Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatal lányok/fiúk! Milyen...

Fiatal lányok/fiúk! Milyen iskolatáskát vegyek/nézzek a felsős fiamnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ő még csak most lesz ötödikes, de rengeteg cuccot fog nap mint nap hordani, ráadásul mindennap jár edzésre, oda is hurcolászni fogja a sulitáskáját, amikor nem lesz ideje előtte hazajönni... Szóval kemény bevetésre kell a táska.


Valami jó minűségű, anatómiailag jó kiképzésű sulitáskát keresek neki, amivel még hetedikben, vagy nyolcadikban sem "ciki" bejárni a suliba.


Szóval legyen "menő" is.


Ti mivel jártok mostanában suliba?


Előre is köszönöm a segítséget.


2011. máj. 19. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem itt kérdeznék, hanem elmennék a fiammal és azt venném meg neki, amelyik neki tetszik. Elmennénk egy nagyot shoppingolni, majd ennénk valami finomat nagyot beszélgetnénk közben és olyan dolgokkal térnénk haza amiket ő választott, amikbe ő szeretett bele.
2011. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értem, én is így gondoltam ám, csak nem jól fogalmaztam meg a kérdést. :-)

Persze, ő választaná ki az iskolatáska design-ját, csak azért ő még "kicsi", ráadásul e tekintetben eléggé igénytelen.

Viszont a felső tagozatot egy új, fizetős suliban kezdi, ahova bizony nem a legszegényebb réteg jár, valószínűleg ő lesz ott az egyik legcsóróbb gyerek. Egyenruha lesz a gyerekeken, épp amiatt, hogy a nagy anyagi különbségek ne legyenek szembetűnőek.

Viszont az iskolatáska manapság szintén egy "státuszszimbólum". Vagy nem?


És emiatt szeretnék kicsit képben lenni, mégis, merre felé, milyen irányban induljunk el, van-e valami menő márka, vagy úgy általában melyik fazon az, amit felsőben még nem ciki hordani.

2011. máj. 19. 10:01
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


valaki csak egy másik ember szempontjából igénytelen. Neki azt tetszik amit kiválaszt. Az, hogy neked más az nem biztos, hogy igénytelenség. nem akarlak bántani, de a kommentedből némi sznobság jött le nekem. Mindegy a fiam érzése, csak a külvilágnak villoghassunk. Cáfolj meg ha nincs igazam, és elhiszem.

2011. máj. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jaj, a fiamra az "igénytelen" jelzőt nem negatív értelemben használtam! Hanem arra értettem, hogy nagy ívben tojik arra, reggelente mit vesz fel, a szekrényből kiveszi a legfelső pólót, és még eddig soha nem jött haza azzal, hogy neki ez vagy az a márka kéne.


Tényleg, szinte minden ruhából a legolcsóbbat/akciósat kapja. Egyedül a cipőre vagyok háklis, meg arra, hogy a ruhái pamutból legyenek.

De nincs autónk se pl., szóval sznobok egyáltalán nem vagyunk.


Nem értem, mi a rossz abban, hogy amikor beengedem a csóresz gyerekemet egy jómódú környezetbe, fontosnak érzem, hogy bizonyos szintig "beleolvadjon" kis csórókám a környezetébe, és ne nézzék le rögtön, kapásból a többiek. A fiam rendkívül jó képességű gyerek, hamar bizonyítani fog, de tudod, van egy olyan is, hogy "első benyomás".

Érted?


Te amúgy, Első válaszoló szülő, vagy gyerek vagy?

2011. máj. 19. 10:17
 5/16 anonim ***** válasza:
2011. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Saját szempontomból leendő szülő. Szüleim szempontjából gyerek. 28 éves vagyok. :) (Tudom, hogy a fentiek alapján nem nekem szólt a kérdés, csak gondoltam a közös vásárlás ötletével segítek.)


Értelek. Ne haragudj de az első kommentedben lévő "igénytelen" szó kissé bántó volt számomra a fiadra nézve.


Hát táska szempontjából, az első válaszomon kívül segíteni nem tudok.

Azonban, ha nem veszed tolakodásnak, akkor tanácsolnék valamit: óvatos legyél, mert ha a fiad tényleg olyan minden mindegy típus és rosszul sulykolod az első benyomásos dolgokat, még 1 napot se tölt el az új iskolában már utálni fogja. És innen nem hiszem, hogy meg fogod tudni vele szerettetni.


Visszagondolva a sulis évekre igazad van az első benyomással kapcsolatban. Viszont ezt követően telnek múlnak a napok és lassan már nem lesz jelentősége az első benyomásnak. Megismerik egymást olyannak amilyenek ők valójában. Ha a fiad különc, akkor a különcségéért fogják majd szeretni.


Hát remélem igazam lesz! :)

2011. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2011. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyetlen táska ami bírja ezt a strapát, az a Budmil hátizsák fazonú iskolatáska.

Gyönyörűen ki van párnázva a háta, jól kiképzett váll és derékrésze van. Nem olcsó, februárban vettem, 14 ezer volt, viszont ez legalább 2 évig bírni fogja. Lányom táskája 10-15 kiló között mozog naponta, ő is jár edzésre is mellette. Most hetedikes.

Tavaly nem akartam ilyen drága táskát venni, de megbántam, kétszer vittem vissza garanciában javításra, mert szétrepedt az alja. Végül a kukában landolt, de drága multaság volt, 6000-et elkértek az ért is.

Ja, és jól is néz ki nagyon, ráadásul feneketlen méretű:)

2011. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha meg engedhetitek magatoknak vegyél neki Converse oldaltáskát vagy Vans-et az jól is néz ki, és azzal "menő" is lehet.:) Ha nem tudod/tudjátok hogy ezek hogy néznek ki nézz utána google-n.
2011. máj. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Eastpak, Converse, Fox (egy barátomnak az van, nagyon jól bírja, ő is edzésre is futkos vele), Vans, DC...Sok szép és minőségi tasi van:)
2011. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!