Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el a barátnőimnek?

Hogyan mondjam el a barátnőimnek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és van egy fiú akivel lehet, hogy összefogok jönni, mert nagyon jól elvagyunk egymással meg minden, csak nem tudom, hogy hogy mondjak el a barátnőimnek, hogy van ez a fiú..mert nem tudják azt hogy beszélgetek vele stb. de most találkozni akar velem és már elszeretném mondani barátnőimnek is, hogy ne érezzék azt, hogy semmit nem mondok el nekik. De félek a reakciójuktól :S mert ők most vannak túl a szakításon mindkettő, nekem meg régóta volt barátom és most itt lenne az alkalom, fiú is van meg minden, de félek, hogy hogy fog esni nekik :S és ezért nem biztos, hogy összejövök a fiúval, nehogy megbántsam a barátnőimet :S

szerintetek hogy mondjam el? vagy inkább hagyjam, hogy ne essen rosszul nekik? :S


2011. máj. 6. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ide figyelj!Ha rosszul esik nekik hogy van/lesz barátod akkor nem is BARÁTOK!!!!!!!

Én mindig örültem ha a barátnőmnek jól mentek a dolgai és én is számíthattam mindig rá.Mond el nekik hogy van egy srác és hogy dumáltok már egy ideje...stb és hogy találkozgatsz velük.Ha örülnek neki akkor barátaid ha vágják a képeket ne csak pasit de új barátnőket is keress!!!!!!

2011. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, ezen én is gondolkoztam..hogy akkor nem barátok
2011. máj. 6. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Szard le az egészet.Mondel és kész.. 16/L
2011. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha igazi barátok, akkor örülni fognak veled együtt, vagy ha a szívük mélyén féltékenyek is, nem fogják kimutatni! :)
2011. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem 9.-10.ben volt egy komoly kapcsolatom, barátnőmnek meg senkije. Ő mégis örült. Aztán mi szakítottunk és pár hónap múlva meg barátnőmnek lett egy barátja, ők meg lassan már két éve együtt vannak nekem meg senki komoly nem volt :) de nem is töröm magam hogy legyen. És én örülök neki, hogy ő boldog :) szerintem aki a barátod arra nem irigykedsz..:)
2011. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, meg fogtok kövezni, de nem értek egyet azzal, hogy igaz barátságban nincs irigység.


Inkább úgy mondanám: van irigység, csak az igaz barát megfelelően KEZELI ezt az érzést.


Mikor a legjobb barátnőmnek lett komoly kapcsolata, nekem meg ugyanolyan trágya volt a magánéletem, egyrészt örültem a boldogságának, másrészt viszont irigykedtem és igazságtalannak éreztem, hogy neki összejött, bezzeg nekem meg nem. Én is lelkiismeret-furdalást éreztem, mért nem tudok maradéktalanul örülni (plusz még hozzájárult az is, hogy a barátnőm ritkán ért rá, előtte viszont sülve-főve együtt voltunk).


Én úgy kezeltem, hogy kimondtam neki, mennyire irigylem őt, utána már megkönnyebbültem valamennyire. Sokszor kedvem lett volna neki megmondani, hogy ne sz*rjon már le ennyire, de aztán mégse mondtam, próbáltam megértő lenni, hogy most érthető módon nem ér rá annyira. Kivártam azt az időt, amíg picit magához tért a nagy rózsaszín ködből, és azóta már jobban ráéreget, jobban keresgél.


Hát picit elkanyarodtam a témától.


Kérdező, azt javaslom tehát, nyugodtan mondd el a barátnőidnek a dolgot. És szerintem szép tőled, hogy gondolsz az ő érzéseikre is, tapintatos vagy, empatikus vagy, ezek jó tulajdonságok. Lehet, hogy kicsit irigykedni fognak, de ha tényleg jó barátnőid, tudják majd kezelni ezt az érzést.


26/N

2011. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz1998 ***** válasza:
Ell ne mond!!!!
2011. máj. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!