Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért görcsölnek sokan, hogy...

Miért görcsölnek sokan, hogy menők legyenek egy új közösségben?

Figyelt kérdés

Én is váltottam már párszor sulit, de még sose görcsöltem rá. Az vagyok aki, nem mondok se többet, se kevesebbet. Mégis sok kérdést olvasok, hogy "Hogyan lehetnék menő a gimiben?" vagy "Hogyan legyek menő?"

13L


2011. máj. 3. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
mert nem voltak azok, és azok szeretnének lenni
2011. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Te csinálod jól, mert legalább Te ne adod fel a saját személyiséged senki kedvéért. Maradj is mindig olyan, amilyen vagy.
2011. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Fogalmam sincs.

Gondolom általános iskolába kisebbségi koplexusa volt a nagymenő,újgazdak kiscsajok miatt és a gimnáziumba rájuk akarnak hasonlítani,mert azt hiszik nekik milyen jó életük lehet,mert népszerűek :)

Ja és népszerű nem csak úgy lehet valaki,hogy cigizik és minden hétvégén részeg stb.. tapasztalatból mondom.

Most ha valaki kedves,figyelmes meghallgat másokat,épp,hogy festi magát,ápolt és jól is tanul hidd el ugyan őgy kifog tűnni a tömegből,mint aki az ellentéte ,sőt még talán többen is fogják kedvelni azért aki és azért,mert nem játsza magát :)

2011. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Engem ált. suliban rengeteget bántottak azért,mert pl. a szüleim jól keresnek,ezért jól élünk.Olyanokat vágtak a fejemhez,hogy elkényeztetett pics@,apuci pici lánya,stb...Ezért nagyon nem is voltak a suliban barátnőim,csak a sulin kívül.

Amikor felvettek a mostani sulimban teljesen paráztam amiatt,hogy vajon itt mivel fognak piszkálni.

Annyira féltem,hogy az új cuccaim helyett ősrégi ruhákban akartam menni első nap,nehogy az legyen,mint az előző sulimban.Anya alig tudott rábeszélni arra,hogy ne kinőtt cuccokba menjek :DD Úgyhogy normális ruhába járok suliba,ahogy régen is,de mégsem bántanak...Rájöttem,hogy a régi sulimmal volt a gond és nem velem.

Sokat azt hiszik,hogyha máshogy viselkednek ,akkor jobban fogják őket szeretni,de X évig nem lehet egy álarc mögött élni.

2011. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Én is rágörcsöltem "annak idején" egy kicsit.Általánosban rengeteget piszkáltak pld. a ruháimért,meg hát mert jobb tanuló voltam.Németből voltam sokkal jobb mindenkinél(nem nagyképűségből mondom,így volt),és ezért is piszkáltak.Aztán középiskolában az elején nem kezdtek el piszkálni,majd voltak kis viták.És most elmondhatom magamról,hogy egyáltalán nincsenek viták és nem piszkálnak.Próbálok a közösségnek hasznos,de nem feltűnő tagja lenni.Ez be is jött.Nem akarok már menő lenni.

És persze ezért akartam "menő" lenni,mert azoknak mindig jobbnak tűnt minden..és aki most abba a suliba menő,annak ment legjobban tönkre az élete csupán 8 hónap alatt.9.-esek vagyunk.

15/L

2011. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvike95 válasza:
71%
Ez a kérdés engem is nagyon sok ideig foglakoztatott aztán rájöttem.. úgy érzik bizonyos emberek hogy csak úgy lehetnek "valakik" hogy menők lesznek... viszont ez csak egy bábjáték, amit a közösség teremt... véleményem szerint az a normális ha egy fiatalnak megvan a maga baráti társasága ahol jól érzi magát és ahol szeretik...
2011. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!