Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék a barátnőmért?...

Mit tehetnék a barátnőmért? Csak ebédet eszik már!

Figyelt kérdés
8.osztályosok vagyunk.Jövő kedden megyünk az osztállyal aquaparkba,ez kb 2 hete derült ki,azóta az egyik barátnőm koplal.Tömzsi testalkatú,de ő alapból ilyen,nem nagyon tud ellene mit tenni,most viszont csak ebédet eszik,a menzán,ami nem valami sok,és finom...Rengeteget fut,hajnalban is ki szokott menni,többször írt sms-t hajnalban hogy kinn fut...Mit tehetnék érte?Tudom,hogy nagyon rosszat tesz.Apukája külföldön él,anyukája szinte mindig dolgozik.
2011. jún. 6. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tehetsz sok mindent érte :(

Ha elfajulna a dolog, a helyedben szólnék az anyukájának. Esetleg beszélgess vele a dologról. Valószínűleg azért teszi, mert nem éri, hogy szép lenne. Mondd sokszor neki, hogy szép és neked így tetszik, ahogy van.

2011. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ja bocsi,egyébként 14/L
2011. jún. 6. 22:20
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Én is ezt csinálom:S Tudom, hogy egészségtelen, de használ.

13L

2011. jún. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Amikor a leadott 5-6 kilóra 15-16 jön fel, majd rájöttök, milyen butaságot csináltatok!

Ja, és menstruációra se nagyon számítsatok, sőt, ha ilyen korán tönlrecs.szitek a szervezeteteket, a babáról is lemondhattok.


Mozgni, mozogni, mozogni. Furcsa mód én tizennégy évesen tök vékony voltam. Ettem, ami belém fért, de mellette annyit rohangáltam, mint a fene, így egy g háj nem volt rajtam. De ti tudjátok. A koplalás nem megoldás!

2011. jún. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Más: 13, 14 éves kislányként nem a fogyózáson kéne járjon az eszetek. Nekem ennyi idősen eszembe nem jutott ilyen hülyeségekkel foglalkozni.
2011. jún. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Fenyegesd meg, hogy szólsz az anyjának. Nekem hatott, amikor bulimiás voltam, tesóm megtudta és mondta, hogy elmondja anyának. Nagyon megijedtem, és sikerült túltennem magam rajta (persze nem ment egyik napról a másikra, nehéz volt, de ez más lapra tartozik).

Ajánld fel, hogy segítesz neki: járj el vele futni, tornázzatok, előtte ne egyél semmi kalóriadús finomságot, ha beültök valahova, te is rendelj salátát öntet nélkül, ilyesmiket, hogy ne érezze magát egyedül.

Szerintem csak a figyelmet akarja magára felhívni, különben nem küldözgetne sms-eket, hogy miket csinál. Akinek ilyen táplálkozási zavara van, az inkább szégyelli, nem beszél róla. Szerintem szeretné, hogy segítsd, de próbáld meg meggátolni ezt az őrültséget, amit folytat.

2011. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg elég hülye már bocsi főleg hogy ha mimnél kevesebbet eszik annál többet hízik . Mert hát van alap az 5 étkezés a reggeli a tízórai az ebéd uzsonna és vacsora és mindig keveset kell enni ezekből . Plusz sportolás ez a titka a fogyásnak . Amúgy meg írtad hogy a barátnőd alap nem vékony akkor meg nem értem mit vár pár hét alatt úgy sem lesz modell alkatú ! Csak annyi tehetsz érte hogy szólsz a szüleinek hogy mit csinál mert nem árt ha ők is tudnak róla .
2011. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy felesleges ezért szétcs*sznie a testét. Aki szereti, az kicsit ducin is szereti, aki nem szereti az 5 kilóval vékonyabban sem fogja szeretni!

Én is eléggé nem vagyok sovány, de soha nem tenném ezt a szervezetemmel? Hogy miért, Mert gondolok arra, hogy 20 évesen majd hálás leszek magamnak azért, mert normálisan étkeztem és nem hajszoltam halálra magam.


Na de vigyázz barátnődre, ez az exorexia lehet ha így folytatja!

Mondd el neki, hogy ahhoz, hogy annyit mozogjon, elég tápoanyagot kellene bevinnie a testébe, és ő ezt rohadtul nem teszi meg!

Amúgy kedved vagy, hogy aggódsz érte!

2011. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha már most koplalni kezd, számolnia kell azzal, hogy a későbbiekben-ha most nem kap észbe-babája sem lehet...annak idején én is beleestem ebbe a csapdába, volt olyan, hogy napokig csak almát ettem. Amikor csomókban kezdett hullani a hajam és a mensim hónapokra elmaradt, komolyan megijedtem.

Ha fogyni szeretne a barátnőd, maximum annyit tehet, hogy kevesebb édességet, gyorskaját és fehér kenyeret eszik, zöldségből és gyümölcsből viszont annál többet, valamint rendszeresen mozog valamit. A futás jó, de azt sem szabad túlzásba vinni!

Másrészt pedig, ahogy valaki előttem is nagyon helyesen írta, a gyors fogyás azért sem jó, mert a leadott kilóknál jóval többet lehet visszaszedni...és ezzel kezdetét veszi a jójó-effektus, amiből aztán évekig nincs szabadulás...

Mindenképp beszélj a barátnőddel erről, és arról is, hogy emberileg senki nem lesz jobb, mert lead vagy felszed 5 kilót.


26/L

2011. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok, még annyit mondanék, hogy mivel még csak 14 éves a lány, biztos, hogy még fog nőni, és ezzel együtt a felesleg is eltűnik majd. Velem is ez történt 15 évesen. Egy nyár alatt 10 centit nőttem és ez -10 kilónak tűnt, amikor valaki rám nézett.

Nagyon nem jó, hogy így áll a dolgokhoz a lány...egy fejlődésben lévő szervezetnek szüksége van a vitaminokra! Akár kövér, akár sovány valaki!

Arról nem is beszélve, hogy a koplalás akár egy szép kis gyomorfekély okozója is lehet...


26/L

2011. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!