Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szóval a gond a következő....

Szóval a gond a következő. Írtunk kompetencia mérést az iskolában. A magyar 66% lett a matek 19% 1 pont kellet volna a ketteshez és eddig bukásra állok. Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés
nem tudom hogyan mondjam el anyukámnak.Nagyon elvan már szomorodva a dolgaim miatt.Mégis hogyan mondjam el neki?Értelmes válaszokért megy a zöld kicsikéz.
2011. jún. 1. 18:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
72%

osztályozták a kompetenciát :OOO


szerintem csak az igaz mond és kérj bocsánatot.

2011. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hanyadikos vagy?

Próbálj meg órán sokat jelentkezni aztán ha megbuktat akkor tanulj sokat pótvizsgára

Anyukád előtt nem jó ha titkolod mert ha kiderül úgy hogy nem mondtad el az a legrosszabb

2011. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
6.-os vagyok.:(nagyon elszomorodtam:(és igen osztályozzák
2011. jún. 1. 18:39
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Az lehet hogy osztályozzák de nem tudják hogy ki írta..
2011. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kódok megvannak az iskolának
2011. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a kompetencia főleg a logikára alapul..persze néhány feladatnál használni kell az eddig tanultakat, de tudomásom szerint nem lehet osztályozni a feladatlapokat. mondd el anyukádnak, hogy megírtátok és a szabály ellenére leosztályozták, hátha be tud menni az iskolába beszélni egy illetékessel:) bár nyilván nem emiatt az egy jegy miatt fogsz megbukni..
2011. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egyszer se osztályozták a kompetenciát, elég szívtelen az a tanár, aki egy ilyen miatt képes megbuktatni, gondolom ilyen mintatanuló volt, és nem tudja, hogy mekkora szívás (lábtörés miatt túlléptem a hiányzási keretet, és mindenből vizsgáznom kellett, tanárok meg úgy adtak tételt, ahogy akartak, egyik 3-at, másik 36-ot, mindezt hetedikben, amikor 8 tételből volt alapból magyar vizsgánk; bár te csak matekból fogsz menni, ha meg is buksz). Legyél őszinte, inkább tőled tudja meg, és menjetek be, nem tudom mennyire szabályos ezt leosztályozni.
2011. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen jólmondjátok nem lehet leosztályozni.és nem is ezen mulna a bukásom de ha meg szólok valamit akkor meg akkor lezár amikor nem is lehetne és megbuktat és az osztályfőnök SEMMIT nem szól..igen utolsó min tatanuló volt ő nem tudja milyen érzés ez.. mindenkinek mint a kicsikéz
2011. jún. 2. 14:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanár vagyok és én úgy tudom, hogy a kompetenciamérés megírása után azonnal borítékolják és elküldik egy központi helyre. Ott fogják ezt kijavítani és az eredmény majd csak a következő tanévben lesz meg.

Tehát én nem azt a kérdést tenném fel, hogy miért osztályozta le, hanem azt, hogy hogy volt neki lehetősége belenézni, még ideje is kijavítani és leosztályozni.

Pont ezért nem osztályozzuk, csak előre rémisztgetjük az osztályzással a diákokat, hogy próbálják meg minél jobban megoldani. Hiszen ezzel nem az egyes gyermeket értékelik, hanem az országot, az iskolarendszert, az iskolát, a tanárokat!

Te is írtad, hogy nem ezen múlik a bukásod. Csak persze itt egy újabb rossz jegy javítás helyett.

Szerintem őszintén és ez esetben nem lesz nehéz bűnbánóan elmondani anyukádnak, hogy nem sikerül kijavítanod a jegyed, így valószínűleg bukás lesz belőle.

Itt persze kérdés az is, hogy min múlik a dolog. Te nem voltál szorgalmas? Netán órán se figyelsz, hanem rendetlenkedsz? Mindezekért nem lesz anyukád hálás. De ha csak arról van szó, hogy nem értetted a tananyagot, nem tudtad megragadni a tanulandó új anyag lényegét, akkor nem biztos, hogy csak téged kell hibáztatni.

Ha ő olyan mintatanuló volt, akkor egy kis ismétléssel nem tudna segíteni neked? Ha nem, akkor pedig keresni kellene egy tanárt, aki segít felkészülni a pótvizsgára.

Egyébként én azt látom, hogy nagyon nagy különbségekkel jönnek a diákok az általánosból, éppen ezért sokuknak nagy gondot okoz a 9. matek. Te hanyadikos vagy?

2011. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk is osztályozták.Én 8.os vagyok.

De nekem nagyon jó lett. :D matek:89% magyar: 96%

Pedig az átlagom 3,2...

2011. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!