Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most októberben leszek 16....

Most októberben leszek 16. egyedüli lány vagyok, bátyám van. A szüleim túlságosan féltenek. Szerintük fiatal vagyok ahhoz hogy barátom legyen. Falun lakunk mégis ha kimegyek akkor elvárják hogy 8 és 9 közt érjek haza. Hogy lehetne enyhíteni őket?

Figyelt kérdés

vannak ismerőseim akik kicsit messze ( szolnok, bp ) laknak, hozzájuk se akarnak engedni holott csak a vonaton míg utazok lennék egyedül.annyira rossz érzés, mikor látom hogy mások így nyáron éjfélkor mennek ki meg minden és nagyon kínos ez nekem. hogy tudnám elérni hogy kicsit lazítsanak a 'pórázon'??

vagy az is lehet hogy én fogom fel rosszul a dolgokat?


2010. aug. 24. 01:28
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Sztem te fogod fel rosszul részben,


Nem tom én már rég elmúltam 16 nem élek a szüleimmel, mégsincs semmi dolgom sem az utcán éjfélkor..


Ha önálósulni akarsz akkor tanulj!


Tegyél le papírokat az azstalra, nyelvvizgsát, érettségit, diplomát!


AZtán szerezz egy jó melót, és irány az albérlet, ott aztán nem fog senki sem beleszólni hogy mikor mész vagy hova, vagy kit viszel fel..

2010. aug. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nos igen, kicsit félreérthető amit írtam. őszintén nem arra vágyok hogy éjfélkor csatangoljak kint stb. csak mikor esetleg kihívnak és azt kell mondanom hogy nem akkor nagyon ugyérzem hogy nem értenek meg és egy otthonülőnek gondolnak mert nekik természetes hogy elmennek minden szó nélkül otthonról.
2010. aug. 24. 01:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek is ilyenek voltak. Rengeteg ordítozás, ajtócsapkodás volt, mire elértem hogy lazítsanak, ráadásul fölöslegesen, már két év múlva elköltöztem.

A "pasi" dologról annyit, ha van valaki, akivel úgy érzitek (mindketten!) hogy működne, kérd meg a srácot, hogy menjen el hozzátok. Mutatkozzon be, jópofizzon egy kört, ha vele vagy mindig időben menj haza, stb. Ha neki fontos vagy, meg fogja tenni ezt, és ha a szüleid látják, hogy kivel vagy, ismerik, akkor könnyebben fogják venni ezt az akadályt. :)

2010. aug. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
miaz hogy megszabják azt, hogy mikor kivel jársz????
2010. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sosem voltam bulizós típus, de éppen 16 évesen szerelmes lettem a barátomba, most 3 éve h együtt vagyunk. A szüleim tiltották, mert messze lakott. Mi meg titokban folytattuk 2 évig, de túléltük. Na persze nem kívánom neked ugyanezt, csak azt akarom vele mondani, hogy ha egy mód van rá, és lesz barátod, normálisan ülj le a szüleiddel és beszéld meg velük, hogy nem vagy már 12 éves, és természetes dolog, hogy vonzódtok egymáshoz valakivel. Ezt nem lehet tiltani, mindenkiben lejátszódik előbb-utóbb. Kössetek kompromisszumot: ha adnak egy esélyt nektek, te jól tanulsz, és ezt vedd komolyan. Nem ugratok rögtön az ágyba, várjatok vele, és ha el is mentek valahová, ne maradj el sokáig... és vidd haza a srácot hogy tudják, kivel jársz. Sajnos nálunk ezt nem lehetett megoldani ilyen békésen, remélem netek szerencsétek lesz.
2010. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
na ezt én sem tudom nekem is ez a bajom van..:S:( más lent maradhat 9ig én meg azt sem. :S 7 re gyere haza vagy sötétedésre(télen) kicsit úgy gondolom nálam szigorúak. :S Más lány ilyenkor már discoba jár, de én oda sem. :S De m1. Ilyenek a szülök féltenek. :( Majd ha leszünk nagyobbak akkor remélem elengednek..
2010. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: a kérdésről lerí hogy ő nem bizonyítani akar hanem élni!

és igen szar érzés lehet hogy mások csinálhatják az orrod előtt azt amit te nem. én személy szerint utálom az ilyen szülőket akik mindent megtiltanak...legjobb haverommal sem tudunk elmenni sehova mert legkésőbb 10re haza kell mennie.

rendelj bnőket a házatok ajtajához és 2en beszéljétek meg hogy egész estés partyt akartok éshogy küldessz magadről életjelet időnként.

(az én szüleimnek az volt a legnagyobb gondjuk ha 3-4 ora körül értem kellett jönniük és felébresztettem őket.ez volt 15 évesen. és még mindig élek és hálás vagyok a szüleimnek hogy hagytak élni és szórakozni!!)

2010. aug. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát 16 évesen sztem én elengednélek disco-ba hajnali 1-ig. A kamaszkor arról szól, hogy elmész bulizni, és ha majd szülő leszel, boldogan visszagondolsz... Ha nem engednek pasizni akkor mondd azt a szüleidnek, hogy ők is biztosan jártak...
2010. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
talán minden szó nélkül sem kéne elmenni otthonról.
2013. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!