Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-15 éves lányokat már...

14-15 éves lányokat már elengedtek bulizni? Ha igen meddig? Hova? és mik a szabályok?

Figyelt kérdés
15 éves leszek4 hónap múlva és nem engednek sehova...akinek van gyereke az legyen szíves válaszoljon, mert érdekel...:)
2009. márc. 13. 18:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Nekem 16 éves a fiam,és még én sem engedtem el bulizni,csak barátokhoz.Ahol van szülői felügyelet.Ha lányom lenne akkor ide sem engedném el!

A nővérem lánya 15 évesen már "bulizni"járt,de tavaly nyáron egy felelőtlen sofőr miatt autóbalesetben életét vesztette!A helyszínen meghalt,esélye sem volt!

Én megértem a szüleidet,és örülj,hogy féltenek!Lesz még lehetőséged,hogy bulizzál!

2009. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem egy szülő vagyok, hanem egy 22/f, csak biztatásként írom, hogy gimi előtt engem sem engedtek el sehova, ott kezdett el lazluni a dolog. A lényeg az volt, hogy a szüleim bíztak bennem. Megmondtam, hogy hova szeretnék menni és meddig, ők pedig rábólintottak. Amit pedig ne vegyél zokon, az a Hová is mész? kérdés. Csak tudni szeretnék, hogy hol kezdjenek keresni, ha valami nincs rendben. Hidd el, nem fognak ellenőrizgetni. Ha ezeket a "szabályokat" betartod, nagyon sok irtó jó buliban lesz részed;)
2009. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

én még csak 14/l vok.

De a nővéremet ált. utáni nyáron engedték el úgy,hogy 10-re itthon volt és a barátaival sétálni dumálni ilyenek.Utána már engedték bulizni...De azt hozzáteszem h apum nagyon konzervatív...

Ne aggódj,ha te ezzel nem értesz egyet beszéld meg a szüleiddel,de fontos,hogy ne rögtön vad bulikkal kezd.Hanem szépen fokozatosan!

2009. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én júliusnak leszek 15 és épp nemrég beszéltünk anyuval erről. Kérdezte, hogy a barátaim, osztálytársaim járnak-e bulizni. Mondtam neki, hogy igen. Így megengedte, hogy a nyáron már én is járhassak a barátaimmal. Persze mindig tudni fogják, hogy hol vagyok, kikkel. A barátaid járnak bulizni már? Velük mennél? Ha igen, szerintem nyugodtan ülj le beszélgetni vele, és mondd meg, hogy milyen rossz neked, mert a ők járhatnak, te pedig nem. Kérdezd meg, mi az oka, esetleg nem bíznak benned? Ha ez van, akkor próbálj felelősséget vállalni, tegyél rendet magad körül, ne kelljen rád szólniuk. Vagy ha rosszul tanulsz? Próbálj kicsit javítani, lássák rajtad, hogy igyekszel!

S.

2009. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, júniusban leszek 15.

Ez szülő függő is, mert pl. az én szüleim eggyátalán nem bíznak meg bennem,ezért már akkor is verést kapok,ha egy percet kések iskola után.

Soha nem voltam rossz gyerek,ne gondoljon mindenki erre.:)Sőt, teljesen nyugodt és inkább visszahúzódó vagyok.Ezért igazából nem is érdekel annyira,hogy még jó sokáig nem mehetek sehova...

2009. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy 15 éves gyereket nem azért nem engednek a szülei bulizni mert konzervatívok, hanem mert nem discokban a helyük. Engem sem engedtek, nagyon sokáig. Mostmár engednek, ha szeretnék, de igazából mindig is inkább kocsmában összeülős baráti beszélgetéseket neveztem bulinak. Anyunak megvan a legjobb barátnőm száma, neki is anyué, és így van ez fordítva is. Ha valami baj történne, akkor tudjuk kit kell hívni :)

Én 19 vagyok, pl autóval nem engednek bulizni, és tudom hogy nem azért, mert nem bíznak bennem, és azt hiszik részegen ülnék volán mögé, hanem mert nem csak én közlekedek az úton. :) Van is erről egy történetem, amit anyu végigsírt, amikor elküldtem neki. Ne aggódjatok, nem maradtok le semmiről! :) A szüleitek csak féltenek, és azt szeretnék ha egészséges felnőttek lennének belőletek. Csak be kell kapcsolni a tv-t, el kell olvasni az újságot... A csapból is az folyik, hogy melyik szórakozóhelyen hány fiatalt késeltek meg, milyen tablettákat pakolnak az ember piájába, ki veszítette életét az utakon ittas sofőrök miatt. Most jön a kérdés, hogy miért pont velem történne ilyen? Sajna azt hiszem ezt az összes áldozat megkérdezte, amikor ittas sofőr mellé ült, vagy gyanútlanul indult szórakozni.

Ha anyud elenged, és nem fekteti le a szabályait akkor kérdezz rá, ebből is látni fogja hogy vigyázol magadra :)

Én anno kisebb monológot, kaptam, hogy mindig előttem nyissák ki a kért innivalót, ha nem akkor ne fogadjam el, ha ott hagyom valahol, akkor inkább vegyek másikat, ha felkínálja valaki hogy hazahoz, és előtte ivott, akkor ne menjek bele, inkább aludjak a pusztában és fázzak föl, minthogy rendőrök ébresszék őket az éjszaka közepén. Avagy ha iszik a sofőr, inkább hívjam őket fel, eljönnek értem az éjszaka közepén is, csak ne legyen baj. :) Sosem tiltották, hogy igyak, családi körben sem, és bejött... Nem vagyok alkesz, és mindig is tudtam hol a határ... ha autóval vagyok, és körülöttem mindenki iszik, akkor is jól érzem magam, és találok magamnak hasonlóan józan partnert :P

