Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ez a szemétkedési mánia?

Mi ez a szemétkedési mánia?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést látok arról, hogy hogy lehetne minél jobban kiszúrni valakivel osztálytáborban/osztálykiránduláson, miféle hülyeséget lehetne csinálni.


Nálunk is ez megy, van egy csapat gyerek az osztályban, akik a kétnapos kiránduláson bekenték a kilincseket fogkrémmel és éjszaka átszöktek a szomszédos szobában lakó lányokhoz (hallottam, láttam, mivel egy házban két szoba volt, és csak egy vékony, üvegbetétes ajtó választotta el őket tőlünk) - ezek után csodálkoznak, hogy nem visznek minket többnapos kirándulásra.

A suliban is ez megy, olyan szinten mocskok egymással, hogy amíg a másik nincs a teremben, kiszórják a tolltartóját a szemétvödörbe, szánt szándékkal felrúgják a táskáját és a többi.


Nem arról van szó, hogy nem értékelem a szórakozást, de egyszerűen fel nem foghatom, hogy hogy csinálhatnak ilyet másokkal, hogy lehet ennyire semmibe venni a szabályokat (nem az agyament hülyeségekre gondolok). Mert ha valaki viszonozza és az ő cuccaikat teszi tönkre, akkor az már "rohadt szemét állat, basz*dj meg" kategória, és hogy veszélyeset is mondjak: ollóval hadonászni a másik szeme, arca felé mindennapos, nem csak a mi osztályunkban.


Megkérdeztem az egyik lányt, hogy miért csinálták azt a kirándulásos dolgot, de csak annyit mondott, hogy jó buli volt. Mi a jó buli abban, hogy olcsó vodkát meg lőrét vedelnek egy lepra betonház egyik felében az éjszaka közepén és nem hagyják, hogy a többi 15 gyerek meg a tanárok jól érezzék magukat? Elismerem, biztos növeli az adrenalinszintet a bokrok alatt való mászás és a fiúk szekrénybe rejtése, de kulturáltan is lehet szórakozni, még ha nem is egy iskolai programon.


Szóval a kérdés: Mit élvez abban a kamaszok nagy része, hogy kiszúrhat a többiekkel?


15/L


2011. jún. 2. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Szia Kérdező!


A kamaszok nagyon kegyetlenek tudnak lenni egymással.

Tulajdonképpen csak a haverok előtt akarnak vagánykodni azzal, hogy kicsesznek valakivel. Tudod, afféle kivagyi-magatartás.


26/L

2011. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
56%

Szerintem túlzottan "liberális" lett az oktatás. Ez az egyik oka. A másik meg, hogy a tv is ezt mutatja a legtöbb filmben a fiatalok számára, hogy "légy szemét és menő leszel...". Főképp a 12-20 év köztieknek.


Amúgy én sem vagyok képes megérteni, hogy mi ebben az élvezet. Én bennem sohasem fordult meg még gondolatban sem, hogy más cuccát szétbarmoljam vagy megalázzam valamilyen belső vagy külső értéke/tulajdonsága miatt. Bár a tv-n kívül még a neveltetés is rájátszik erre ami persze már szülőkön múlik. Vannak a szülők között is sajnos egyre többek akik már inkább a gyermekeiket a "Légy k*csög és menő leszel." elvre nevelik. Ami engem valamilyen szinten elszomorít. :(


Mondjuk én a szemétkedőket legtöbb esetbe akik átmennek egy határon azok érdekes mindig a vonósok közül kerülnek ki. Nem pedig a fehérek közül nagyobb részben. De sajnos már látom egy ideje, hogy a fehérek között is egyre többen átveszik az orkok stílusát sajnos. -.-'


18/F. Egy Hungarista.

2011. jún. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó, nem tudom, igazad van-e a liberális neveléssel és a tévével kapcsolatban. Engem nagyon is liberálisan neveltek és ugyanabba az iskolába járok, mint ők, kisebb-nagyobb eltérésekkel ugyanazt nézzük a tévében, mégse lettem dühöngő vadállat. Talán inkább az befolyásolhatja őket, amit otthon látnak a szüleiktől, hogy ők hogy viselkednek egymással, hogy viszonyulnak a tévében hallottakhoz, de ez még nem ütközik a liberális neveléssel szerintem, nem kell testileg/lelkileg bántalmazni vagy bármiben korlátozni a gyereket, hogy felfogja a lényeget, ha van egy kis sütnivalója. Ez most egy kicsit ellentmondásszerűre sikeredett, azt akartam kifejezni, hogy liberálisan is lehet jót és rosszat átadni, ahogy konzervatívan is.


Ami pedig a hozzászólásod végét illeti, itt kifejezetten nem erről van szó, az érintettek se nem kisebbségiek, se semmilyen szempontból nem hátrányos helyzetűek, nem mindenkinek, de a nagy többségnek középosztálybeli értelmiségi mindkét szülője.

2011. jún. 3. 16:27
 4/18 anonim válasza:

Ugyan már, dehogy a TV az oka.

A nevelés már inkább. De sokkal inkább a nevelés hiánya.

