Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 eves lanyom nem szeret...

12 eves lanyom nem szeret tisztalkodni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tobbszor hazudta hogy megmosakodott,nem volt igaz,sajnos eleg sokat hazudik is.
2008. okt. 27. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mondd meg neki, hogy így nem fog tetszeni a fiúknak és nagyon fontos hogy egy lány tiszta legyen, főleg ha ilyen nagy már hisz kinőtte a homokozót. Kicsit piszkálhatod ezzel, ettől nem fog megutálni, csak meginog kicsit az önérzete, így majd elkezdi a mosakodást.
2008. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg neki, hogy ápolatlan és ennek bizony szaga is van. Kérdezd meg, hogy milyen érzés, amikor a hajléktalan felszáll a buszra és megcsapja az orrát az az áporodott bűz?!

Ezek után (persze ha megengedhetem magamnak anyagilag) elmennék vele egy DM, vagy Rossmann-ba és kiválasztanánk közösen azt a tisztálkodószert, aminek az illata tetszik neki.

Nagylány már, megérti azt is ha elmondod neki, hogy előbb-utóbb az osztálytársai észreveszik hogy pl. hónaljszaga van és kiközösítik emiatt, amit már nem tud lemosni magáról!

2008. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

ez elég nagy baj is lehet! én nemrég végeztem a sulit, koleszben laktam. volt egy pár évvel fiatalabb csaj kb 15-16 éves. általában egy ruhában járt napokig, abban is aludt nem fürdött. ha átöltözött akkor is egy másik szennyest vett vissza, mert nem mosta ki a ruháit. a szobatársai először szépen aztán durván megmondták neki hogy büdös. ajánlottak neki kölcsön sampont, szappant, törölközőt, de nem kellett neki. a vége az lett hogy a csajt ruhástól becincálták a zuhany alá. nem lehet tudni hogy miért nem volt hajlandó tisztálkodni... ezenkivűl olyanokat mesélt, pl. hogy a szülei minden nyáron arra kényszeritik hogy katonai táborba menjen.. és hasonlók. persze a szülei mitsem tudtak erről. összevissza hazudozik mindenkinek, és mindenfélét, a halálos betegségtől kezdve.... és sajnáltatja magát, még az ereit is fel akarta vágni (természetesen közönség előtt). ez valami feltünési mánia lehet. én az ilyen problémával orvoshoz vinném.


de remélem hogy a lányoddal nem ilyen súlyos a helyzet, lehet csak valami uj tini hóbort... és majd elmúlik.

mindenesetre ha ráparancsolsz, azér sem fog fürödni, a hatásos az lenne ha valaki aki teccik neki (pasi) jól beszólna neki "undoritó vagy b..meg mér nem fürdesz meg?" hátha előbb utóbb bekövetkezik, s megszégyeli magát.

2008. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Beszelj vele, magyarazd neki hogy nagyon fontos, es muszaj!Menjetek egyutt a furdobe, ha nem enged be mert szegyenlos, akkor vard meg kint a furdoszoba elott, engedd meg neki a vizet(lehet hogy meg arra is lusta), stb. mint a dedoban, de muszaj csinald vele egyutt!

Magyarazd neki es ne veszekedj!

2008. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Dobd be a fürdőkádba, vagy vidd a zuhanyzó alá. Ha végképp nem sikerül semmi. Amit az előzők írtak azok nagyon jók. Próbálj vele beszélgetni sokat és rájönni, hogy mi állhat e mögött. Pszichológust is ajánlok. Ha véletlenül fürdik, nagyon dícsérd meg hogy milyen jó illatú a bőre. stb.

Remélem sikerül majd rávenned!

Nekem soha nem jutott ilyen eszembe, hogy ne fürödjek, tisztálkodjak! Még hóbortból sem!

Én nagyon szeretek fürdeni, tusolni. Érdekes ez a dolog!

Kívánom, hogy sikerüljön! Majd írd meg ide ha jutottál vmire!

2008. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Régen gyűlöltem kezet és fogat mosni,és simán "megfürödtem" úgy,hogy semmim ,hogy a talpam és a fejem száraz maradt!:D

Persze ha anyuék fenyegtőztek ,hogy ők fognak megfürdetni,magamra zártam az ajtót, és követeltem az intim magánéletemet.:)

Már nevetve emlékszem vissza erre, és tisztaság mániás lett belőlem,pedig csak pár év telt el azóta.Folyamatosan kezet és fogat mosok,és akár naponta háromszor is fürdök.

Leszokik róla,nyugodj meg.:)

2008. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Kamaszkoromban én sem szerettem tisztálkodni. Mondjuk az otthoni példa se volt túl jó :( magamnak fel sem tűntem, hogy büdös vagyok, stb. Amikor lett egy stabil kapcsolatom, ez megváltozott. Amikor már intim kapcsolatba kerültem egy fiúval (16-17 évesen), onnantól kezdve alapdolog volt a naponkénit 1x-2x-i zuhanyoszás. És ez megmaradt...
2008. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyszerűen lusta:D
2009. júl. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A nagyobb baj az, hogy gyakran hazudik. Ne haragudj, de ez leginkább nevelésből ered.

Lehet, hogy gyakran leszidod (netán pofozod) és azért hazudik inkább, hogy ezt ne tedd?

Mindig dícsérettel neveld, ha valami jót tesz, azonnal jutalmazd. Ha rosszat tesz, kérdezd meg tőle, hogy meg tudja-e csinálni jobban is. Segíts neki ebben, hogy sikerüljön, legyen sikerélménye.


A higiéniáról pedig annyit, hogy a saját szagát nem érzi annyira az ember, ezt biztos ő is tudja. Tudatosítsd vele (finoman), hogy a tisztaság egészséges, kellemes, a jó illat fontos (nem parfüm), de az ilatos ruha még nem elég, ha koszos testre veszik fel.

Ha értelmes ember, akkor megérti, hogy NEKI lesz rossz, nem neked és nem másnak, hanem NEKI.

Kérdezd meg tőle, hogy ő 2 fiú közül az illatosat vagy a "büdöset" választaná-e.

2010. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!