2009. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
18.47-es. Nagyon jó volt olvasni a válaszodat, és örülök hogy vannak azért jónevelt, normális értékrenddel élő fiatalok, mint Te. Tisztelet a szüleidnek.
2009. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
szia! én egy 20 éves lány vagyok. szerintem egy 14-15 éves GYEREKNEK nincs még helye buliban. Engem 16 évesen engedtek el először és csak és kizárólag a barátaimmal egy kisebb baráti talira,összejövetelre, nem discoba vagy ilyen tömött helyre. És nagyon jól tették! És mindezt úgy, hogy többszö is hazatelefonáltam, hogy épp hol vagyok, kikkel, mit csinálunk és hogy jól vagyok. És nagyon is jól van ez így... 17 éves korom után kezdem el eljárogatni, de akkor is mindig szóltam, hogy elmegyek és hogy mikor jövök. Utána már ez is elmaradt és a saját döntésem volt mikor és hova megyek...de mikorra ez kialakult már csak 3 hónap volt hátra a 18. szülinapomig, ráadásul komoly párkapcsolatom volt, így mindig volt aki vigyázzon rám a szüleim helyett is. És úgy érzem minden épp idejében történt és ezért vagyok most felelősségteljes és ésszerű felnőtt továbbra is boldog párkapcsolatban(ugyanabban), menyasszonyként...
2009. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 vagyok, és egy másfél éves kisfiú édesanyja. Engem 15 évesen engedtek el először, vagyis még nem voltam egészen annyi. De nem diszkóba, hanem koncertre. Emlékszem, életem első éjjeli bulija egy Tankcsapda koncert volt, elsős gimis voltam, és a negyedikes fiúkkal mentem. De koncert végén fel kellett hívnom apukámat és értem jött kocsival. Ez olyan hajnali 1 körül lehetett. Ez jó darabig így volt, és azért nem is engedtek el minden buliba, csak kb. két-három havonta egyszer. De mindig jöttek értem. Amikor már látták, hogy sosem kellett részegen hazahozni, és nem csinálok hülyeséget, akkor elengedtek úgy is, hogy éjszakaival jövök haza (szerenécsre nálunk van), és nem kellett értem jönni. Akkor olyan 15 és fél - 16 éves lehettem. Onnantól már elengedtek mindenhová. Csak mindig meg kellett mondanom, hogy hol vagyok, de ha tudták, akkor mehettem, akár minden hétvégén. De persze nem volt őrült költekezés, sokoszor mondták, hogy felőlük mehetek, ha már annyira akarok a barátommal menni bulizni, de akkor hívjon meg a belépőre a barátom, mert nem tudnak pénzt adni. Szerintem jogos volt.

Én hasonlóan el fogom engednia a fiama 14-15 évesen, de mondjuk én amúgy már fiatalabb korában szabadtéri bulikba el is viszem, ha van kedve jönni. Mégpedig azért, mert mint minden viselkedési mintát, ezt is a szülőktől kéne megtanulnia a gyereknek, de érdekes módon, a szülők ettől valamiért idegenkednek. Pedig így ténylegesen jó példát tudnának mutatni, megmutathatnák, hogy lehet szórakozni járni anélkül, hogy földön fetrengenének, stb. Szóval én ezt így tervezem, és én nagyobb korában is el fogok menni a fiammal, szerintem ez nem ciki senkinek ha olyan a viszony. Meg persze ha a fiam olyan buliba akar menni, amit én is szeretek :)

A diszkóval kicsit más a helyzet, oda megértem, ha nem szívesen engedik a szülők a gyerekeiket. Régen sose jártam diszkóba, mióta megvan a kisfiam, néha eljárok, mert jól esik táncolni. De a diszkók azért durvább helyek mint a rock/punk koncertek, ahová régebben jártam (néha most is elmegyek). Egy punk koncerten max isznak, hülyéskednek, nagyon ritka a balhé, és ha van, könnyű kimaradni belőle annak akinek van esze. De a diszkóban... Nagyobb helyeken nagyon toppon vannak a drogok, ami nagyon veszélyes. A másik az, hogy míg egy koncert 9-10 körül már mindenképp elkezdődik, és hajnali 1-2-felé már mindenképp vége van, bár még szól zene, de hát nem az a lényeg, addig a diszkók éjfél előtt halál laposak, 11 előtt be se téved senki, éjfélre kezdődik a buli általában, de van, hogy még később, és 5-6 előtt nem is nagyon mennek haza. Azért ettől már tényleg idegenkednek a szülők. És ezt meg is értem. Diszkóba nincs értelme éjfélig elengedni a gyereket, mert még el se kezdődik szinte a buli. Szóval a szülők sincsenek könnyű helyzetben. Pláne, ha ők maguk nem, vagy nagyon régen jártak szórakozó helyen, és csak hallomások alapján ítélik meg a helyzetet.

Szerintem minden szülő, aki elengedi a gyerekét, akkor jár el helyesen, ha olyan barátokkal engedi el a gyereket (ha már ő maga nem megy vele, mert már kiöregedett, vagy nincs olyan viszonyban a gyerekkel), akiket ismer ő is és megbízhatónak ítél meg. Egyedül én se engedném el a gyerekemet, bár szerintem nem is szeretnek egyedül nekivágni.

2009. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%
én most vok 17 és a szüleim nem naon engednek bulizni.7végente is max 12ig lehetek...de néha engedik h ott aludjak a barátnöimnél...sztem el kéne mondanod a szüleidnek h kicsit legyenek engedékenyebbek mer különben belebonyolodhatsz a hazugságokba..én sajnos abba a hibába estem..probálj öszinte lenni a szüleiddel és mond el nekik mit szeretnél.
2009. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!