglátszik a fűtésszámlán? Megéri leteríteni? Tényleg lassabban hűl ki a ház?
2011. okt. 18. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt azért nem tudom megmondani, mert ezzel egy időben részben nyílászárókat is cseréltünk és gázkazánt is.

Ennek ellenére furcsamód nőtt a gázszámlánk, pedig nem fűtünk melegebbre. Lehet ha nem szigetelem a födémet és nem cserélek nyílászárókat, akkor még több lenne a számla az új kazánnal. De hogy ebben mekkora arányban játszik közre a gyapot, azt nem tudom megmondani.

2011. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13:35 Milyen vastag szigetelést tettél?
2011. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre 10 cm, de vettem rá még egy 5 cm-es réteget. De az még tekercsben van, még le kell terítenem.

Mért?

2011. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak érdeklődök. Homlokzati hőszigetelés előtt állok, és a mesteremberek mindenképpen szeretnének rábeszélni a födém szigetelésére is. Oda 10 cm hungarocell menne, és nem igazán tudom, mi tévő legyek.

Lehet, hogy megvárom, milyen hatása lesz a homlokzatnak. Aztán majd tavasszal esetleg belevágok a födémbe is.

2011. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!