Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha angolul nézek, magyar...

Ha angolul nézek, magyar felirattal sorozatot, az fejleszti a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés
sokszor már nem is kell néznem a feliratot, mert megértem
2011. ápr. 25. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
egy kicsit
2011. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Szövegértést igen.

Szerintem jó ötlet.

2011. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Inkább angol felirattal nézd, úgy jobban fejlődsz :)
2011. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
először nézd meg angolul angol felirattal,majd mégegyszer magyarul :)
2011. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm
2011. ápr. 25. 21:10
 6/9 :) :) :) ***** válasza:
100%
Feljeszti,én sorozatot nézek igy és mostmár angolul gondolkozok néha :)
2011. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

igen, én minden filmet így nézek, illetve ha egy filmet már egyszer láttam, akkor másodjára már angolul angol felirattal nézem. nekem iszonyúan fejleszti a nyelvtudásom, illetve még emellett angolul levelezek, chatelek, szoktam angolul gondolkozni, dalszövegeket fordítani, angol könyvet olvasni, történeteket írni angolul, rengeteget fejlődtem, mondhatnám csevegő szinten beszélem is a nyelvet. ez annyit jelent hogy tudok beszélni hibátlanul mindennapi életről, de ez nem annyit tesz hogy el tudom mondani mit csinálok délutánonként, hanem tudok beszélgetni mindenről, ki tudom fejteni a véleményem, stb, mindezt hibátlanul, az igeidőket jól használva. filmeket angol felirattal 100%-osan megértem, és ha beszélnek hozzám, azt is.

DE egy üzleti prezentációt, vagy egy tőzsdéről szóló 3 oldalas szöveget még nem értenék meg.. ennyi a különbség..

a suliban meg az angoltanítás elég tré, szóval..

2011. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én kb. 1 éve kezdtem nézni a filmeket/sorozatokat eredeti nyelven angol felirattal, de már most érzem a változást. Ha nem is annyira tökéletesen, de folyékonyan ki tudom fejteni valamiről a véleményemet. Sajnos felirat nélkül, csak az amerikai akcentusú embereket értem meg tökéletesen, de a többivel sincs nagyon-nagy bajom.


Erősen ajánlom MINDENKINEK ó, hogy minimum magyar felirattal eredeti nyelven nézzék a filmeket/sorozatokat, mert nem csak hallod a színészek igazi hangját, hanem fejleszti a tudásod is!!


16/L

2011. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán kezd úgy, hogy magyarul megnézed (szinkronnal) majd angolul. Lényeg az, hogy tudd, hogy egy adott szövegkörnyezetben mit mondanak angolul.
2011. máj. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!