Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A húgom nem szeret tisztálkodn...

A húgom nem szeret tisztálkodni. Hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves hugim és észrevettem hogy napokig nem fürdik.. Megkérdeztem tőle mi a baj, miért nem, azt mondja nem tartja szükségesnek, meg lusta rá. Hogyan vegyem rá hogy zuhanyozzon le és fontosnak találja? Vegyek neki valami illatos szapant? Egy aggódó nővér..
2009. márc. 13. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, 13 évesen megfogja érteni szerintem hogy miért fontos a tisztálkodás, ülj le vele és beszéljétek meg, mond neki hogy megelőzheti hogy beteg legyen, mertha megizzad bacik jönnek, ez aztán az intim területeken okozhat legnagyobb gondot, mond hogy így jó illata lesz, ha nem fürdik és rossz szaga lesz kiközösíthetik a társai, lehet senki nem mondta neki hogy kell megfelelően tisztálkodni, lehet fél az intim részek mosásától, ilyen is van
2009. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, hát megpróbálom majd.
2009. márc. 13. 10:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen amikor nem volt kedvem fürödni, a szüleim mindig rámkényszerítették, ha gyors pizsibe bújtam, és alvást színleltem, akkor is "felébresztettek" és rámszóltak, hogy irány a fürdőszoba. Ha a szüleitek ezt nem teszik meg, hát tedd meg te! Ne hagyd úgy lefeküdni, hogy nem fürdött, max egy héten egyszer, akkorse valami sportos nap után... Ha veszekedni kezdene, akkor mond el neki, hogy ha kell addig mellette ülsz, amíg meg nem fürdik, mert neked fontos az egészsége, mind testileg, mind lelkileg. Ha napokig nem fürdik, akkor beteg lehet, és a társai sem szeretnek majd a közelében lenni. No de a legfontosabb... melyik srác néz rá egy büdi csajra? :)

Esetleg vehetnél neki valami nagyon finom illatú tusfürdőt, vagy ha nem is fürödtök együtt, beülhetnél mellé a fürdőszobába, és beszélgethetnétek olyan tipikus csajos dolgokról amíg ő fürdik :) Ha sikerül megszerettetni vele ezeket a beszélgetéseket, és este rohan feléd, hogy elújságoljon valamit, akkor szólj rá, hogy "psszt, majd fürdés közben"... Legyen ez kettőtök közös titka :) Ami persze nem az, de ha ő így gondolja, lehet könnyebben megy :)

2009. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mindkét válaszolónak teljesen igaza van.:)))

Beszélgess vele,hogy ez nem jó dolog,mert leizzad napközben és nem fürdik másnap úgy megy suliba.Ez nem oké,és próbáld meg rászoktatni.Pl a tusfürdős dolog nagyon jó ötlet.Illetve próbáld meg neki elmagyarázni,hogyha menstruálni fog,ezt nem teheti meg,mert olyankor ez a minimum,hogy naponta fürdik.Előbb-utóbb úgy is megtudja.

Próbáld elvonni a figyelmét amikor tusol.Akár azt is megmondhatod neki,hogyha mindig rendesen megmosakodik kap valami kis ajándékot(kulcstartót,csokit.valamit aminek örül,persze ez sem szabad állandóan pl. eleinte 3naponta aztán csökkents folyamatosan).

Sok sikert!

2009. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

12/f


én már 10 éves koromóta használok dezodort és az elnyomja a szagokat

2009. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Utolsó: És akkor nem is fürdesz, vagy mi?
2009. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Vagyis az az utolsó, aki el van rejtve (a 12/f-es)
2009. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon unod és tényleg megakarod oldani a helyzetet: MIkor alszik öntsd le szaapon ( langyos ) vízzel!!!! Komolyan
2009. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szappanos langyos vízzel...
2009. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Savlekotő ***** válasza:
Szülők disznek vannak?
2020. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!