Engem is liberálisnak neveltek, mi is játszottunk egymással, de mindig éreztük, hol van az a bizonyos "szemétség-határ" ha azt valaki szándékosan átlépte, megvetettük. A határ: maradandó vagy lassan gyógyuló sérülés okozása, anyagi kár okozása, igazi, lélekbe tipró sértések, mások értékrendjének semmibevétele.

Kinek hol húzódik ez a határ, általában a normák, konvenciók szabják meg egy társadalmi csoporton, adott esetben osztályon belül. Amit tehetsz: Határolódj el tőlük, amennyire csak tudsz. Tisztellek, kérdező, kevés az ilyen konszolidált fiatal.

2011. jún. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A fogkrém a kilincsre tradícionális osztálykirándulásszivatás:))Semmi baja nem lehet tőle, és csak egy jót nevetnek(ha jó emberrel csinálják, tehát ugyanúgy tiszteletben kell tartaniuk azt is, hogy te nem akarsz belenyúlni. Hogy átszöktek a lányokhoz az is olyan oszt.kirándulás feeling.

A többi viszont az amit talán tényleg nem kéne...

2011. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Kérdezőnek: Nem azt mondom, hogy a liberális neveléssel van magával a baj. Hanem a "túlzottan" liberális neveléssel...Túlzott liberális alatt azt értem, hogy csak a jogai vannak és nem a kötelességei. A túlzottan konzervatív se jó. Azért nem szabad rendszabályozni senkit sem, mert a gyerek nem egyenesen ül az asztalnál meg ráteszi a könyökét az asztalra stb. Csak akkor is megfigyelésemre hagyatkozva. A mostanában felnövő generációk esetén igenis a gyerekek többségét nem a szülő, hanem a tv neveli ami az általam mondott dolgokhoz fog vezetni rosszabbik esetben. Ez persze részben a szülő részben a gyerek hibája is attól függetlenül. De nekem ezt mutatja a tapasztalatom.


18/F egy hungarista.

2011. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Kétlem, hogy a bőrszínének lenne köze a viselkedéséhez.

A te szüleid magyarok. Most jobb ember vagy mint mondjuk egy roma? A te gyereked értékesebb mint egy zsidó gyerek?

Az első kommented ezt sugallja.

2011. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. :-)


Kedves utolsó,

vagy nem olvastad elég figyelmesen a hozzászólásomat, vagy nem fogalmaztam teljesen érthetően, ez esetben sajnálom, nem vagyok semmilyen szempontból fajgyűlölő.


Erre: "Mondjuk én a szemétkedőket legtöbb esetbe akik átmennek egy határon azok érdekes mindig a vonósok közül kerülnek ki. Nem pedig a fehérek közül nagyobb részben. De sajnos már látom egy ideje, hogy a fehérek között is egyre többen átveszik az orkok stílusát sajnos. -.-' "


Reagáltam ezt: "Ami pedig a hozzászólásod végét illeti, itt kifejezetten nem erről van szó, az érintettek se nem kisebbségiek, se semmilyen szempontból nem hátrányos helyzetűek, nem mindenkinek, de a nagy többségnek középosztálybeli értelmiségi mindkét szülője."


Arra próbáltam utalni, hogy csak azért, mert valakinek magatartási problémái vannak, nem kell rögtön kisebbségiekre asszociálni, úgymond jó családokban is szép számmal megesik az ilyen.

2011. jún. 9. 15:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még azzal egészíteném ki a kommentemet, hogy nem csak a TV az oka annak (bár kétségtelenül van némi szerepe ebben), hogy a mostani kamaszok meg vannak zakkanva (tisztelet a kivételnek). Ahogy a hungarista fiú is írta, a mai liberális nevelés cseszi el főként a dolgokat. A mai szülők szinte semmi nem foglalkoznak a gyerekükkel. Megveszik nekik a legtrendibb ruhákat, a legmenőbb mobilt, sminkcuccokat, kütyüket, és azt gondolják, hogy ezzel minden szülői kötelezettségüknek eleget tettek. De a legfontosabbat elfelejtik: foglalkozni a gyerekükkel. Egy jó kis beszélgetés az esti vacsoránál vagy egy simogatás sokkal többet ad a gyereknek, mint a csúcsszuper mobil.

Persze ott a másik véglet: vannak szülők, akik hajlamosak azt gondolni, hogy az ő gyereküknek csak jogai vannak. A kötelességről persze eszük ágában sincs felvilágosítani a gyereküket. Így aztán a gyerek azt látja, hogy neki mindent szabad, semmi sem tilos és nincsenek határok.

Persze -ahogy a 18 éves srác is írta nagyon helyesen- a túlzottan konzervatív nevelés sem vezet jóra, hiszen a gyerek előbb-utóbb lázadni kezd, ami szintén ugyanoda vezet, mint a túlzott liberalizmus. Egy arany középutat kellene megtalálni.


26/L

2011. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Tökéletesen értem, kedves kérdező, én a hungarista barátunk kommentjére reagáltam, mert NAGYON tiszteletlennek és tűrhetetlennek tartom. Ellened semmi kifogásom. :)
2011. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!